اطلاعات تماس

قصر الحصن ابوظبی
2021 / 08 / 08

قصر الحصن ابوظبی

قدیمی ترین بنای تاریخی ابوظبی، قصر الحصن می باشد. این قصر با شکوه، دارای یک برج مراقبت است و می توانید عکس های بسیار زیبایی را خلق کنید. درمورد این برج مراقبت باید بگوئیم که این برج در دهه 1790 به منظور محافظت از مسیر های تجاری ساحلی و محافظت از جوامع های پیشرفته و جزیره های رو به رشد ساخته شد.

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک به شما مطالبی درمورد ” قصر الحصن ابوظبی” ارائه می دهد برای اطلاعات بیشتر تا انتها مقاله همراه ما باشید.

 قصر الحصن در مرکز امارت ابوظبی بین خیابان النصر، خیابان شیخ رشید بن سعید آل مکتوم و خیابان شیخ زاید واقع شده است. این قدیمی ترین ساختمان در ابوظبی است و یکی از مهمترین نقاط دیدنی امارات می باشد. اهمیت قصرالحصن شیخ دیاب بن عیسی، رهبر قبایل بنی یاس، آب شیرین را در جزیره ابوظبی، اواسط قرن هجدهم و بعد یک برج مراقبت ساخته شد.

ساکنان شروع به آمدن و در اطراف برج مستقر شدند و قبیله بنی یاس به دلایل سیاسی و استراتژیک به ساحل برج رفت، و سپس شیخ شاخبوت بن دیاب تصمیم گرفت برج مراقبت را به قلعه ای غیرقابل نفوذ تبدیل کند. این نقش مهمی در ایجاد اعتماد در قلب ساکنان و ارائه تصویری قوی از امارت دارد. این کاخ در گذشته به عنوان یک شورا مورد استفاده قرار می گرفت. برای حل تعارضات درون جامعه، مسجدی در ایام عید و دیگر مراسم مذهبی و همچنین سرپناهی برای نیازمندان در حال حاضر مراکز هنر، فرهنگ و میراث ابوظبی است.

معاون وزارت فرهنگ و گردشگری ابوظبی، در این باره گفت « «قصر الحصن» یکی از بخش های اصلی تار و پود فرهنگ و تاریخ و نماد ادامه رشد فرهنگی در ابوظبی از گذشته تا حال است. »

تاریخ قصرالحصن

قصر الحصن نسل های متمادی خانواده آل نهیان را شامل می شد. این سنگ از سنگ های دریایی و مرجان ساخته شده بود و با لایه ای از آهک و ماسه محلی پوشانده شده بود. از حرا به دلیل استحکام و سختی در ساخت سقف و کف استفاده می شد.

برای بازدید و دسترسی به شبکه های مجازی ما به لینک های زیر مراجعه نمایید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

یک برج مراقبت در در ابتدا، هنگامی که اشعه خورشید ظاهر می شود، برج به دلیل بازتاب اشعه بر روی پوسته های آن می درخشد و بدین ترتیب توسط تاجران منطقه که از ساحل می آمدند دریافت می شد و در اوایل قرن نوزدهم، شیخ طهونون بن شاخوت گسترش یافت. قلعه، پس از مدت کوتاهی منطقه اطراف آن، محل زندگی بیش از پنج هزار نفر شد.آنها در کلبه های کوچکی زندگی می کردند. در دهه پنجاه قرن نوزدهم، شیخ سعید بن طهونون آل نهیان کاخ را گسترش داد.

قصرالحصن قدیمی ترین و مهمترین بنای ابوظبی است که اولین بنای دائمی شهر را در خود جای داده است. برج مراقبت این ساختار فرماندهی در سال 1790 ساخته شد و مسیرهای تجاری ساحلی را نادیده گرفت و از شهرک رو به رشد ایجاد شده در جزیره محافظت کرد. قصرالحصن شامل دو ساختمان نمادین اصلی است، قلعه داخلی (که در ابتدا در 1795 ساخته شد) و کاخ بیرونی در طول قرن ها، این خانه محل زندگی خانواده حاکم، مقر دولت، یک شورای مشورتی و یک آرشیو ملی بوده است. در حال حاضر به عنوان یادگار زنده ملت و راوی تاریخ ابوظبی است.

برای زندگی و اقامت در این کشور اگر قصد خرید ملک یا اجاره کردن ملک را داشتید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان آسان تر بشود. ما به شما شرکت داماک   ( damacgroup.org ) بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است را معرفی می کنیم، با کمک این شرکت می توانید صاحب خانه لوکس و لاکچری در بهترین مکان شهر دبی شوید و لذت واقعی را تجربه کنید.

داماک بزرگ ترین، برند ترین شرکت ساختمانی سازه در جهان است.

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک