اطلاعات تماس

علائمی که نشان می دهد کرونا دارید بدون اینکه بدانید
2021 / 04 / 13

علائمی که نشان می دهد کرونا دارید بدون اینکه بدانید

ممکن است بدون اینکه بدانید، خدایی نکرده به کووید 19 ( کرونا ) مبتلا باشید، 6 علائمی که به شما کمک می کند سرما خوردگی و آنفولانزا را از کرونا تشخیص دهید.

این روز ها خیلی سخت و دشوار می توان تشخیص  داد که دقیقا از چه چیزی رنج می برید و وقتی بی حوصله هستید و احساس خوبی ندارید، آیا به سرما خوردگی، آنفولانزا یا به ویروس کرونا مبتلا شده اید؟

برای اطلاعات بیشتر درمورد علائم ” کرونا ” تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

6 علامت که کمک میکند هر فرد کرونا را از سایر بیماری های مشابه تشخیص دهد.

1.  سرما خوردگی – کارشناسان می گویند، اگر شما سرما خوردید و علائم غیر معمول دیگری را نداشتید احتمال اینکه فقط دچار سرما خوردگی شده باشید و از آن رنج ببرید وجود دارد. اما اگر این بیماری سرماخوردگی شما با یک یا بیش از علائمی که در ادامه به توضیح آن می پردازیم همراه بود بنابراین ممکن است به بیماری کووید -19 ( کرونا ) دچار شده باشید.

این علائم ها شامل: « سرفه سخت هنگام تنفس/ تنگی نفس، تب و لرز، سر درد شدید، درد عضلانی، آبریزش بینی، تهوع و استفراغ و اسهال » است.

2- عدم حس بویایی و چشایی; شاخص اصلی ویروس کرونا  از بین رفتن حس بویایی و چشایی می باشد. اگر به مدت طولانی این حس بویایی و چشایی را از دست بدهید، این علامت در همه بیماران اتفاق نمی افتند و همچنین می تواند با سرما خوردگی نیز همراه باشد.

3- ریزش مو; در مورد رابطه بین ریزش مو و ویروس کرونا تحقیقاتی انجام شده است. با این وجود در آمریکا موارد بسیاری وجود دارد که یک بیمار هنگام ابتلا به ویروس کرونا در زمان بهبودی ناگهان دچار ریزش مو می شود. نمی توان گفت که ریزش مو صد در صد از کرونا است به گفته پزشکان ریزش مو ممکن است از استرس هم باشد.

4- تنگی نفس: یکی از مشهور ترین علائم ویروس همین تنگی نفس می باشد. تعداد زیادی از افراد که دچار این بیماری شده بودند از تنگی نفس ماه ها رنج می بردند. اینکه دقیقا از این علائم چه مدت ممکن است رنج ببرید هنوز مشخص نشده است و احتمال اینکه التهاب مدت طولانی در ریه ها است. یکی از علائمی که روشن و واضح است همین علائم می باشد که  بیماران از آن رنج می برند.

5- سرفه مداوم خشک; یکی از علائم رایج کووید -19 سرفه خشک مداوم است. سرفه خشک به این معناست، که کمتر پیش می آید همراه آن مخاطی وجود داشته باشد.

6- خستگی; حدود 53 درصد بیماران این ویروس، پس از تشخیص از خستگی مفرد، گاهی تا 60 روز رنج می برند. اگر به مدت بسیار خسته شده اید و علائم دیگری نیز داشتید، ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده باشید.

    در این مقاله ما به شما پیشنهاد می کنیم که از ویدئو های ما در وبسایت ( Damacpersian.org ) دیدن کنید. 

مطالب مشابه :

قرنطینه شدن دبی به دلیل شیوع ویروس کرونا

اقدامات پیشگیرانه امارات دربرابر کرونا در ماه مبارک رمضان