اطلاعات تماس

محله بستکیه
2021 / 05 / 16

محله بستکیه

شهر دبی در امارات متحده عربی به  معماری های مدرن و آسمان خراش های فوق العاده معروف می باشد و همچنین دبی از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار می باشد. داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درباره ” محله بستکیه ” دعوت می کند، برای دریافت اطلاعات بیش تر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تاریخ این شهر بیشتر اعراب عشایر نشین بوده اند و همچنین فرهنگ آنها هم عشایری بوده است و چیزی از بناهای تاریخی آنها بر جا نمانده است؛ به همین دلیل آثار معماری قدیمی این شهر بسیار کم و محدود می باشد. در اواسط قرن نوزدهم محله بستکیه یا الفهیدی در نزدیکی دریای دبی ساخته شده است. این محله با ساختمان هایی با برج های بادگیر بلند ( Barajeel )   شناخته می شود که نسیم خنکی به فضای داخلی خانه می فرستد.

تاریخچه محله بستکیه 

یکی از قدیمی ترین محله های دبی ” محله بستکیه ” می باشد و تاریخچه این محله به قبل از اتحادیه قبایل اماراتی در سال 1971 تجارت مروارید مربوط می شود. برای بازرگانان مروارید و نساجی در منطقه تجاری سابق در دهه 1800، در بین ساختمان های کم ارتفاع با گذرگاه کم عرض، پیچ و تاب می خورد. اصالت خود را تا آخر حفظ کرده است.

دسترسی و حمل و نقل عمومی

گردشگران از طریق ایستگاه های اتوبوس یا مترو الفهیدی می توانند از این محله بازدید کنند و در این منطقه پارکینگ هایی برای افرادی که با خود رو های شخصی به این محله می آیند وجود دارد.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک 

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک

بافت تاریخی محله 

وقتی شما در میان کوچه های کم عرض و باریک، قدم می زنید؛ از نخل، گِل، گچ و مرجان، ساختمان های رنگی چوبی ساخته شده است. در زمان عصر تهویه های دلپذیر برای فضای درونی ساختمان ها در بالای خانه ها در قسمت برج ها فراهم می کند.

جاذبه های گردشگری محله بستکیه دبی 

موزه دبی

موزه سکه

موزه قهوه

بازار نساجی

مرکز شیخ محمدی، پیدایی فرهنگ اصیل دبی

مطالب دیگر:

هتل های فرودگاه دبی

فجیره نا شناخته جذاب امارات

مرکاتو مال دبی به سبک فرانسه و اسپانیا

پارک آبی آکوآونچر دبی