اطلاعات تماس

منطقه تاریخی حتا
2021 / 05 / 27

منطقه تاریخی حتا

اگر مکانی ایده آل برای دوچرخه های کوهستان، ماجراجویان ودوستداران طبیعت که در کوه های سنگی و قایقرانی فراموش نشدنی در گرما امارات می خواهید ما به شما منطقه تاریخی حتا را پیشنهاد می کنیم؛ هتلی بسیار لوکس و شیک، برای علاقه مندان به پارک تریلر و موتور سواری مناسب است و ازجمله فعالیت های آن Zorbing  سقوط آزاد؛ از طریق Hatta Wadi Hub دوچرخه سواری کوهستان می باشد. داماک پرشین به شما مطالبی درباره” منطقه تاریخی حتا ” ارائه میدهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کایاک دریاچه حتا

گردشگران و ساکنان می توانند، قایقرانی را از طریق کایک حتا و با استفاده از دریاچه وسیع این قایق های تفریحی را ازیک مکان اجاره کنند و به آسانی از آب آشامیدنی، در میان ماهی و پرندگان، دریاچه فیروزه حتا، کایاک سواری نمایند. شما می توانید از مناظر و فضا های سرسبز طبیعی در امارات متحده عربی دیدن کنید؛ دارای صحنه های بسیار جذاب می باشد اما در حال حاضر در حال تغییر در دل کوه و کویر می باشد که در راه رسیدن به روستای حتا می تواند تجربه خوبی برای شما باشد.

این روستا دارای آثار و اسناد شگفت انگیزی می باشد ودر میراث عربی دبی می ‌توانیم به رستوران های این محله که دارای غذاهایی خوشمزه  در فرهنگ عامه اشاره کرد، همچنین جالب است بدانید که یکی از بزرگترین دریاچه های موجود در حتا این منطقه پشت سد با سنگهای زیبا و منظره جذاب و شگفت انگیز می باشد در این سد حتا که چشم اندازی فوق العاده دارد؛ در برابر کوه های پر از شیب قرار گرفته است و همچنین یکی دیگر از نکات مهم این روستا، شامل ۳۰ ساختمان هایی همچون کلبه ها و خانه هایی است که مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفته شده است. در اطراف کوه های حجار، قله ها و فاصله هایی وجود  دارد و برای پیاده روی بسیار مناسب می باشند.

 شما بازدید کنندگان می توانید در سد هایی که در وسط کوه ها، در کنار Wadis پیچ و تاب ها در نزدیکی مرز با عمان حرکت کنید و همچنین زمینه های متنوع در اینجا که از تکیه های شنی سنگی تشکیل شده است و برای تجربه مسیرهای شگفت انگیز تپه ها، احتمالاً هیچ راهی بهتر از ابادی ها و زمین های کشاورزی از پشت دوچرخه کوهستان وجود ندارد و مسیرهای متعددی برای مبتدیان تا پیشرفته ترین سواران توسط مرکز تریلر دوچرخه حتا افتتاح شده است.

حتا شهر آبادی از توابع امارات متحده عربی می باشد و در جنوب شرقی شهر دبی در فاصله ۱۱۵ کیلومتری واقع شده است که می‌ توان به مکان هایی همچون محدوده شهر حتا، بیشنهٔ تاریخی، شهر باستانی، قلعه حتا، نگارخانه و منابع اشاره کرد. روستای آباد حتا بسیار قدیمی است و تاریخ آن به دوره قبل از اسلام برمی‌گردد. خانه های قدیمی حتا به طور عجیب ساخته شده است؛ به عنوان مثال در ساخت بعضی از این خانه ها، سنگ به کار برده‌اند یا بدون ساروج یا گل ولای وباقی خانه هایی به جا مانده است نشان می دهد که فقط از سنگ های خوشکی از ته دره عمیق حتا آورده و ساخته شده است.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، با ما در ارتباط باشید.

اپلیکیشن داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک

مطالب دیگر:

ناحیه تاریخی الشیندقا، دبی

شهر علاءالدین دبی

موزه شعر العقیلی