اطلاعات تماس

ویزای بازنشستگی ۵ ساله قابل تمدید
2021 / 04 / 14

ویزای بازنشستگی ۵ ساله قابل تمدید

داماک پرشین شما را با چگونگی ویزای بازنشستگی ۵ ساله قابل تمدید برای اقامت در دبی، آشنا می کند و مطالبی در این زمینه به شما ارائه می دهد.

دبی مدت هاست که مقصد مهاجران از سرتاسر جهان است اما در سال‌های اخیر شاهد روند رو به رشد افرادی است که دبی را برای سکونت طولانی مدت انتخاب می کنند. برای پاسخ به این اشتیاق در سال 2018، کابینه امارات قانونی با عنوان ویزای بازنشستگی ۵ ساله قابل تمدید تصویب کرد که پس از یک سال به اجرا در آمد.

ویزای بازنشستگی امارات متحده عربی که اخیراً اعلام شده است، به ساکنان بازنشسته بالای 55 سال اجازه می دهد تا واجد شرایط دریافت ویزای بلند مدت 5 ساله باشند. ویزا به افرادی که شرایط لازم را دارند اجازه می دهد تا در ابوظبی، دبی و امارات متحده عربی بازنشسته شوند. دارنده ویزای بازنشستگی همچنین می‌تواند در سنین مدرسه یا سن دانش‌آموزی از همسر و فرزندان خود حمایت کند ( ویزای وابسته اقامت امارات را دریافت کند) برای دریافت ویزای بازنشستگی 5 ساله امارات، فرد بازنشسته باید معیارهای زیر را داشته باشد: شما باید حداقل 55 سال سن داشته باشید شما باید یک بیمه درمانی معتبر در امارات داشته باشید (فرد باید بیمه نامه درمانی محلی امارات متحده عربی خود را دریافت کند)

طبق برآوردهای سازمان ملل متحد، امارات در سال گذشته بیشتر از فرانسه یا کانادا میزبان مهاجران از سرتاسر جهان بوده است. مهاجران عزیزی که دنبال گرفتن ویزا هستند باید یکی از این چهار معیار را داشته باشند:

 باید یا درآمد ماهانه‌ای معادل ۴۶۰۰ یورو داشته باشند.

 یا مدارکی که نشان دهد پس اندازی معادل ۲۳۰ هزار یورو دارند.

یا ملکی به ارزش ۴۶۰ هزار یورو داشته باشند.

 یا سرانجام ترکیبی از پس انداز و داراییشان حداقل به ارزش ۴۶۰ هزار یورو برسد.

اگر چه این شرایط در ابتدا قرار بود برای افرادی که اکنون مقیم دبی بودند اجرا شود اما طرح ویزا به افرادی در سراسر جهان اختصاص یافته که به امارات بیایند و دوران بازنشستگی خود را اینجا بگذارنند و از تحمل گرما در طول سال و فعالیت‌های گوناگونی که در شهر وجود دارد لذت ببرند! هدف از ویزای بازنشستگی نه تنها متنوع کردن سبک زندگی منحصر به فرد این شهر است بلکه همچنین کمک به تقویب توسعه اقتصادی در کشور به عنوان مرکزی برای تجارت و سرمایه‌گذاری است.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

هرشا واریانی ۵۰ ساله است او ۸ سال است که در دبی زندگی می کند و کسب و کار شخصی اش را از ابتدا اینجا راه‌اندازی کرده است. او می گوید: «داشتن ویزای بازنشستگی باری را از دوش من به زمین گذاشت. به این معنی که دیگر مجبور نیستم به جابه‌جا شدن در کوتاه مدت فکر کنم. بعد از یک یا دوسال می توانم مدت زمان بیشتری بمانم و ۱۰۰ درصد وقتم را به کارم اختصاص دهم و کاری را انجام دهم که علاقمندم در دبی به آن بپردازم.»

لازم به ذکر است امارات مالیات بر درآمد افراد وضع نمی کند و این موضوع برای بازنشستگان جذاب است اما پیامدهای مالیاتی برای افرادی که در امارات زندگی می کنند درارتباط با کشوری که از آنجا آمده‌اند متفاوت است. حقوق بازنشستگان سوئد برای افرادی که در خارج از کشور با کمتر از ۲۵ درصد حقوق بازنشستگی شان زندگی می کنند، مشمول مالیاتی موسوم به «سینک» است. بریتانیا و امارات یک قرارداد مالیاتی مضاعف دارند برای اطمینان از اینکه مالیات اضافه پرادخت نشود. اسپانیا وامارات هم چنین قرارداری دارند. مالیات‌ها تنها یکبار پرداخت می شوند اگر در اسپانیا باید پرداخت شود و همین که فرد تصمیم گرفت به دبی بیاید چه به عنوان مستاجر یا خریدار دیگر مالیاتی ندارد.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک Damacgroup.org ) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

موزه مروارید دبی

دنیای زیر آب دبی

سازه شناور دبی