اطلاعات تماس

برج ساعت دیره در دبی
2021 / 05 / 26

برج ساعت دیره در دبی

کشور امارات متحده عربی و شهر دبی مقصد اکثر مسافران و گردشگران می باشد به دلیل اینکه جاذبه های مختلف و حیرت انگیزی داخل آن وجود دارد و همچنین دارای مجموعه های وسیع و بزرگی از مراکز خرید و تفریحی است، در این شهر تا چند دهه اخیر همچین جاذبه های دیدنی و گردشگری بسیاری وجود نداشت اما در دهه های اخیر اماکن دیدنی به آن اضافه شده است. در دبی برج ساعت دیره (Deira Clock Tower Dubai)  قرار گرفته شده است. داماک پرشین شمارا به دریافت مطالبی در مورد ” برج ساعت دیره در دبی ” به شما ارائه می دهند تا با یکی از اماکن گردشگری دبی آشنا شوید. برای دریافت اطلاعات بیش تر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

درباره برج ساعت دیره دبی

یکی از قابل توجه ترین و چشمگیر ترین، بنای تاریخی در این شهر برج ساعت دبی می باشد که در دهه های اخیراز نماد های شهر دبی با کمتر از یک قرن، به شمار می آید. این برج با نام میدان ساعت نیز شناخته می شود و در منطقه ای که یک منطقه تجاری در قسمت شرقی دبی، است. دارای اهمیت ویژه ای می باشد و همچنین می توان گفت در امارات متحده عربی؛ کنار این ساختمان های تجاری همچون دفاتر خطوط هوایی بین المللی فعال قرار گرفته شده است.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، با ما در ارتباط باشید.

اپلیکیشن داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک

 از جاذبه های گردشگری دبی ” برج ساعت دیره ” به شمار می آید و همچنین این برج جزو 17 برج ساعت زیبای موجود در جهان، نهادینه شده است و ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما از این برج ساعت دیره در طول اقامت خود به دبی دیدن نمایید.

اطلاعاتی درباره برج ساعت دیره دبی

طراحی میدان ساعت دبی یا همان برج ساعت در خارج از مرز های امارات توسط متخصص و مهندس ادگار بابلیک انجام گرفته است و همچنین توسط یک سازنده محلی ناشناس در دبی ساخته شده است. 

در شهر دبی می توان گفت که این برج  به عنوان یک میدان ساعت دبی محسوب می شود که محل قرار گیری این برج ساعت در منطقه شرقی دبی می باشد که در سال 1964 میلادی در دیره، بنا شده است. میدان ساعت دیره به میدان جمال عبد الناصر که جزو اصلی ترین میدان دبی محسوب می شود، نزدیک می باشد که خیابان های ام هریر و المکتوم و ابوبکر را به یکدیگر متصل می کند. در سال 1972 میلادی که 8 سال پس از ساخت این بنا می گذرد،  منتقل شد به خارج از کشور به دلیل ترمیم و تعمیر کردن آن و پس از پایان کار به مکان خود دوباره بازگردانده شد. در واقع میدان ساعت دبی در نزدیکی مرکز خرید بزرگ و معروف دی تو دی، جزو مرکز خرید سیتی سنتر دیره و همچنین مرکز خرید الرض الهدایا قرار گرفته شده است. این منطقه از مناطق معروف و مشهور دبی محسوب می شود که حتما توصیه می کنیم از این منطقه زیبا دیدن نمایید.

 همچنین علاقه مندان به این برج ساعت می توانند با خیال راحت از مترو دبی استفاده کنند که نزیک ترین ایستگاه مترو به این جاذبه بسیار دیدنی، ایستگاه الرقه در خط قرمز می باشد.

مطالب دیگر:

برج های دریاچه جمیرا

برج طلایی قاب عکس دبی