اطلاعات تماس

فواید سواد مالی
2021 / 04 / 15

فواید سواد مالی

بسیاری از افراد در کنار مدیریت مالی شخصی برای گذراندن زندگی به سبک ایده آل بخشی از درآمد خود را برای سرمایه گذاری ذخیره می کنند. به همین دلیل نیاز است که با داشتن درک کافی در مسیر مدیریت مالی به شکل درستی گام برداشته شود اما در گذشته از پول نقد برای انجام خرید های روزانه استفاده می‌شود که امروزه پول نقد نقش اساسی تری را در زندگی افراد ایفا می کند و در صورت نداشتن سواد مالی لازم نمی ‌توان به شکلی مناسب در این مسیر پیشرفت کرد.

ما در این مقاله که در وبسایت داماک پرشین قرار دارد به شما کمک میکنیم تا اطلاعاتی از فواید سواد مالی بدست آورید.

1- چگونه درامد خود را بودجه بندی کنید.

بودجه بندی اولین گامی است که شما باید در راستای درک صحیح مدیریت پول بردارید شما به خوبی می آموزید چه زمانی خرج کرده چه وقت صرفه جویی کنید و به چه شکلی بدهی‌های خود را تسویه کنید و بخشی از درآمد خود را پس انداز کنید.

‌2- چگونه بدهی های خود را مدیریت کنید.

زمانی که شما در زمان گرفتن وام سواد مالی بالایی داشته باشید متوجه نقش مهم نرخ بهره شرایط وام های مختلف شده و به راحتی آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید فردی که از دانش بالایی برخوردار است میداند به چه شکلی قرض بگیرد و به چه شکلی پرداخت آن را مدیریت کند

3- چگونه بخشی از درآمد خود را پس انداز کنید.

یکی از راه هایی که می تواند به شما کمک کند که از قرض گرفتن یا وام گرفتن بی نیاز شوی پس انداز کردن است در مواقع ضروری بتوانید از آن استفاده کنید.

ممنون از همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

۴- برای دوران بازنشستگی برنامه ریزی کنید.

داشتن سواد مالی در این زمینه، می تواند به شما کمک کند. در مواقعی که شما مبلغی را پس انداز می کنید برای مواقع ضروری باید جوری این پس انداز هارا انجام بدهید که برای بلند مدت و برای دوران بازنشستگی خود پس انداز کافی را داشته باشید.

دانش آموزان آموزه های بسیاری در موارد گوناگون را توسط خانواده و مدرسه کسب می کنند.

مربیان هم همواره در کنار آنان تلاش می‌کنند تا طیف گسترده‌ای از مطالعات را در برنامه درسی آنان جای دهند و آنان را برای زندگی آینده آماده کنند. با این وجود یک مولفه اصلی در زندگی وجود دارد که دانش آموزان اطلاعات کافی‌ در رابطه با آن در طول تحصیل کسب نمی‌کنند و آن هوش مالی یا سواد اقتصادی است.

5- مولفه سواد ملی

آن دسته از دانش آموزانی دوره های مالی شخصی را بگذرانند احتمال بیشتری نسبت به سایرین برای نحوه پس انداز و بودجه بندی درست و هوشمندانه دارند آنان توانایی سرمایه گذاری کردن را پیدا خواهند کرد تجربه نشان داده دانش آموزانی که این هوش را داشته باشند موفقیت بیشتری در زندگی خواهند داشت.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

پاسپورت امارات برترین پاسپورت در جهان