اطلاعات تماس

  • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
  • Persian@damacgroup.com
  • 00971505023238
محله بستکیه
2021 / 05 / 16

محله بستکیه

شهر دبی که در امارات متحده عربی قرار دارد، معروف و مشهور به  معماری های مدرن و معروف به جاذبه های گردشگری بسیار است . داماک پرشین، شما را به دریافت مطالبی در مورد ” محله بستکیه ” دعوت می کند، برای دریافت اطلاعات بیش تر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تاریخ این شهر بیشتر اعراب عشایر نشین بوده اند و همچنین فرهنگ آنها هم عشایری بوده است که بناهای تاریخی مانگاری از آنها بر جا نمانده است؛ به همین دلیل آثار معماری قدیمی این شهر بسیار کم و محدود می باشد. در اواسط قرن نوزدهم محله بستکیه یا الفهیدی در نزدیکی دریای دبی ساخته شده است. این محله با ساختمان هایی با برج های بادگیر بلند ( Barajeel )   شناخته می شود که نسیم خنکی به فضای داخلی خانه می فرستد.

تاریخچه محله بستکیه 

یکی از قدیمی ترین محله های دبی ” محله بستکیه ” می باشد و تاریخچه این محله به قبل از اتحادیه قبایل اماراتی در سال 1971 تجارت مروارید در منطقه رونق گرفت. برای بازرگانان مروارید و نساجی در منطقه تجاری سابق در دهه 1800، در بین ساختمان های کم ارتفاع با گذرگاه کم عرض، پیچ و تاب می خورد. اصالت خود را تا آخر حفظ کرده است.

دسترسی و حمل و نقل عمومی

گردشگران از طریق ایستگاه های اتوبوس یا مترو الفهیدی می توانند از این محله بازدید کنند و برای افرادی که با خود رو های شخصی به این محله می آیند، پارکینگ هایی در این منطقه وجود دارد.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک 

بافت تاریخی محله 

وقتی شما در میان کوچه های کم عرض و باریک، قدم می زنید؛ از نخل، گِل، گچ و مرجان، ساختمان های رنگی چوبی ساخته شده است. در زمان عصر تهویه های دلپذیر برای فضای درونی ساختمان ها در بالای خانه ها در قسمت برج ها فراهم می کند.

بهترین ساعات بازدید 

برای گردشگران و بازدید کنندگان، هیچ زمان رسمی برای بازدید از این محله وجود ندارد. بنابراین بهتر است بازدید کنندگان ساعاتی که موزه ها باز می شوند و نقاط دیدنی که قصد بازدید از آنها را دارند را در نظر بگیرند.

جاذبه های گردشگری محله بستکیه دبی 

موزه دبی

موزه سکه

موزه قهوه

بازار نساجی

مرکز شیخ محمدی، پیدایی فرهنگ اصیل دبی

 امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

هتل های فرودگاه دبی

فجیره نا شناخته جذاب امارات

مرکاتو مال دبی به سبک فرانسه و اسپانیا

پارک آبی آکوآونچر دبی