اطلاعات تماس

دبی و تاریخچه آن
2021 / 04 / 27

دبی و تاریخچه آن

شهر زیبا و لاکچری دبی در واقع، دهکده کوچک در سال ۱۰۹۵ بعد از میلاد مسیح بود که فقط چند تا خانواده فقیر وجود داشت و  معیشات خود را، از طریق صید ماهی تامین می کردند.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد ” دبی و تاریخچه آن ” دعوت می کند. برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

با ورود شیخ مکتوم بن بتی بن سهیل آل مکتوم جنگ های بسیاری که در این دهکده وجود داشت پایان گرفت و کم کم رنگ و رونق گرفت . طبق تحقیقات اخیر ساخت و ساز شهری در دبی به سال ۱۷۹۹ بعد از میلاد مسیح می‌رسد. تا قبل از سال ۱۸۳۳ بعد از میلاد دبی که دهکده ای از توابع شیخ نشین ابوظبی بود شناخته نمی شد. شهر دبی پیشرفت خود را مجنون آل مکتوم است زیرا با ورود ایشان همراه با ۸۰۰ نفر از خویشاوندان خود به این دهکده و شمایل آن را تغییر داد و شهری نو پا تبدیل کرد و شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم با بهره وری از موقعیت شهر و تفکرهای روشن توانست دوبی را به شهری برتر در جهان تبدیل کند.

بعد از ورود به شیخ عالم کتوم به دبی این شهر شروع به پیشرفت کرد به عنوان یک شهر رسمی به دستور شیخ مکتوم معرفی شد با آگاهی شیخ آل مکتوم در این شهر که در موقعیت خوبی قرار گرفته بود در قرن بیستم یک  بندر در محله جبل علی تاسیس کرد.  اکنون بندر جبل علی یکی از مهمترین و بزرگترین بنادر خاورمیانه و هفتمین بندر وسیع جهان شناخته می‌شود. آیا پایتخت دبی ابوظبی است؟ شهر ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی است. البته همشهری این کشور حکومت مستقل دارند اما ابوظبی پایتخت سیاسی امارات، و دبی پایتخت تجاری امارات محسوب می‌شود. اما رونق و پیشرفته شهر دبی باعث شده در ذهن مردم به عنوان پایتخت امارات جلوه کند. در این شهر، شرایط های مناسبی برای تجارت، تبادل کالا، خرید مسکن و…  فراهم می باشد.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

جزایر های نخلی دبی چگونه ساخته شده اند؟

جزیره های نخلی دبی از سه مجمع الجزایر‌ که بی نظیر هستند ساخته شده است.

برترین هتل های دبی در آب های نیلگون خلیج فارس قرار گرفتند که این جزیره های نخلی هم در آنجا قرار دارد این جزیره ها توسط مهندسانی با تجربه از ساخت های محکمی ساخته شده اند.

این جزیره‌های نخلی دبی هر کدام به نخل جمیرا نخل جبل علی و نخل دیره دسته بندی می شوند و  این جزایر کاربردی مسکونی تجاری تفریحی و گردشگری دارند.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر :

شیخ حمدان از اکسپو 2020 دبی بازدید کرد

ابوظبی امن ترین شهر جهان

10 هتل برتر دبی