اطلاعات تماس

  • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
  • Persian@damacgroup.com
  • 00971505023238
معرفی فرودگاه بین المللی ابوظبی

معرفی فرودگاه بین المللی ابوظبی

در اول مقاله می خواهیم به تاریخچه فرودگاه ابوظبی بپردازیم. در اوایل کشور امارات متحد عربی، اساسی ترین فرودگاه بین المللی در شهر ابوظبی فرودگاه البطین (Al Bateen Airport) محسوب می شد.

محل قرار گیری این فرودگاه در جزیره ابوظبی می باشد و این جزیره توسط یک پل به سرزمین اصلی متصل می شد و بر همین اساس دسترسی به فرودگاه زیاد باید آسان نبود.

 داماک پریشین در مورد” معرفی فرودگاه بین المللی ابوظبی ” مطالبی را ارائه می دهد، برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

در نهایت در سال 1982 میلادی فرودگاه را به مکان دیگری انتقال یافت و این فرودگاه هم با نام ” ابوظبی ” شروع به کار کرد.

موفقیت های فرودگاه ابوظبی

 در خاور میانه دومین فرودگاه ممتاز در زمینه کیفیت، و خدمات فرودگاهی از شورای بین المللی فرودگاه ها کسب کرد.

در بین سال های 1990 تا 2000 میلادی، امکانات ماهواره ای و همی مسیر های زیاد تری به این فرودگاه برای این که در فرودگاه ابوظبی ظرفیت پذیرش مسافر بالارود این مواردی که ذکر کردیم  اضافه شد. موارد های بهتری که جدید روی این این فرودگاه صورت گرفت که عبارتند از: ایجاد سالن های انتظار بیشتر و تجهیز شده، در معماری بیرون و درونی فرودگاه تغییراتی ایجاد شد، ترمینال جدید ساخته شد، هچنین پارکینگ های بیش تر، شبکه های جدید اتوبوسرانی و تاکسیرانی تغییرات و تجهیزات بسیار دیگر است.

با تغییراتی در فرودگاه ابوظبی شرکت هواپیمایی که این فرودگاه قطب پروازیشان بود در این زمینه تغییرات اساسی صورت گرفت.

 اطلاعات فرودگاه ابوظبی

نام فرودگاه بین المللی ابوظبی  :Abu Dhabi International Airport    

کد یاتا AUH:

کد ایکائوOMAA :

کاربری فرودگاه: همگانی

ارتفاع از سطح دریا: ۲۷ متر

ترمینال ها: ۳ ترمینال مجزا

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

در سال ۲۰۰۹ ترمینال ۳ افتتاح شد و فعالیت بیشتر توسط هواپیمایی اتحاد صورت گرفت.   از امکانات این ترمینال می‌توان به چندین رستوران فروشگاه‌های مختلف و ده گیگ کافه را در بر می گیرند. هواپیماهای بزرگی همچون ایر باکس A380 ( به خصوص برای ایرلاین اتحاد) از دو گیت آن میتواند به پرواز درآید. قبلا امکان وجود داشت تا مسافران قبل از رفتن به فرودگاه بررسی‌  های خود را داخل شهر انجام دهند. می‌خواهیم از ترمینال مسافربری اصلی که در این فرودگاه ابوظبی قرار دارد  توضیحاتی را برای شما ارائه دهیم.

ترمینال ۱

قدیمی ترین ترمینال به این فرودگاه ترمینال شماره ۱ می باشد که به دو ترمینال A1 و B1 تقسیم می شود. پل متحرک نوکیته اصلی آن مجهز می باشد و همچنین دارای چنگ برای رساندن مسافران به هواپیما از طریق اتوبوس این امکان وجود دارد.

ترمینال ۲

ترمینال شماره ۲ در ۳ مقطع ترمینال یک قرار گرفته شده است که با آن متصل نیست و بیشتر اعلان های ارزان قیمت در این ترمینال فعالیت دارند.

ترمینال 3

جدیدترین ترمینال فرودگاه ابوظبی ترمینال شماره ۳ محسوب می‌شود که در قلب ترمیناله ۱۱ بر گرفته شده است. این فرودگاه گیت های پرواز ساز های خروجی ۲۸ تا ۳۵ و ۵۸ تا ۶۱ در این ترمینال قرار دارد.

ترمینال میلد فیلد

فیلم قرار بود که یک ترمینال بسیار بزرگ در سال ۲۰۱۷ افتتاح شود اما تاریخ آن به تعویق افتاد و از آن بهره برداری نشده ترمینال جدید دارای ظرفیت جابه‌جایی مسافر فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را تا حد زیادی افزایش خواهد.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب مرتبط:
راهنمای فرودگاه دبی
هتل های فرودگاه دبی

--> --> --> --> --> -->