اطلاعات تماس

 • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
 • Persian@damacgroup.com
 • 00971505023238
موزه آینده دبی

موزه آینده دبی

سازه ای حیرت انگیز در شهر شگفتی ها

داماک پرشین در این مقاله قصد دارد به معرفی کامل موزه آینده دبی بپردازد. به زودی جایی متفاوت و در همین حال شگفت انگیز به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران از سراسر دنیا تبدیل خواهند شد. اگر شما هم میخواهید در مورد این موزه فوق العاده اطلاعاتی بدست آورید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سوالی که برای همه پیش می آید این است که موزه آینده یعنی چه؟ همان طور که می دانید موزه ها معمولا مکانی برای حفظ و نگهداری و معرفی اشیاء و لوازم تاریخی باستانی می باشد. اما در این موزه این قضیه تا حدودی متفاوت است. موزه آینده به معرفی تکنولوژی و خدماتی که شاید در آینده ی نه چندان دور به دست ما زمینی ها بخوهد برسد می پردازد.

پروسه ساخت این موزه حیرت انگیز در سال 2018 شروع شد و پس از حدود 2 سال فعالیت شبانه روزی در سال 2020 افتتاح شد. این موزه آینده از 2400 بخش متقاطع فولادی تشکیل شده است. شرکت کیلا دیزاین Killa Design  معرف، طرح بیضی شکل این موزه، کهیکی از مهم ترین نقاط قوت آن برای برند شدن بود. این ویژگی نه تنها در سازه های امارات منحصر به فرد است بلکه در جهان نیز نظر آن وجود ندارد.

جلوه و شکوه این موزه را استفاده از خط عربی خوش نویسی شده بر روی این موزه در ارتفاع حدود 80 متری و همچنین کاربرد 14 کیلومتر لامپ LED  برای نور پردازی جذابیت آن را دو چندان کرده است.

نکته جالب این موزه طراحی 3 بعدی آن است که در همین حال زیبایی، مشکلاتی را برای مهندسین فراهم کرد تا در نهایت بنای زیبای موزه آینده دبی ساخته شود. این موزه با معماری خاص و ویژه ای که دارد، مجهز به سیستم بازیافت آب شیرین و بهره برداری از سیستم خورشیدی، بدست آمده از پلن های آفتابی است.

از امکانات مدرن و متفاوت این موزه این است که بازدید کنندگان می توانند، وسایل نقلیه و حتی الکترونیکی خود را به راحتی شارژ بنمایند. تمرکز بر آینده انسان و چالش های احتمالی که انسان در آینده با آن رو به رو می شود  یکی از اساسی ترین هدف های ساخت این موزه آینده دبی است.

مخترعین، مبتکرین و طراحان از سراسر جهان در یک مکانی جمع می شوند تا به معرفی تازه ترین تکنولوژی های خلق شده توسط خود، بپردازند. این موزه قصد دارد کنفرانس های علمی برگزار کند و کار گاه ها و دوره هایی را در زمینه طراحی و نو آوری برای پوشش آخرین پیشرفت های علمی و کاربرد های عملی آن ارائه دهد. اگر شما هم  قصد سفر به کشور امارات و شهر دبی را دارید بازدید از موزه آینده مدرن را فراموش نکنید.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

مطالب دیگر:

حقایقی درباره موزه لوور ابوظبی

حقایق جالب درباره موزه دبی

Every element of the system is made with exquisite goose down padding to ensure maximum comfort, features cushions finished with a piping that defines their profile and a distinctive aluminium strip, slightly rounded at the edges which skims the floor, in a brand new polished Brandy colour finish.

You Will Never Fake the Feeling of Being in Such a Place

West leaves plenty of room for interesting compositional possibilities: it enters a harmonious dialogue in terms of both colour and shape with the Amber coffee tables, is complemented by the Side coffee tables, with their frame in saddle hide that evokes that of the backrest and enhanced by the Clive consoles, which play around with surfaces, even setting one over another. The combination of the two looks of West, one with backrest in saddle hide and the other more conventional version with padded backrest and armrest.

“Even if you don’t have a ready sketch of what you want – we will help you to get the result you dreamed of.”
DAVID OSWALD

Caule for Flos is an outdoor lighting collection with simple understated lines yet strong style identity. Copying the botanical structure of a flower, the collection features a real flexible slender stem, almost a natural element, a subtle addition to any outdoor setting. Available in different heights and configurations, the Caule series comes in a variety of materials and surface finishes.

The bulky look created by the solid sculptural masses of the semi-circular legs of Wedge contrasts with the lightweight feet, which culminate in an oblique chisel tip shape.

Tom Black
Tom Black

He is attended the State University of New York at Oswego where he majored in English Literature and Creative Writing.

Incredible Urban Architecture & Landscapes
March 19, 2020
The Golden Ratio Rule for Best 2D Sketch
March 20, 2020

Comments (02)

 1. Pablo Villalpando
  Liza Benedict
  2 Days ago

  Hi! Very interesting post! I think natural materials is very important in interior design! The minimalism base on the natural materials and alive unprocessed textures — close to nature.

 • Pablo Villalpando
  Frank Barry
  2 Days ago

  I think natural materials has memory and appreciates to the culture, roots, archetypes.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *