اطلاعات تماس

تأسیس اولین تیم پلیس زنان در دبی
2021 / 04 / 18

تأسیس اولین تیم پلیس زنان در دبی

فرماندهی عمومی پلیس دبی از تکمیل تشکیل اولین تیم پلیس زنان متخصص در بازرسی های امنیتی و خنثی سازی مواد منفجره در اداره امنیت مواد منفجره و اداره کل تاسیسات و وضعیت اضطراری خبر داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع تا انتهای مقاله با ما در وبسایت (damacpersian.org) همراه باشید.

مدیر اداره کل سرهنگ راشد الفلاسی اعلام کرد این گروه پلیس زنان در زمینه های تخصصی سخت در حد زمینه‌های تخصصی مردان تعامل می‌کند و حتی شایستگی عالی خود را ثابت کردند.

سرپرستی اداره عمومی سازمان ها و موسسات و امنیت اضطراری دبی سرتیپ، راشد الفلاسی طی بیانیه ای گفت پلیس دبی به کادر زنان پلیس خود افتخار می کند.

او در ادامه چنین گفت که ایجاد تیم پلیس زنان در دبی تحت هدایت و پیگیری جناب سرلشکر عبدالله خلیفه المری فرمانده کل پلیس دبی می باشد. کادر زنان کارایی بالای خود را ثابت کرده اند و نشان داده اند که این سیستم کادر زنان پلیس در دبی بسیار ارزشمند می باشد. که این موضوع توسط سرتیپ الفلاسی تایید شد.

فرمانده راشد الفلاسی بیان کرد به دستور و پیگیری مستقیم عبدالله خلیفه المری رئیس پلیس دبی،  این تیم پلیس زنان به طور دائمی اهمیت داشتن و آموزش و تلاش این گروه در تمامی تخصصات مردانه تاکید کرده است. با توضیح و ارائه سرپرست اداره عمومی و امنیت اضطراری دبی، این گروه زنان بر اساس معیار و  استانداردهای موجود در سازمان امنیت مواد منفجره مشخص و انتخاب شدند. مهمترین عامل این انتخاب، داشتن شوق و اشتیاق و تمایل برای کار در این تخصص است.

این مقام اماراتی گفت در سه ماه آخر سال ۲۰۱۹ این اداره آماده سازی اولین تیم زنان، که از پنج افسر تشکیل شده بود را آغاز کرد و در ادامه دوره مدت آنها به هشت ماه طول کشید.

 با توجه به توانایی بالای گروه پلیس زنان، در دوره تخصصی کسب مهارت و آموزش های علمی و تخصصی و افزایش شایستگی و توانایی شرکت کردند و در همین حال آماده شرکت در عملیات خنثی سازی مواد منفجره و بازرسی های امنیتی هستند. در این قسمت از مقاله به امنیت بالای دبی می پردازیم.

شرایط امنی فردی برای گردش در دبی امارات

میزان امنیت و راحت بودن در شهر دبی هنگام پیاده روی در طول روز، حدود 92.19 % می باشد. 

” این میزان بسیار عالی و امن برای این شهر است. “

میزان امنیت و راحت بودن در شهر دبی هنگام پیاده روی در طول شب تقریبا برابر با 84.24% می باشد.

” این میزان مقدار خیلی قابل توجه و عالی برای دبی امارات می باشد و از لحاظ امنیت بسیار مورد پسند است. “

با بررسی و میزان امنیت و آرامش روان مردم متوجه این موضوع خواهیم شد که دبی امارات از لحاظ امنیت و گردش زندگی بسیار شهر مناسب و مطلوبی است. و طبق بررسی ها یکی از امن ترین شهرهای امارات شهر دبی می باشد.