اطلاعات تماس

دبی صحرایی که به شهر رویاها تبدیل شد
2021 / 04 / 21

دبی صحرایی که به شهر رویاها تبدیل شد

بیشتر شهر های جهان در حال توسعه و پیشرفت هستند. به طور معمول، سیر تغییر و تحولات این شهرها به کندی پیش می‌رود. البته بعضی از شهرها در این زمینه، بسیار موفق تر و پیشرفته تر عمل کردند. اگر بخواهیم یکی از این شهرهایی که به تندی پیشرفت کردند  را مثال بزنیم میتوانیم به شهر دبی اشاره کنیم.

 داماک پرشین ( Damacpersian.org ) شما را به کسب اطلاعات در مورد شهر رویاها (دبی) می پردازد، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. دبی یکی از این مناطق جهان است که تغییرات آن پرسرعت تر و موفق تر و فوق‌العاده تر بوده است. در سال‌های دور دبی، به دلیل قرار داشتن در منطقه جغرافیایی که بیشتر به بیابانی شبیه بود، امروزه یکی از پیشرفته ترین، زیباترین و پر طرفدار ترین شهرهای خاورمیانه محسوب می شود. از نظر توریستی این شهر مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار گرفته است.

دبی یکی از شهرهای شیخ نشین هفت گانه امارات متحده عربی می باشد، که در میان هفت شهر شیخ نشین کشور امارات، بعد از شهر ابوظبی دبی، بزرگترین شهر کشور امارات و پرجمعیت‌ترین آنها می باشد. موقعیت جغرافیایی این شهر باعث شد تا به یک بندر مهم در قرن بیستم تبدیل شود. با کشف نفت در دبی در سال ۱۹۶۶ کشور قطر و دبی تصمیم گرفتند یک واحد پولی جدید جای `روپییهٔ خیلج` که قبلاً رایج بود راه اندازی کنند. پس از کشف نفت، کارگران خارجی برای کار در این شهر سرعت نقل مکان کردند. و به همین دلیل، در مدت کوتاهی به جمعیت این شهر ۳۰۰ درصد اضافه شد آن را به یکی از منابع مهم بین‌المللی نفت تبدیل کرد.

یکی از محله های جبل علی که یک منطقه آزاد تازه تاسیس شده می باشد، در سال ۱۹۷۹ به شرکت های خارجی اجازه واردات و صادرات بدون محدودیت را می داد.

امروز دبی لقب شهر جهانی و تجاری موفق و مهم را به خود اختصاص داده است. درسته که اقتصاد دبی با صنعت نفت رشد کرد اما، بیشتر در مورد دبی از منطقه آزاد جبل علی فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، ترانزیت مسافر و کالا، صدور مجدد کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری دیگر خدمات مالی و تجاری تامین می شود. دبی به تازگی توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. ساخت و سازهای عظیم و بزرگ و همینطور تفریح رویدادهای ورزشی هیجان انگیز تفریحی که وجود دارد، باعث این موضوع شده است.

امیدواریم با مشاهده کلیپ های ما در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. مابه شما شرکت داماک ( Damacgroup.org ) معرفی می کنیم می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید

دیگر مطالب :

ساحل آزور دبی

پلیس دبی به کمک کودکی تنها آمد

وافی مال دبی