اطلاعات تماس

نام گذاری پول درهم، ریال، تومان و دینار
2021 / 09 / 12

نام گذاری پول درهم، ریال، تومان و دینار

کسیانی که پول را اختراع کردند، هیچوقت فکر نمیکردند اختراعشان در همین عصر یکی از با ارزش ترین ها در دنیا باشد، امروزه تمام مردم دنیا تلاش می کنند پول زیادی را بدست آورند و هرچقدر پول آن کشور با ارزش تر باشد به عنوان فرد ثروتمند شناخته می شوند. البته اسکناس به تنهایی ملاک با ارزشی نیست بلکه به اهمیت پول آن کشور بستگی دارد.

درهم

تاریخچه درهم امارات قبل از تاسیس امارات، پول کاغذی برای بادیه نشینان و بدویان بیگانه بود. در چنین آب و هوایی گرم، معامله گران ترجیح می دهند از اقلام قابل حمل و ذخیره سازی برای تسهیل تجارت استفاده کنند. خیلی سخت بود که پول نقد با خود ببرید. این دلیل ظهور پول کاغذی در امارات متحده عربی بود.

برخی معتقدند که پول کاغذی برای اولین بار در مناطق بادیه نشین در سال 1930 استفاده شد و آن سال نقطه عطفی در تاریخ درهم امارات متحده عربی است. روپیه خلیج فارس (ارز معرفی شده توسط دولت هند) در طول مستعمره انگلیس در کنار سایر ارزها مورد استفاده قرار گرفت.

پس از تأسیس امارات متحده عربی در 1971 درهم به رسمیت شناخته شد. درهم از کلمه یونانی drachma گرفته شده است. درهم به عنوان واحد وزن و پول تعریف شده است. هر درهم به صد قسمت تقسیم می شود. از DH یا Dhs برای نشان دادن درهم نیز استفاده می شود، اما اختصار AED نیز اکنون به عنوان اختصار استاندارد استفاده می شود.

برای اطلاعات بیشتر با داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک همراه باشید.

ریال

ریال یک کلمه با ریشه اسپانیایی است. در لغت به معنای سلطنتی (فرانسوی: royal) است و به عنوان سکه نقره شناخته می شد.و به معنای “ریال” است. این کلمه از زمان حاکمیت اسپانیایی ها و پرتغالی ها بر خلیج فارس و روابط آنها با ایرانیان وارد فارسی شده است.

تومان

ریشه کلمه «تومان» به زبان مغولی بر میگردد و به معنای ده هزار است. از هر ده نفر، یک نفر شاهزاده شد و از هر ده شاهزاده یک نفر شاهزاده صد نفر شد و تمام صد نفر تابع فرمان او هستند و او را جذب می کند. ده ها هزار نفر، امیری را تعیین می کند و او را امیر طومان می نامد و در این قیاس و استنباط هر گونه علاقه ای که بوجود می آید.

دینار

 فقط موراب است. این نظر توسط فیروزآبادی در فرهنگ لغت و زبیدی در تاج العروس ارائه شده است. اگر لاتین باشد، تعجب می کند و می گوید که یک کلمه عربی است وهمانطور که مشاهده می شود، بحث های زیادی در مورد ریشه این کلمات، به ویژه دینار وجود دارد و از این رو، در مورد اینکه کدام واژه از نظر ریشه بر سایر واژه ها ترجیح داده می شود، اختلاف نظر وجود دارد. نامگذاری پول ملی اساساً بی معنی است.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

داماک گروپ بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک