اطلاعات تماس

واردات و ترخیص کالا از دبی
2021 / 04 / 14

واردات و ترخیص کالا از دبی

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد ”واردات و ترخیص کالا از دبی” دعوت می کند، برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در سال‌های اخیر، واردات از دبی رنگ و بوی تازه ‌تری به خود گرفته است. طبق شاخص پیچیدگی اقتصادی (ECI) امارات متحده عربی نیز یکی از پیچیده‌ترین اقتصادهای جهان را تشکیل می‌دهد. دولت امارات متحده عربی بر اساس یک برنامه اقتصادی بسیار قوی، موفق به جذب تعداد قابل توجهی از کارآفرینان خارجی شده است. این کارآفرینان به دنبال فرصت‌های توسعه و گسترش کسب و کارها در خاورمیانه و از جمله دبی هستند. املاک داماک قصد دارد واردات از دبی را به صورت تخصصی ارائه دهد.

دبی به عنوان قطب تجاری مهم در خاورمیانه، مرکز اصلی تجارت‌های بین‌المللی در آسیا شناخته می‌شود، به طوری که اغلب تجارت‌های بزرگ بین کشورهای چین، کره جنوبی، کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس در این منطقه تجاری انجام می‌شوند؛ تجار ایرانی نیز با توجه به مزایای واردات و ترخیص کالا از دبی، معمولا این منطقه بازرگانی را به عنوان مرکز مبادلات و معاملات تجاری خود انتخاب می‌کنند و اغلب کالاهای وارداتی و خارجی را از بازارهای تجاری دبی خریداری کرده و به کشور وارد می‌کنند.

شاید بتوان گفت دلیل علاقه و تمایل تجار و بازرگانان ایرانی به معامله با فروشندگان دبی و به طور کلی کشور امارات این باشد که در این کشور بازرگانان و نهادهای وارد کننده ی کالا به هیچ عنوان هزینه ی گمرکی پرداخت نکرده و در نتیجه هزینه ها نسبت به کشورهای دیگر پایین تر است و مشکلی از بابت ترخیص کالا از دبی برای تجار وجود ندارد. اما علاوه بر آن، تولید داخلی این کشور نیز با خط تولید قوی برندهای مختلفی را به بازار معرفی می‌کند که طرفداران خاص خود را در بازار دارند و لذا از این منظر نیز می‌توان به اهمیت واردات از دبی پی برد و واردات و ترخیص کالا از دبی را یک تجارت پرسود تلقی کرد.

مراحل ترخیص کالا از دبی چگونه انجام می پذیرد؟

1 ) داشتن اطلاعات کامل درباره مشخصات کالا

جهت انجام مراحل ترخیص کالا از دبی، تجار و بازرگانان باید آگاهی و اطلاعات کافی در مورد مشخصات فنی و همچنین قیمت کالاها و اجناس از فروشندگان کالا در دبی کسب کنند و در اظهارنامه درج کنند.

2 ) تجزیه و تحلیل هزینه ی کالاهای وارداتی

هزینه‌های واردات و ترخیص کالا از دبی همچون سایر تجارت‌های بین‌المللی بر اساس تعرفه‌های گمرکی، حقوق و عوارض گمرکی، هزینه‌های خرید کالا، مالیات، حمل و نقل کالا از کشور مبدا تا کشور مقصد و سایر هزینه‌های مربوط به بیمه، انبارداری و بارگیری کالاها تعیین می‌شود که البته با توجه به نوع کالاهای وارداتی، قوانین و آیین‌نامه‌های جدید، شرایط اقتصادی کشور و … ممکن است در هر تجارتی این هزینه‌ها با تعرفه‌های مختلفی محاسبه شود. بنابراین برای بررسی هزینه های واردات کالا از دبی بهتر است با یک مشاور بازرگانی مشورت کنید تا با اطلاع دقیق‌تری از تعرفه‌ها گمرکی هزینه‌های واردات کالا را محاسبه نمایید. با این حال به طور کلی هزینه‌های واردات و ترخیص کالا از دبی را می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

هزینه‌های مربوط به خرید کالا از فروشگاه‌ها و فروشنده‌های عربی

  • هزینه‌های حمل و نقل کالا
  • هزینه‌های مربوط به بیمه
  • هزینه‌های بارگیری کالا در مرزهای تجاری یا اسکله‌های کشور
  • هزینه‌های ترخیص کالا از گمرک و انجام امور اداری و تشریفات گمرکی
  • هزینه‌های مربوط به تعرفه‌های گمرکی
  • عوارض ورودی کالا
  • هزینه‌های مالیاتی
  • و …

افراد و شرکتها بایستی پیش از انجام هرگونه معامله و واردات کالا، از تعرفه های گمرکی این کالاها باخبر شوند. لازم به ذکر است که فروشنده نیز وظیفه دارد پیش فاکتور محصول را به گمرک صادر کند.

3 ) تعیین قیمت تمام شده ی کالا

قیمت تمام شده ی کالا هنگامی تعیین می گردد که بر روی کالای مورد نظر محاسبات گمرکی انجام شده باشد و نیز برگه ی ترخیص کالا برای آن جنس صادر شده باشد و البته هزینه های جابجایی و انبارداری کالا و… نیز لحاظ شده باشد.

 امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

مطالب دیگر:

دبی و تاریخچه آن

5 زمین تنیس شگفت انگیز در جهان

داروهای ممنوعه در سفر به امارات