اطلاعات تماس

سازه شناور دبی
2021 / 04 / 29

سازه شناور دبی

شهر دبی پر از جاذبه های دیدنی و بی نظیر و شگفتی های گردشگری، تمام انسان ها را با هر سلایقی به وجد می آورد. یکی از پروژه های جدید و بسیار منحصر بفرد و شگفت انگیز که تفاوت زیادی با دیگر ساختمان ها و بنا های احداث شده دارد و در حال بررسی برای ساخت در دبی می باشد.

یکی از جاذبه های دبی، این سازه شناور است که عده بسیاری از گردشگران تور دبی، از این شهر شناور دیدن می کنند.

ایده این پروژه:

به دلیل افزایش جمعیت بشر و فضای کم شهری محلی بوجود آورده اند که، علاوه بر فضای کمی که اشغال می کند تعداد زیادی از افراد را برای زندگی بتواند در خود جای دهد. این شهر زیبا 50000 خانه مسکونی دارد و انرژی آن از انرژی خورشید تامین می شود که عنوان شهر پاک را به خود اختصاص داده است و با این نام شناخته میشود.

این شهر جذاب و زیبا قرار است، طراحی آن به شکل برگ یک گل زنبق عظیم الجثه باشد که با همکاری کشور امارات و هلند ساخته خواهد شد و روی آب به صورت شناور قرار گرفته است. یکی از نگرانی هایی که این پروژه بوجود آورده است، خسارات های احتمالی هنگام طوفان دریایی است. متخصصین، توانایی مقاومت در برابر امواج 40 الی 50 فوتی و طوفان های شدید و گردباد های دریایی را پیش بینی کرده است.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

 البته این شهر تا ساحل قرار نیست فاصله زیادی داشته باشد. ساکنان این شهر ممکن است متوجه زیبایی و شگفتی آن نباشند اما برای مسافرین هواپیمایی که در حال حرکت بر فراز دبی هستند، متوجه این منظره فوق العاده و بسیار زیبا خواهند بود. همچنین طراحی ساختمان ها و بنا های داخل این شهر قرار است به شکلی باشد که مکانی بسیار زیبا و رویایی را برای ساکنین و گردشگران فراهم آورد.

پس از برآورد هزینه های ساخت و نگهداری این شهر، بر پایه برنامه ریزی های صورت گرفته توسط دولت کشور امارات متحده عربی، بررسی پیش بینی راه های تامین رفاه و کلیه راه های تامین امنیت و… این شهر شناور دبی با همکاری مشترک کشور امارات و هلند در سال 2100 میلادی به پایان خواهد رسید.

امید واریم این جزیره زنبق زیبا، نه تنها محلی برای سکونت و توریست ها گردد بلکه به تجارت هم کمک کند و در اصل برای کشتی های لوکس، لنگرگاهی گردد. البته تا تمام شده این سازه و عملی شدن آن زمان زیادی مانده است و ممکن است باعث تغییراتی بشود.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک ( Damacgroup.org ) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

شرایط جدید صدور ویزای توریستی دبی

نخستین خلبان زن اماراتی

دبی و رستوران های دبی