اطلاعات تماس

7 فناوری که به پلیس امارات برای حفظ امنیت کمک می کند
2021 / 04 / 17

7 فناوری که به پلیس امارات برای حفظ امنیت کمک می کند

امارات به امن ترین کشور جهان تبدیل شده است به دلیل اینکه پلیس امارات به کمک نیروهای توانمند فناوری های پیشرفته هوش مصنوعی توانست از تعدادی نوآوری آینده نگرانه استفاده کند تا باعث شود امارات را به امن ترین کشور جهان تبدیل کند.داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد ” 7 فناوری که به پلیس امارات برای حفظ امنیت ” دعوت می کند، برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

۱- ایستگاه های پلیس هوشمند بدون حضور ماموران

در سال ۲۰۱۷ اولین ایستگاه پلیس هوشمند خود را را اندازی کرد که این امر باعث شد ایستگاه های متعددی در این کشور ظاهر شوند و این ایستگاه ها خدماتی ارائه می دهند از جمله گزارش جرایم گرفتن گواهینامه و لیسانس ها اقلام گمشده و پیدا شده کنترل ترافیک و خدمات اجتماعی تمام این موردها بدون هرگونه دخالت انسانی نیروهای پلیس انجام می شود

۲- عینک های هوشمند

عینک های واقعیت مجازی و تقویت شده ای وجود دارد که این عینک ها یک دوربین میکرو دارند و این کمک بسیار بزرگی در گرفتن افراد تحت تعقیب یا مجرمان کرده است اینگونه افراد دیگر نمی‌توانند خود را پشت جمعیت پنهان کنند.‌ این عینک‌ها از هوش مصنوعی برای اسکن خودکار صدها چهره استفاده کرده و پس از شناسایی یک فرد تحت تعقیب به مقامات اطلاع می دهد.

۳ هشدار صوتی به راننده در مورد وسایل نقلیه اورژانسی

امارات پلیس مجهز به دستگاه هایی است از طریق امواج صوتی به رانندگان هشدار از نزدیک شدن به وسایل نقلیه اورژانسی میدهد در این صورت رانندگان از طریق رادیو خود پیام “راه را باز کنید” را دریافت می کنند.

۴- دستیار مجازی پلیس در خدمت شما

دستیار مجازی در پلیس راس الخیمه خدمات متنوعی را به عمومیت مردم ارائه می‌دهد به اضافه طرح هایی برای تعمیم این دستیار مجازی به پلیس های ربات در دست اقدام است.

۵ محاکمه بدون حضور در دادگاه

در مناطق البرشا و بر دبی ایستگاه های پلیسی وجود دارد که دارای دادگاه های مجازی هستند و به متهمان اجازه می دهد بدونه اینکه مجبور شوند مراکز اصلاح و تربیت خود را ترک کنند تا در جلسات دادرسی خود حضور یابند.

۶ چشمانی در آسمان

 سراسر کشور نیروهای پلیس برای نظارت بر ترافیک شناسایی ازدحام و راه بندان خیابان ها هدایت ماموران گشت زنی به نقاط حساس از پهپاد و هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کنند. آن ها هنوز برای صدور جریمه استفاده نشده اند.

۷- توقیف خانگی وسایل نقلیه

پلیس امارات راه حل ابتکاری برای خودروهای توقیف شده استفاده می کند به این منظور که پلیس به سادگی ردیاب های جی پی اس را بر روی خودروهای رانندگان بی‌ملاحظه نصب کرده و آنها اجازه می‌دهد خودروهای خود را بیرون از خانه شان نگه دارند در صورتی که خودرو بیش از ۵۰ متر حرکت داده شود ردیاب به پلیس ها هشدار می دهد.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین Damacpersian.org ) لذت ببرید.

مطالب دیگر:

5 زمین تنیس شگفت انگیز در جهان

یکی از سواحل خاص و دیدنی در شهر دبی