اطلاعات تماس

خرید ملک در دبی
2021 / 11 / 06

خرید ملک در دبی

دبی مهم ترین شهر امارات متحده عربی، به دلیل رشد اقتصادی ، توریستی و خرید ملک به یکی از امن‌ترین شهرهای جهان برای سرمایه‌گذاری های مطمئن تبدیل شده است. یکی از بازارهای پررنق در این کشور، بازار املاک است. داماک، برترین شرکت سازنده املاک، برای شما درباره‌ی سازمان اراضی دبی ) DLD ( ، مناطق آزاد این شهر، چگونگی اخذ وام مسکن ، مناطق محبوب برای اجاره یا خرید ملک و قوانین خرید توضیحاتی را ارائه خواهد کرد.

با داماک پرشین تا آخر این مقاله همراه باشید.

سازمان اراضی دبی ( DLD )

سازمان اراضی دبی DLD یک دستگاه اجرایی است که در ماه مه سال 1960 بنا نهاده شد و هدف از تاسیس آن تنظیم و نظارت بر فعالیت بازار املاک و مستغلات در محدوده امارات است. طبق قانون شماره 7 که در سال 2013 توسط حاکم دبی، محمد ابن راشد آل مکتوم ابلاغ گردیده است، نقش اصلی این اداره، ثبت، سازماندهی و ارتقاء سرمایه‌ گذاری در املاک و مستغلات دبی است. این سازمان با رعایت استانداردهای بین المللی در بخش املاک و مستغلات، توانسته است زمینه سرمایه‌گذاری‌های کلان را برای بخش های املاک و مستغلات امارات از سراسر جهان فراهم کند.

مناطق آزاد دبی

در سال 2000 ، مقامات دبی این امکان را برای افراد غیر مقیم  فراهم كردند تا آنها بتوانند  املاكی را در محدوده های خاصی خریداری کنند . بیش از هزاران نفر در مناطق آزاد دبی زندگی و کار می کنند. این مناطق  به دلیل داشتن برج های مرتفع ، سبک زندگی لوکس و موقعیت های شغلی فراوان ، جزء محبوب ترین مناطق برای خرید ملک به شمار می روند. از جمله این مناطق آزاد معروف می توان به UM HURAIR ، Al BARSHA ، EMIRATES HILLS ، JEBEL ALI ، Al GOUZ ، Ras Al KHOUR ، NAD Al SHIBA و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

 مناطق اجاره ای

وقتی صحبت از املاک و مستغلات می شود، شاید مناطق کمی وجود داشته باشند که تنوع شهر دبی را دارا باشند. از خانه کوچک گرفته تا عمارت های مجلل، املاک بسیاری برای تمامی سلایق در این شهر وجود دارد. اما باید در نظر داشته باشید که مالکیت یک ملک در تمام مناطق دبی مجاز نیست. در دبی مناطقی وجود دارند که املاک در مدت زمان‌های مختلف بین 10 تا 99 سال، فقط اجاره داده می شوند. از جمله این مناطق می توان به Jumeirah Village Circle ( دهکده جمیرا ) ،  Al Nahda ( ال نهدا ) ، Dubai Silicon Oasis ( سیلیکون دبی ) ، DEIRA ( منطقه دیره ) ، DISCOVERY GARDEN  ( باغ دیسکاوری ) ، اشاره کرد. باید توجه داشته باشید که اجاره ملک در مناطق ذکر شده، متفاوت بوده و با توجه  به بودجه‌تان، می‌توانید در یکی از این مناطق ملک مورد نظر خود را اجاره نمائید و هم چنین این نکته را به خاطر داشته باشید که  صاحبان خانه در دبی از شما می خواهند اجاره را یا به صورت یکجا و یا چک های سه ماهه تا دو ساله، قبل از تاریخ اتمام قرار داد پرداخت کنید.

خرید ملک و روش‌های آن در دبی

شما می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر نسبت به خرید ملک در کشور امارات اقدام کنید و اقامت آن کشور را برای خود و اعضای خانواده‌تان اخذ نموده و از شرایط زندگی لوکس و لاکچری در دبی لذت ببرید.

در دبی وام مسکن بگیرید

 به دو روش می‌توانید در دبی ملک خریداری کنید، با پول نقد یا وام مسکن. اگرچه ممکن است سرمایه‌گذاری نقدی به طور کلی مقرون به‌صرفه تر باشد، اما، وام مسکن از نظر نحوه مدیریت امور مالی می‌تواند به شما کمک کند. اگر قصد خرید ملک از طریق وام مسکن در دبی را دارید، باید بدانید که شرایط اخذ وام‌های مسکن در امارات چگونه است و برای دریافت این نوع وام چه مدارکی لازم است. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

افراد مقیم امارات که دارای سن 21 تا 65 سال می‌باشند و همچنین کارمندان می‌توانند این نوع  وام را دریافت کنند. افراد غیر مقیم نیز می‌توانند این نوع وام را دریافت کنند و بانک‌های متعددی هستند که وام مسکن را به افراد غیر مقیم پرداخت می‌کنند. به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از بانک‌ها برای پرداخت وام مسکن به افراد غیر مقیم، شرایط بخصوصی دارند، از جمله آنها می‌توان به داشتن حداقل دوره کار مشخص در شغل فعلی یا کار در مجموعه خاصی اشاره کرد.

شما برای اخذ وام مسکن در دبی به اسناد زیر نیاز دارید :

  • کپی گذر‌نامه
  • گردش مالی حساب شما طی سه ماه گذشته

حداکثر طول مدت وام در امارات 25 سال است. اقساط بازپرداخت وام مسکن، همراه با هرگونه هزینه ماهیانه دیگر، نباید بیش از 35٪ از درآمد خالص ماهانه باشد. قوانین وام غالباً در دبی تغییر می‌کند، بنابراین سعی کنید با مشورت اخبار محلی و بانک مرکزی امارات متحده عربی به‌روز باشید.

پیش خرید کردن ملک در دبی

پیش خرید ملک در دبی گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری ملکی بین‌المللی بوده و به صرفه‌تر از خرید ملک‌های آماده می‌باشند، زیرا شرکت های سازنده ملک، قیمت های کمتری را به مشتریان خود پیشنهاد می‌نمایند. پیش خرید ملک یعنی خرید ملکی که هنوز کار ساخت و ساز آن تمام نشده و قبل از مرحله تکمیل به فروش می‌رسد. در سال‌های اخیر، شرکت‌های پیش فروش آپارتمان در دبی با پیشنهاد‌های پرداخت باورنکردنی، باعث ایجاد فرصت خرید برای بسیاری که توان پرداخت یک جای کل قیمت را ندارند، شده اند. این برنامه‌های پرداخت بلند مدت، به سرمایه‌گذار این امکان را می‌دهد که 40 تا 50% از قیمت کل را در مدت 2 تا 5 سال پس از تحویل آپارتمان پرداخت کنند.

خریداری ملک پیش فروش در دبی نیازمند همکاری و مشاوره با یک آژانس املاک با تجربه و معتبر می‌باشد. شما می‌توانید با بخش فارسی داماک، بزرگ ترین و معتبرترین شرکت سازنده املاک در ارتباط باشید تا از گزینه ها و اطلاعات خوبی برای سرمایه‌گذاری ملکی خارجی‌تان برخوردار شوید.

روش پیش خرید ملک در دبی

روش پیش خرید ملک در دبی بدین ترتیب است که در ابتدا مشخص کنید در کدام منطقه قصد خرید ملک دارید و اینکه هدف شما از این کار فقط سرمایه‌گذاری ملکی بین‌المللی بوده و یا اینکه هدفتان سکونت و رفت و آمد به امارات و دریافت اقامت امارات است؟  

در نهایت با شرکت سازنده ملک قرارداد بسته و سپس 10 تا 20 درصد قیمت خرید ملک را پیش پرداخت می‌نمایید که برای اینکار کپی پاسپورتتان را باید ارائه دهید و همچنین  1000 درهم امارات هزینه عقد قرارداد خواهید داشت که باید طی 30 روز پرداخت گردیده و4 درصد هزینه ثبت DLD، که البته در شرایطی این 4 درصد ممکن است تخفیف داشته باشد.

مراحل پیش پرداخت برای خرید ملک در دبی

این مراحل از زمان تاریخ انعقاد قرارداد تا پایان و تکمیل مرحله ساخت به صورت اقساطی شروع می‌شود و حتی اگر در این فاصله قصد فروش ملک خود را داشته باشید، می‌توانید آن را به فروش برسانید ، بدین منظور توصیه می‌شود که در درک تمامی مفاد قرارداد کاملا دقیق باشید و از اینکه تمامی موارد ذکر شده در قرارداد را متوجه شدید اطمینان پیدا کنید.

قوانین پیش خرید آپارتمان

در پروژه های پیش فروش آپارتمان در دبی، کلیه مبالغ پرداختی از طرف خریداران به حسابی که اداره املاک و اراضی دبی برای آن پروژه نزد بانک باز می‌کند واریز می‌شود و شرکت سازنده با توجه به فاکتورهایی که تا هر مرحله از ساخت پرداخت کرده است ، با تایید اداره املاک و اراضی دبی می‌تواند از آن حساب برداشت نماید. بدین ترتیب، ریسک از بین رفتن سرمایه خریداران به صفر خواهد رسید.

کدام متغیر در تعیین هزینه کامل سرمایه‌گذاری در دارایی شما اهمیت دارد؟

  • هزینه انتقال
  • سپرده
  • هزینه های نمایندگی املاک
  • قیمت خرید

 نتیجه گیری

همانطور که گفته شد دبی یکی از شهر های مهم امارات محسوب می‌شود، این شهر با داشتن برج‌های مرتفع، سبک زندگی لوکس و امکانات فراوان به یکی از شهرهای محبوب برای خرید ملک تبدیل شده است ما در این مقاله به بررسی خرید ملک در این شهر پرداختیم اگر شما هم مایل به خرید ملک در این شهر زیبا و مدرن هستید می توانید با همکاران ما در بخش فارسی داماک ، برترین و معتبرترین شرکت سازنده سازه‌های مدرن جهان در تماس باشید تا از بهترین مشاوره و خدمات جهت خرید ملک در شهر دبی برخوردار شوید.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، با ما در ارتباط باشید.

اپلیکیشن داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک