اطلاعات تماس

موزه مروارید دبی
2021 / 05 / 08

موزه مروارید دبی

در امارات متحده عربی، شهر دبی برای توریست ها و گردشگران یکی از پیشرفته ترین شهر های جهان و جذاب محسوب می شود. در چند سال اخیر این شهر توانسته است از لحاظ آمار گردشگر پذیری رتبه های بسیار خوبی را کسب کند. این شهر تنها شهر آسمان خراشها، خودرو های سوپر اسپرت نیست، بلکه دیدنی های دبی بسیار زیاد هستند و فرهنگ امارات متحده عربی به عمق تاریخ خاورمیانه و جهان نفوذ پیدا کرده است.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد “موزه مروارید دبی” (Dubai Pearl Museum ) دعوت می کند. برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موزه مروارید دبی

در سال 2003 موزه مروارید NBD توسط، مقام و وسطان آل اویس تاسیس شد که یکی از مهم ترین موزه های دبی می باشد. در حقیقت این موزه، محل نگهداری از مروارید های نمکی گران قیمتی که، جمع آوری شده از خلیج فارس است. در داخل دفتر مرکزی این موزه بانک NBD منطقه دیره در شهر دبی می باشد.

در امارات متحده عربی، براساس تاسیس این موزه بانک NBD، حفظ فرهنگ و میراث بوده است و همین عامل باعث شده است تا آقای آل اویس این موزه را تاسیس کند.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

از سال 1970 آل اویس تمام مروارید های خود را تحت حمایت بانک ملی قرار داد و به مردم امارات اهدا نمود. حفظ همیشگی میراث امارات و به یاد آوردن شیوه امرار معاش مردم امارات، قبل از کشف نفت، هدف اصلی آن بوده است. پس این موزه را بانک ملی امارات ساخت تا مردم از مروارید ها دیدن کنند. در این موزه بیش از50 گیلوگرم مروارید نگهداری شده و می توانید به همراه نقشه های مورد استفاده و ابزار غواصی برای پیدا کردن مروارید مشاهده نمایید. یکی از میراث و ریشه های کشور امارات متحده عربی، تجارت مروارید می باشد.

از سال 1500 تا کنون برای خرید و فروش مروارید، تجار زیادی به خلیج فارس سفر کرده  اند به دلیل اینکه، در اعماق کم خلیج فارس و در آب های گرم این خلیج، بهترین مروارید ها پیدا شده است. همچنین یکی از بنیاد های اصلی تاسیس کشور امارات متحده عربی، ” صنعت مروارید ” بوده است.

معمولا درون کافه ها، خرید و فروش مروارید انجام می گرفت و برای بررسی و مذاکره خرید و فروش، تجار به کافه ها می رفتند.

« بیش از 95 درصد درآمد ملی کشور امارات متحده عربی، در سال های 1890 تا 1900 وابسته به مروارید بود.»

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک ( Damacgroup.org ) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

شرایط جدید صدور ویزای توریستی دبی

نخستین خلبان زن اماراتی

دبی و رستوران های دبی