اطلاعات تماس

  • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
  • Persian@damacgroup.com
  • 00971505023238
افزایش  تولید مواد غذایی در امارات
2021 / 04 / 11

افزایش تولید مواد غذایی در امارات

پایایی در تولید محصولات غذایی، بیش از پیش اهمیت یافته است و امارات در این زمینه نیز قدم هایی برداشته است. بزرگ ترین تولید کننده خصوصی میوه و سبزیجات ارگانیک ( امارات بیو فارم ) در امارات است. امارات در طی 10 سال آینده، مواد غذایی خود را 30 تا 40 درصد تامین خواهد کرد. برنامه های این کشور برای تامین مواد غذایی خود، شامل : کشاورزی برنج در صحرا و تحقیقات غذایی است. ظرف یک دهه آینده امارات متحده عربی، که بیشتر وسعت آن بیابان است میزان تامین بومی غذای خود را 3 برابر خواهد کرد.

ما در این مقاله مطالبی درمورد” افزایش تولید مواد غذایی در امارات”  به شما ارائه می دهیم .

با توجه به شیوع ویروس کووید 19 و افزایش قیمت مواد غذایی در سطح جهان دولت امارات متحده عربی، تصمیم به افزایش سرعت در تولید محصولات کشاورزی و دامداری گرفت. امارات در حال حاضر حدود 90 درصد از نیاز های غذایی خود را وارد می کند. از آغاز سال 2020 دولت امارات، تولیدات غذاهای بومی را افزایش داده است.


از کشت برنج در صحرا تا وارد کردن گاو شیری و همچنین تحقیق در مورد تهیه غذا در فضا و مناطق مختلف اقلیمی. سازمان سرمایه گذاری ابوظبی که به عنوان صندوق ارزی دولت ابوظبی فعالیت می کند در ماه نوامبر 45 درصد از شرکت Louis Dreyfus Company BV را خریداری کرد. لوئی دریفوس، شرکت خوشه ای فرانسوی  و چند ملیتی است، که زمینه خدمات آن، مبادله کالا، تولید مواد اولیه کدو های کشاورزی، شکر، برنج و کالا های اقتصادی، مبادله حامل های انرژی های تجدید پذیر، فلزات گران بها، سوخت اتانول و توزیع برق می باشد.

یکی از وزرای زن کابینه امارات و وزیر امنیت آب و مواد غذایی به نام مریم المهیری که دانش آموخته دانشگاه فنی آخن آلمان است، گفت : طی 10 سال آینده ما تولید داخلی و بومی غذایی خود را به 30 تا 40 درصد از کل نیاز کشور افزایش خواهیم داد . این میزان در حال حاضر 10 درصد است در حالی که همه ما می دانیم که وابستگی به منابع جهانی غذا چیز خوبی نیست.

ما در این مقاله به شما پیشنهاد می کنیم از ویدئو های ما در سایت ( damacpersian.org) دیدن کنید.

مطالب دیگر:

5 واقعیت جالب در مورد قهوه عربی

موزه تمدن شارجه