اطلاعات تماس

5 واقعیت جالب در مورد قهوه عربی
2021 / 05 / 11

5 واقعیت جالب در مورد قهوه عربی

حدود 80 درصد از قهوه عربیکا، تولید دانه های قهوه در جهان را در سطح وسیعی از1200 متر تا 1500 متر، می کارند و بعد برداشت می کنند. در بیشتر کشور های عربی در خاورمیانه به دلیل طعم و کیفیت فوق العاده ای که دارد از مهمان نوازی و سنت گرم آنها نقش مهمی را دارد.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد “5 واقعیت جالب در مورد قهوه عربی  ” دعوت می کند. پس برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تاریخچه:

قهوه قدمت بسیار زیادی دارد، می توان گفت گه قدمت آن به قرن نوزدهم بر میگردد و منشاء قهوه تا حد زیادی به کلدی مربوط می شود. یک چوپان متوجه جویدن انواع درخت ها توسط بز های خود شد و طبق اطلاعات گفته شده تسط کلدی، آبیوت صومعه محلی با استفاده از این توت ها، آزمایشاتی انجام دادند که در آخر یک نوشیدنی پر از انرژی بود و این درخت در قرن 15 به مناطق خاورمیانه  و شمال آفریقا راه یافت و همینطور به ایتالیا و سایر مناطق  اروپایی راه یافت که امروزه، به طورگسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

آماده سازی:

این قهوه عربی به دو دسته تقسیم می شود، قهوه به سبک ترک که با استفاده از لوبیا بو داده تهیه می شود، قهوه ترک با لوبیای بو داده و خورد شده Arabica تهیه می شود که در امارات Khaleeji خوانده می شود و  خیلی راحت در سوپر مارکت های عربی، دانه های قهوه یافت می شود. در بخش آماده سازی در یک قهوه سنتی عربی ازانواع: هل، میخک و زعفران، علاوه بر دانه های قهوه درشت عربی می توان در تهیه از آن استفاده کرد.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

ارزش غذایی:

یک فنجان کوچک قهوه را با حرارتی ملایم دم کرده، که قهوه عربی، فاقد چربی و کالری می باشد و مقدار پروتئین آن بسیار کم است البته قهوه عربی حاوی کربوهیدرات نیست. اما اگر قهوه را با شکر یا خامه مصرف کنید، قطعا کربوهیدرات آن منعکس می شود.

فواید سلامتی:

طبق مطالعات صورت گرفته، قهوه عربی از بیماری های همچون دیابت نوع ll، زاوال عقل، بیماری های قلبی و حتی انواعی از سرطان ها را جلو گیری می کند. افرادی که دارای شرایطی مانند فشار خون بالا یا بی خوابی هستند باید از مصرف قهوه جلو گیری کنند.

آداب معاشرت:

در آداب و رسوم عربی و مهمان نوازی را با قهوه صورت می گیرد و در جشن های سنتی مانند ماه رمضان، و عید و حتی در جلسات تجاری و جمع های اجتماعی، جایگاه ویژه ای دارد. این محصول از نظر صرفه جویی بی نظیر است. مهمان حداقل باید یک فنجان قهوه عربی بخورد، اگر چه رسم است سه فنجان مصرف کنید.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

خودروهای بدون سرنشین در دبی

سوغاتی از امارات چی بخرم؟ از دبی چی بخرم؟