اطلاعات تماس

راهنمای فرودگاه دبی
2021 / 04 / 19

راهنمای فرودگاه دبی

فرودگاه بین الملی و اصلی کشور امارات متحده عربی، فرودگاه بین‌المللی دبی می باشد. ما در این مقاله که در وبسایت رسمی داماک پرشین قرار دارد، به شما اطلاعاتی در مورد ” راهنمای فرودگاه بین المللی دبی ” ارائه می‌دهیم. این فرودگاه بین المللی دبی بسیار بزرگ است و همین موضوع باعث می‌شود مسافران کمی سردرگم بشوند، به همین دلیل قصد داریم نقشه و راهنمای فرودگاه دبی و کلیه اطلاعات و جزئیات  را که ممکن است لازمتان بشود را با شما در میان بگذاریم.

فرودگاه دبی یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیاست و از نظر تعداد مسافر سومین فرودگاه پرتردد دنیا و از نظر جابجایی ششمین فرودگاه دنیا به شمار می‌آید. در سال ۲۰۱۷ از این فرودگاه بیش از ۸۸ میلیون مسافر برای جابجایی استفاده کردند. و بیش از ۲.۶۵ میلیون تن بار جابجا شد. مجموعه ورود و خروج هواپیما ها ۴۰۹ هزار و ۴۹۳ مورد گزارش شده است. فرودگاه بین المللی دبی ۳ ترمینال دارد. ترمینال شماره ۳ از نظر مساحت، بزرگ‌ترین ترمینال فرودگاهی در جهان و دومین ساختمان بزرگ دنیا به شمار می آید.

فرودگاه دبی در منطقه القرهود و ۴.۶ کیلومتری شرق دبی قرار گرفته است و مساحتی بالغ بر یک هزار و ۲۵۰ هکتار را در بر می‌گیرد. همانطور که گفتیم فرودگاه بین المللی دارای 3 ترمینال می باشد. با هم این سه ترمینال را بررسی می‌کنیم. ترمینال شماره ۱ از یک کنکورس یا سالن بنام کنکورس D است. ترمینال شماره ۲ از ۲ ترمینال دیگر دورتر است. ترمینال شماره ۳ هم به ۳ کنکورس A.B و C تقسیم می شود. ترمینال کارگو و بار فرودگاه دبی سالانه ظرفیت جابجایی ۳ میلیون تن بار و محموله را دارد.

ترمینال های فرودگاه دبی

ترمینال شماره ۱

این ترمینال از ۲۲۱ ” کانتر چک-این ” برخوردار است. و ظرفیت و گنجایش جابجایی سالن های ترمینال ۱۵ میلیون مسافر می باشد. البته در ابتدا ده میلیون مسافر برای جابجایی طراحی شده بود اما به دلیل شلوغی و تردد زیاده مسافران در این ترمینال فرودگاه دبی با افزایش ۲۸ گیت متحرک اینترمینال را گسترش و توسعه داد. این ترمینال بیش از ۱۰۰ ایرلاین مورد استفاده قرار می گیرد و مساحت آن 520000 متر مربع می باشد.

ترمینال ۲ و ۳

از طریق محوطه مشترک ترمینال های ۱ و ۳ با یکدیگر در ارتباط هستند. دیگر نیازی نیست که بخش مهاجرت مراجعه کنید می توانید راحت بین دو ترمینال تردد کنید. سرویس شاتل در ترمینال شماره ۲ وظیفه دارد مسافران را بین این ترمینال ها جابجا کند که اتوبوس ها از ترمینال ۲ به ۱ بیست دقیقه و از ترمینال ۲ به ترمینال شماره ۳ در مدت زمان سی دقیقه برود.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

پارک اسکیت روباز دبی

ساحل آزور دبی ( Azure Beach )

.