اطلاعات تماس

پارک قرآنی دبی
2021 / 07 / 27

پارک قرآنی دبی

دبی هر روزه درحال گسترش و توسعه جاذبه های گردشگری خود می باشد، به همین دلیل هم است که رو به رشد و پیشرفت های فراوان می باشد و توانسته توریست و گردشگر های زیادی را به خود جذب کند. داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک به شما مطالبی درمورد ” پارک قرآنی دبی ” ارائه می دهد؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پارک قرآنی دبی ( Dubai Quranic Park ) در هفته اول افتتاح توانست گردشگران بسیاری را به خود جذب کند. پارک قرآن یک مقصد دیدنی و فرهنگی در دبی است که نگاهی اجمالی به معجزات اسلام دارد. ورود به پارک، مناظر سرسبز و یک دریاچه زیبا را در خود جای داده است. بیائید با هم امکاناتی که پارک قرآنی دبی ارائه می دهد را بررسی کنیم و بیشتر بدانیم.

چه چیزی در داخل پارک قرآنی دبی وجود دارد؟

پارک قرآنی دبی فضایی سرسبز و 60 هکتاری است که از ویژگی های ذکر شده در قرآن کریم الهام گرفته است.

چهار قسمت در پارک قرآن وجود دارد: غار معجزات، گلخانه، دریاچه و باغها.

بیائید جزئیات هر یک از این ویژگی ها را بررسی کنیم.

غار معجزات

غار معجزات یکی از مهمترین جاذبه های پارک قرآن است. این غار ساخته شده به دست بشر دارای نمایشگرهای تعاملی است که هفت مورد از معجزات ذکر شده در قرآن کریم را نشان می دهد.

هنگامی که بازدیدکنندگان از راه خود عبور می کنند کلیپ های ویدئویی در سراسر غار وجود دارد. یک راهنما بعد از هر کلیپ شما را به مسیر درست هدایت می کند. صوتی همراه با ویدیو در حال حاضر فقط به زبان عربی و بدون زیرنویس انگلیسی در دسترس است، اما برنامه ریزی شده است که به زودی صدای انگلیسی نیز در آن قرار گیرد. این فرصتی عالی برای ساکنان عرب زبان دبی است که می توانند درباره اسلام بیشتر بدانند.

گلخانه

گلخانه (The Greenhous )که در پشت پارک قرار دارد، مکانی است که باید علاقه مندان به گیاه شناسی از آن بازدید کنند. گلخانه (معروف به خانه شیشه ای) شامل 29 گیاه و درخت است که در قرآن کریم ذکر شده است.

یکی از دلایل اصلی 100 هزار نفری از پارک دبی تو هفته اول افتتاح آن، همین خانه شیشه ای بوده است و می توانید ذرت، درختان زیتون، ریحان، جو، انار ،موز، گندم و گیاهان مختلف دیگر پیدا کنید. مراقب تابلویی در ورودی گلخانه باشید که تمام درختان و گیاهان موجود در آن را لیست می کند.

هنگام پرسه زدن در این فضای زیبا و آرام، مهمانان این فرصت را پیدا می کنند تا از طریق پلاک های توصیفی با درختان و گیاهان مختلف آشنا شوند.

در اینجا سرویس های بهداشتی و فضاهایی برای نمازخانه وجود دارد. اگر یک مواقع احساس گرسنگی کردید می توانید، کنار یک سبد غذایی کوچک در خارج از گلخانه که میان وعده ها و نوشیدنی ها را می فروشند، توقف کنید.

در پارک قرآنی دبی با وجود جاذبه های بسیار، این پارک را به یکی از بزرگ ترین و بهترین پارک های دبی تبدیل کرده است.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، با ما در ارتباط باشید.

اپلیکیشن داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک