اطلاعات تماس

موزه آینده دبی
2021 / 04 / 14

موزه آینده دبی

سازه ای حیرت انگیز در شهر شگفتی ها

اول از همه یک سوال پیش می آید و آن سوالی که برای همه پیش می آید این است که موزه آینده یعنی چه؟ همان طور که می دانید موزه ها معمولا مکانی برای حفظ و نگهداری و معرفی اشیاء و لوازم تاریخی باستانی می باشد. اما در این موزه این قضیه تا حدودی متفاوت است. موزه آینده به معرفی تکنولوژی و خدماتی که شاید در آینده ی نه چندان دور به دست ما زمینی ها بخوهد برسد می پردازد.

داماک پرشین در این مقاله قصد دارد به معرفی کامل موزه آینده دبی بپردازد. به زودی جایی متفاوت و در همین حال شگفت انگیز به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران از سراسر دنیا تبدیل خواهند شد. اگر شما هم میخواهید در مورد این موزه فوق العاده اطلاعاتی بدست آورید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پروسه ساخت این موزه حیرت انگیز در سال 2018 شروع شد و پس از حدود 2 سال فعالیت شبانه روزی در سال 2020 افتتاح شد. این موزه آینده از 2400 بخش متقاطع فولادی تشکیل شده است. شرکت کیلا دیزاین Killa Design  معروف به، طرح بیضی شکل این موزه، مهم ترین نقاط قوت آن برای برند شدن بود. این ویژگی نه تنها در سازه های امارات منحصر به فرد است بلکه در جهان نیز نظر آن وجود ندارد.

جلوه و شکوه این موزه را استفاده از خط عربی خوش نویسی شده بر روی این موزه در ارتفاع حدود 80 متری و همچنین کاربرد 14 کیلومتر لامپ LED  برای نور پردازی جذابیت آن را دو چندان کرده است.

نکته جالب این موزه طراحی 3 بعدی آن است که در همین حال زیبایی، مشکلاتی را برای مهندسین فراهم کرد تا در نهایت بنای زیبای موزه آینده دبی ساخته شود. این موزه با معماری خاص و ویژه ای که دارد، مجهز به سیستم بازیافت آب شیرین و بهره برداری از سیستم خورشیدی، بدست آمده از پلن های آفتابی است. از امکانات مدرن و متفاوت این موزه این است که بازدید کنندگان می توانند، وسایل نقلیه و حتی الکترونیکی خود را به راحتی شارژ بنمایند. تمرکز بر آینده انسان و چالش های احتمالی که انسان در آینده با آن رو به رو می شود  یکی از اساسی ترین هدف های ساخت این موزه آینده دبی است.

مخترعین، مبتکرین و طراحان از سراسر جهان در یک مکانی جمع می شوند تا به معرفی تازه ترین تکنولوژی های خلق شده توسط خود، بپردازند. این موزه قصد دارد کنفرانس های علمی برگزار کند و کار گاه ها و دوره هایی را در زمینه طراحی و نو آوری برای پوشش آخرین پیشرفت های علمی و کاربرد های عملی آن ارائه دهد. اگر شما هم  قصد سفر به کشور امارات و شهر دبی را دارید بازدید از موزه آینده مدرن را فراموش نکنید.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

مطالب دیگر:

حقایقی درباره موزه لوور ابوظبی

حقایق جالب درباره موزه دبی