اطلاعات تماس

  • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
  • Persian@damacgroup.com
  • 00971505023238
افطار لاکچری در امارات
2021 / 04 / 11

افطار لاکچری در امارات

با شکوه ترین، مجلل ترین و پر هزینه ترین افطاری دنیا، هر شب در مسجد ” شیخ زاید امارات ” در ماه مبارک رمضان برگزار می شود و در کل پنج و نیم میلیون نفر انسان سالانه از دین های مختلف در مسجد “شیخ زاید امارات” حضور می یابند.

در طول ماه مبارک رمضان گفته شده است که، برای روزه داران، روزانه افطار، ده هزار کیلو گوشت و برنج و سبزیجات در همان روز مهیا و طبخ می شود و هرشب هزاران نفر در اوج نظم برای افطار پذیرش می شوند.

ما در این مقاله که در وبسایت  ( damacpersian.org ) می باشد، مطالبی ازافطاری لاکچری در امارات را برای شما به اشتراک میگذاریم.

همچنین گفته شده است یکی از خاص ترین افطار هایی که مسلمانان می توانند تجربه کنند، در این مسجد باشکوه می باشد. در این مکان روزانه حدود 30 هزار نفر افطاری صرف می کنند.

بسیاری از افراد معتقدند با استقبال از این افطاری با شکوه که شبیه این حرکت، در شهر “مشهد” و در حرم “امام رضا” اجرا می شود و نمی توان گفت که فقط محدود به ماه مبارک رمضان می شود.

به گفته عده ای از افراد، در آن مسجد می توان مردم مختلفی از ادیان مختلف را گرد هم آورد. برای نخستین بار یک کلیسا در ابوظبی امارات متحده، برای روزه داران سفره افطاری را تدارک دید. این برای اولین بار است که در ابوظبی درهای کلیسای سنت اندروز آنجلیکان  بر روی روزه داران گشوده شد و بر سر یک سفره افطاری، مسلمانان و غیر مسلمانان گرد هم آمدند.

این کلیسا از زمان تاسیسش برای نخستین بار است که سفره افطاری لاکچری رمضانی را تدارک دیده است و این امر با استقبال زیاد اماراتی ها رو به رو بوده است. این سفره های افطاری شامل این موارد می باشد، غذا های سنتی مانند: خرما، شیر، نوشیدنی، شیرینی های عربی، در این مراسم ویژه قشر های گسترده و متنوعی از ساکنان ابوظبی دعوت شدند.

تعداد زیادی مسلمان فیلیپینی در امارات زندگی می کنند واز قوم مورانو ( یکی از 13 قوم مسلمان در فیلیپین) حدود 400 تا 500 نیز در دبی ساکن هستند. این گروه آداب و رسوم خاصی در ماه مبارک رمضان دارند. یکی از سنت های آنان پخت غذا های مخصوص افطار همچون ( بیف رندانگ ) می باشد.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک Damacgroup.org ) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

موزه مروارید دبی