اطلاعات تماس

مسجد جامع دبی
2021 / 05 / 06

مسجد جامع دبی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری که یکی از دلایل اصلی سفر افراد به نقاط مختلف جهان به شهر دبی واقع در کشور امارات می باشد. یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب این شهر مسجد جامع دبی می باشد. داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد “مسجد جامع دبی”  دعوت می کند. پس برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مسجد جامع دبی بین بازار پارچه و موزه دبی و در نزدیکی منطقه بر این شهر قرار گرفته است در سال ۱۹۰۰ میلادی ساخته شده است. در اوایل این مسجد مدرسه تدریس و خواندن قرآن بوده است و ساختمان این مسجد پس از ظهور ۶۰ سال تخریب شد و در همان مکان امروزه ساختمان جدیدی را ساخته اند.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد ” مسجد جامع دبی ” دعوت می کند، برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. این مسجد در سال ۱۹۹۸ بازسازی و ترمیم شده و چندین بخش جدید هم به آن اضافه شده است این مسجد یکی از بزرگترین بناهای مذهبی اسلامی در شهر دبی می باشد مسلمانان کشور امارات این مسجد را به عنوان قطب مذهبی شهر می شناسند.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

این مسجد در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ ظرفیت می باشد و در این مسجد هر کسی نمی تواند وارد شود. مخصوص مسلمانانی است که با تور دبی به مسجد می آیند و دیگر افرادی که از ادیان دیگر باشند فقط می توانند از مناره مسجد بازدید کنند و مانعی در عکس برداری از این بخش وجود ندارد. در داخل ساختمان این مسجد گردشگری از ماسه استفاده شده است، اگر بخواهیم کلی تر شرح دهیم این مسجد دارای 9 گنبد بزرگ و ۴۵ گنبد کوچک می باشد.

از مناره های این مسجد، منور اصلی مسجد ارتفاعی حدود ۷۰ متر دارد یکی از دلایل محبوبیت این مسجد وجود کتیبه های منبت کاری شده از قرآن بر روی یکی از ستون های این مسجد می باشد که برای گردشگران بسیار محبوب می باشد. این مسجد زندگی مذهبی و فرهنگی دبی است و یکی از بزرگترین مسجد های شهر دبی است که در بافت قدیمی شهر “شاخص ‌ترین” بنا است.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

حقایق جالب درباره موزه دبی

5 دلیل خرید طلا و جواهرات دبی

یکی از سواحل خاص و دیدنی در شهر دبی