اطلاعات تماس

وابسته نبودن دبی به فروش نفت
2021 / 05 / 25

وابسته نبودن دبی به فروش نفت

یکی از جاذبه های گردشگری کشور امارات شهر جذاب و دیدنی دبی می باشد که دارای جاذبه های گردشگری فوق العاده ای می باشد. یکی از مجموع هفت امارت امیر نشین امارات متحده عربی شهر دبی می باشد. که از بین این امارت ها جزو پر جمعیت ترین شهر ها می باشد. داماک پرشین به شما مطالبی درمورد ” وابسته نبودن دبی به فروش نفت ” را ارائه می دهد؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بعد از شهر ابوظبی، دومین امارت بزرگ، شهر دبی می باشد. البته شهر دبی به دلیل اینکه نفت آن، سهم 6 درصدی از تولید  ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. از دیگر شهر های امارات متمایز می باشد. تا آخر سال 2020 طبق پیش بینی های انجام گرفته شده، « UNWTO » تجارت بین المللی دنیا در اختیار گردشگران قرار گرفته باشد. در زمینه رشد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، یکی از عظیم ترین منابع سرمایه ای در صنعت گردشگری و امکاناتی همچون کسب و کار، رشد چشمگیری داشته است.

شهر دبی در صنایع و فعالیت های گوناگون که دارای تاسیسات و رشد های بسیار زیادی می باشد، در صنایع و فعالیت های گوناگون این شهر، باعث شده تا در زمینه ها و پروژه ها توجه را جلب کند. پس از عربستان سعودی اقتصاد امارات متحده عربی، دومین کشور بزرگ در خاورمیانه است. در سال 2009 میلادی، نفت خام این کشور نزدیک به 2 میلیون و 395 هزار بشکه در روز می رسد که امارات چهارمین صادرکننده  نفت دنیا می باشد. در سال های اخییر اماراتی ها متوجه طولانی بودن ذخایر نفتی  شدند که کافی هم نبود، تصمیم گرفتند به عنوان یک زمینه مناسب اقتصادی که پشتوانه بازار های آسیایی، در عرصه تجارت جهانی، نقش یک واسط اقتصادی را ایفا می کنند.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

جوری که بخش صنعت نفت این کشور بهبود بخشیده شده است، بخش غیر نفتی اقتصاد امارات در 5 سال گذشته، کمترین رشد خود را تجربه کرد. تغییر دگرگونی قیمت گذاری، حمل کننده انرژی و همچنین بالاتر رفتن قیمت سوخت و برق در این کشور بوده است. درامد صادراتی امارات، در سال 2008 میلادی 162 میلیارد دلار و هزینه وارداتی آن 94 میلیارد دلار تخمین زده شد که 45 درصد از درآمد صادراتی امارات به نفت خام وابستگی داشت. در سال 2016 وابستگی بودجه، هم اکنون پس از گذشت حدود 9 سال، درآمد های نفتی 6 درصد اعلام شده است.

مطالب دیگر:

سودآور ترین تجارت در دبی پس از نفت

7 فناوری که به پلیس امارات برای حفظ امنیت کمک می کند

ربوتاکسی برای اولین بار در دبی!