اطلاعات تماس

محله عجمان امارات
2021 / 04 / 28

محله عجمان امارات

عجمان یکی از شهر شیخ نشین های هفت گانه امارات متحده عربی است که کوچکترین امیر نشین آن است، عجمان به عربی عجمان و به انگلیسی Ajman خوانده می‌شود.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد ” عجمان دبی” دعوت می کند. برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مساحت امارت عجمان در حدود ۲۵۹ کیلومتر مربع و حدود ۳۳ درصد از خاک کشور امارات متحده عربی را در بر می گیرد. عمارت عجمان از شمال، خلیج فارس و از جنوب، امالقوین راس الخیمه و از شمال و شمال غرب، شارجه و بعد از شارجه دبی از شرق محدود می شود.

 وجه تسمیه عجمان

عجمان در سده دهم هجری قمری شاخه ای از قبیله بزرگ عجمان از بادیه نجد در شبه جزیره عربستان به این منطقه مهاجرت کردند. نام منطقه بعد از ورود  قبیله العجمان به این منطقه ( عجمان ) گذاشته شد.

شاخه دیگری از همین قبیله العجمان که سرپرستی راشد بن نشوان به بر فارس رسیدند و در مغویه مستقر شدند و منتها مناطق گسترده از شیب کوه را زیر نفوذ داشته اند. روستای منامه در شمال شرقی امارت عجمان قرار گرفته است که فاصله آن حدود ۸۰ کیلومتر تا امارات عجمان می باشد. این روستا از خاک رأس‌الخیمه و خاک فجیره محصور شده است. شیخ حمید بن راشد نعیمی حاکم امارات عجمان یکی از اعضای هفتگانه مجلس ملی اتحادی است.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

 کوه ها و دره ها

جبل دفتا

جبل لیشن

جبل ابیض

و دره های مفصوت عبارتند از:

وادی قلفا

وادی الصوامر

وادی مصوت

وادی الخنفریة

وادی الضفدع

وادی الاشیخرة

وادی الصبیغة

جاذبه های عجمان، یکی از دیدنی های مهم این شهر است در این موزه، نما های زندگی روزمره مردم قدیم امارات و مدل‌های زنده آنها را به تصویر می کشد و ظرف های سفالی در موزه به معرض نمایش گذاشته شده است تصویر از خانه حاکم پیشین، هدیه های یادبودی، مدالها و همچنین مخطوطات تاریخی در موزه محفوظ است.

از دیگر جاذبه های گردشگری در عجمان می توان به: قلعه عجمان،  قلعه مصوت، برکه آب باران در عجمان و سواحل زیبا با ماسه های سفید در کنار آبهای نیلگون خلیج فارس اشاره کرد.

مراکز خرید عجمان

مرکز خرید و بازارهای این شهر، مانند بازار مرکزی عجمان، بازار الزهرا، ام سیتی مارت و هایپر مارکت هایی مانند سیتی سنتر می باشد.

برای رفتن به محله عجمان، رایج ترین روش جابجایی در این شهر استفاده از اتومبیل شخصی و تاکسی می باشد.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

پارک اسکیت روباز دبی

ساحل آزور دبی ( Azure Beach )

دبی صحرایی که به شهر رویاها تبدیل شد