اطلاعات تماس

شهر های امارات متحده عربی
2021 / 05 / 17

شهر های امارات متحده عربی

دبی به عربی: ( دبی )

ابوظبی به عربی: ( ابوظبی)

شارجه: به عربی: ( الشارقة )

العین به عربی: ( العین )

عجمان به عربی: ( عجمان )

راس الخیمه به عربی: ( رأس الخیمة )

فجیره به عربی: ( الفجیرة )

ام القوین به عربی: ( أم القیوین )

خور فکان به عربی : ( خور فکان )

دبا الفجیره به عربی: ( دِبّاء الفجیره )

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی در مورد ” فهرست شهر های امارات متحده عربی ” دعوت می کند، برای دریافت اطلاعات بیش تر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

  دبی

شهر دبی به عروس خلیج فارس معروف است و بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی، یکی از مدرن ترین شهر های جهان به حساب می آید. زیبایی این منطقه دبی نه تنها در بین مردم منطقه بلکه این زیبایی به گوش جهانیان هم رسیده است که مورد بازدید گردشگران بسیار زیادی قرار گرفته است. مساحت دبی 4.114 کیلومتر می باشد.

ابوظبی

شهر ابوظبی یکی از امیر نشین های هفت گانه و پایتخت کشور امارات متحده عربی می باشد. شهر ابوظبی، بین خط عرض 5/22 شمالی  خط  طول 55 و 51 درجه شرقی از نصف النهار مبدأ قرار گرفته شده است. مساحت این شهر 67340 کیلو متر مربع است.

شارجه

شارجه سومین شهر امیر نشین در امارات متحده عربی می باشد، این شهر به واسطه دانشگاه های معتبر و فضای فرهنگی و اقتصادی خاصی  که دارد به عنوان یک منطقه فرهنگی امارات شناخته می شود. نرخ بیکاری در این شهر به کمترین حد خود رسیده است. مساحت شهر شارجه 2.590 کیلومترمربع می باشد و این کشور از لحاض اشتغال زایی و کار آفرینی رشد چشمگیری داشته است.

العین

العین شهر بسیار زیبایی با قدمت هفت هزار سال می باشد که حدود یک ساعت و نیم با ابوظبی فاصله دارد. این شهر در مرز امارات  و عمان قرار گرفته است. شهر العین یکی از شهر های مهم و حیاتی در مسیر کاروان امارات متحده عربی به عمان بوده است. تاریخچه غنی این شهر باعث شده است تا شهر العین تنها شهری در امارات متحده عربی باشد، در زمینه میراث جهانی به ثبت رسیده است.

عجمان

شهر عجمان کچک ترین شهر امیر نشین امارات متحده عربی است که مساحت این شهر حدود 259 کیلومتر مربع است و حدود 0.33 % از خاک کشور امارات متحده عربی را در بر می گیرد. شهر عجمان دارای ساحلی با طول 16 کیلومتر است. شهر عجمان در محدوده ای از شمال خلیج فارس، از جنوب ام القوین، رأس‌الخیمه و از شمال وشمال غرب شارجه و بعد از ارجه دبی، از شرق به دبا و الفجیره محدود می‌شود.

راس الخیمه

شهر راس الخیمه در ساحل خلیج فارس قرار دارد و طول ساحل آن 64 کیلو متر است؛ طول داخل رأس الخیمه 128 کیلومتر می باشد و مساحت آن به 1.684 کیلومتر مربع می رسد.

 فجیره

شهر فجیره در قسمت شرقی شبه جزیره قرار گرفته است، این شهر یکی از مناطق مهم و تاریخی و باستانی امارات متحده عربی قرار گرفته است و مساحت این شهر 1165 کیلومتر مربع می باشد.

ام القوین

شهر ام القوین در ساحل خلیج فارس، با مساحت 755 کیلومتر مربع می باشد، یکی از مناطق آباد ام القوین، فلج العلا می باشد که در 50 کیلومتری جنوب شرقی  ام القوین قرار گرفته شده است.

خور فکان

خور فکان در لب ساحل دریای عمان و قسمتی از کشور امارات متحده عربی  به امارت شارجه تعلق دارد ولی از خاک آن شهر جدا افتاده است. بندر اصلی امارت شارجه را خور فکان تشکیل می‌دهد.

دبا الفجیره

دومین شهر از شهر های بزرگ شهر فجیره ” دبا الفجیره ” می باشد، جمعیت شهر دبا الفجیره حدود 30 هزار نفر می باشد.

مطالب دیگر:

مطالب دیگر:

کشتی سوپر مارکت دبی

امارات تلاقی جهانی فرهنگ ها