اطلاعات تماس

افزایش  تولید مواد غذایی در امارات
2021 / 04 / 11

افزایش تولید مواد غذایی در امارات

تولید محصولات غذایی، بیش از پیش در کشور امارات متحده عربی از اهمیت بالایی برخوردارمی باشد. این کشور مدرن در این زمینه، راهکار هایی اندیشیده است. (امارات بیو فارم) بزرگ ترین تولید کننده خصوصی میوه و سبزیجات ارگانیک در کشور امارات است. همچنین قرار است با برنامه ریزی های دقیق کشور امارات در طی 10 سال آینده، تولید مواد غذایی خود را 30 تا 40 درصد افزایش دهد. برنامه های این کشور برای تامین مواد غذایی خود، شامل : کشاورزی برنج در صحرا و تحقیقات غذایی می باشد. همچنین تمهیداتی اندیشیده شده است که طبق آن ظرف یک دهه آینده این کشور که بیشتر وسعت آن بیابانی است میزان تامین بومی غذای خود را تا 3 برابر افزایش دهد.

ما در این مقاله مطالبی درمورد” افزایش تولید مواد غذایی در امارات”  به شما همراهان همیشگی داماک ارائه می دهیم .

با توجه به شیوع ویروس کووید 19 و افزایش قیمت مواد غذایی در سطح جهان دولت امارات متحده عربی، تصمیم به افزایش سرعت در تولید محصولات کشاورزی و دامداری گرفته است. امارات در حال حاضر حدود 90 درصد از نیاز های غذایی خود را از کشور های اطراف خود تامین می کند، اما از آغاز سال 2020 دولت امارات، تولیدات غذاهای بومی را افزایش داده است.


از کشت برنج در صحرا تا وارد کردن گاو شیری و همچنین تحقیق در مورد تهیه غذا در فضا و مناطق مختلف اقلیمی. سازمان سرمایه گذاری ابوظبی که به عنوان صندوق ارزی دولت ابوظبی فعالیت می کند، در ماه نوامبر 45 درصد از شرکت Louis Dreyfus Company BV را خریداری کرد. لوئی دریفوس، شرکت خوشه ای فرانسوی  و چند ملیتی است، که زمینه خدمات آن، مبادله کالا، تولید مواد اولیه کشاورزی، شکر، برنج و کالا های اقتصادی، مبادله حامل انرژی های تجدید پذیر، فلزات گران بها، سوخت اتانول و توزیع برق می باشد.

یکی از وزرای کابینه امارات و وزیر امنیت آب و مواد غذایی به نام مریم المهیری که دانش آموخته دانشگاه فنی آخن آلمان است، خاطر نشان کرد: طی 10 سال آینده ما تولید داخلی و بومی غذایی خود را به 30 تا 40 درصد از کل نیاز کشور افزایش خواهیم داد . میزان تامین مواد غذایی در این کشور در حال حاضر 10 درصد است که انتظار می رود چنین کشور مدرن و پیشرفته ای از امتیازات بالاتری در این زمینه برخوردار باشد .

ما در این مقاله به شما پیشنهاد می کنیم از ویدئو های ما در سایت ( damacpersian.org) دیدن کنید.

مطالب دیگر:

5 واقعیت جالب در مورد قهوه عربی

موزه تمدن شارجه