اطلاعات تماس

خانه شیخ سعید آل مکتوم
2021 / 05 / 01

خانه شیخ سعید آل مکتوم

شهر دبی، همانطور که می دانید جزو پیشرفته ترین و لاکچری ترین شهر های جهان می باشد و از نظر جذابیت های گردشگری و توریستی خاصی که دارد، میان گردشگران از رتبه و مقام بالایی برخوردار است.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد ” خانه شیخ سعید آل مکتوم” دعوت می کند. پس برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

این شهر بزرگ و خاص، رکورد زیادی در میان توریست های کل دنیا جابه جا کرده است به دلیل، جذابیت و مکان های خاص و ویژه ای که دارد. یکی از همین مکان های خاص و جذاب گردشگری، خانه شیخ سعید آل مکتوم می باشد که محل رسمی اقامت امیر دبی، شیخ سعید و پدر بزرگ امیر کنونی دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، بازسازی شده است.

خانه شیخ سعید آل مکتوم به عنوان یک موزه در دبی بازسازی و ترمیم شده و عنوان جاذبه گردشگری را به خود اختصاص داده است. این خانه در دبی توسط معماری خانه های قدیم ایران در مناطق کویر و جنوب کشورمان الهام و الگو برداری شده است و مواد اولیه ساخت این خانه، آهک و ساروج می باشد.

در سفر به دبی هیچ گاه این خانه را از دست ندهید، داخل این خانه یک حیاط بسیاز بزرگ و برای افراد خانواده 5 بخش مستقل وجود دارد که داخل هر بخش یک ایوان، مهمان خانه و تعدادی اتاق وجود دارد.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

قدمت این خانه به سال 1896 برمیگردد و تمام درب و پنجره ها و بادگیر های جالب که کنده کاری شده و نورگیر های مشبک و جالب، تمام این موارد نشان دهنده، خانه قدیمی شهر دبی است. داخل این خانه امروزه کلکسیون نادری از عکس های تاریخی، تمبر و اسناد، سکه ها تاریخی این شهر ها در خود جای داده و مورد استقبال تمام مسافران قرار گرفته است.

لازم است بدانیم، از سال 1921 تا 1958 شیخ سعید آل مکتوم، حاکم شهر دبی بوده است. ضمنا خانه اصلی توسط پدر شیخ سعید در سال 1896 ساخته شد، او از این مکان برای مشاهده حمل و نقل کشتی ها استفاده می کرد و خانه اصلی تخریب شد.

این خانه، مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفت و ترکیبی از در های چوب ساچ کنده کاری شده و شبکه های چوبی در سر تا سر و دیوار های گچی و هندسی سنتی با طرح های گلدار نمونه مدل اصلی را حفظ کرده و برای شما بسیار جذاب است.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

امارات، اولین کشور در زمینه حکومت داری

محله عجمان امارات