اطلاعات تماس

ابوظبی پایتخت دوچرخه ها میشود
2021 / 04 / 17

ابوظبی پایتخت دوچرخه ها میشود

راهکاری مقرون به صرفه برای صرفه جویی در مصرف انرژی و حمل و نقل، در شهر ابوظبی وجود دارد که تامین مالی آن توسط صندوق خلیفه انجام میشود. این راهکار را بانک تجارت ابوظبی ADCB در یک پروژه مشترک با همکاری شرکت “سیاکل” امارات سیستم به اشتراک گذاری دوچرخه عمومی امارات متحده عربی یعنی  ADCB bikeshare  انجام شده. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد پایتخت دوچرخه ها در ابوظبی کسب کنید.

ابوظبی به دلیل افزایش ایستگاه های دوچرخه، لقب پایتخت دوستدار دوچرخه را در امارات به خود اختصاص داده است. این طرح با هدف بهره مندی از مزایای حمل و نقل آسان به شیوه زندگی سالم پایدار در ابوظبی پیاده سازی شده است اولین و تنها طرح ارائه شده در این زمینه در سراسر امارات متحده عربی به حساب می آید. ADCB bikeshare  درحال حاضر شامل یازده ایستگاه در جزیره یاس و ساحل الرحا و ۷۵ دوچرخه می باشد.

با توجه به برنامه ریزی و استقبال زیاد مسافران ایستگاه‌ها به ۵۰ و تعداد دوچرخه ها به بیش از ۳۰۰ عدد افزایش خواهد یافت. در ادامه این استقبال قرار است ایستگاه هایی در بلوار ساحلی کورنیش، باغهای الرحا، جزایر یاس، سعدیه و ریم، دانشگاه پردیس نیویورک و شهر مصدر مستقر شوند. موفقیت چشمگیری از این طرح در ابوظبی استقبال بی نظیر آن بوده است مردمان این شهر تنها با استفاده از یک کد یا کلید عضویت به راحتی می توانند از یکی از ایستگاه های شهر، دوچرخه کرایه کنند.

ممنون از شما همراهان گرامی داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

اینگونه افراد برای تحویل دوچرخه می‌توانند از دیگر ایستگاه هایی که تمایل دارند یا در نزدیکی آن هستند استفاده کنند. این امر مسافران درون شهری را از رانندگی در خیابان های شلوغ و پرتردد و ناراحتی های ناشی از ترافیک در امان می دارد.

در تمام ایستگاه های دوچرخه دستگاه های  کارتخوان نیز تعبیه شده تا مسافران از کارتهای بانکی و اعتباری خود بدون دغدغه کرایه دوچرخه را بپردازند.

 ابوظبی از دوچرخه برای تشویق به محل کار امکانات و تسهیلات بسیاری در این زمینه ایجاد کرده است. مسافران با خرید اشتراک تردد یک روزه سه روزه عضویت ماهانه و سالانه میتوانند به‌طور نامحدود در این شهر تردد کنند. لازم است بدانیم برای اطمینان خاطر به دست آوردن از به کارگیری دوچرخه ها و بدون استفاده و رها نکردن آن در گوشه و کنار شهر لازم است که هر یک ساعت دوچرخه کرایه ای را به یکی از ایستگاه های اتوماتیک دوچرخه متصل کرد، در غیر این صورت فرد باید مبلغ اضافه ای را هزینه کند.

در پایتخت امارات متحده عربی با توسعه و گسترش طرح دوچرخه کرایه ای‌ طرح های تشویقی برای حفظ پایداری سلامتی تندرستی و نیز دوستی با محیط رو به افزایش است.

مجریان این طرح در نظر دارند تمام مردم را به استفاده از این دوچرخه در زندگی روزمره تشویق کنند که این شیوه حمل و نقل سالم را ارتقا دهند که مزایای سلامتی و محیطی آن بسیار است.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر :

شیخ حمدان از اکسپو 2020 دبی بازدید کرد

ابوظبی امن ترین شهر جهان