اطلاعات تماس

پارک صحرایی جبل حفیت
2021 / 08 / 05

پارک صحرایی جبل حفیت

بلند ترین کوه ابوظبی ” جبل حفیت ” می باشد و این پارک صحرایی از امکانات ویژه ای برخوردار می باشد؛ از مکان های باستان شناسی تاریخی گرفته تا مناطق زیبا و خیره کننده از طبیعت زیبا، این مکان یکی از محبوب ترین مکان های پربازدید امارات می باشد.

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک به شما مطالبی در زمینه پارک صحرایی جبل حفیت ارائه میدهد، برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

حس ماجراجویی را آماده کنید و آماده غرق شدن در تاریخ غنی و چشم اندازهای باورنکردنی در پارک بی نظیر جبل حفیت در العین، شهر باغ سرسبز ابوظبی، حدود یک ساعت و نیم دورتر از پایتخت شوید.

شگفتی های طبیعی و باستانی پارک کویر جبل حفیت به عنوان شواهد زنده تاریخ طولانی و غنی امارات متحده عربی به شمار می رود. یکی از سایت های فرهنگی العین که امارات متحده عربی را به عنوان اولین میراث جهانی یونسکو تعیین کرده است، این پارک توسط یونسکو به دلیل ” ارزش جهانی برجسته ” شناخته شده است، و مکان های آن “شهادت استثنایی برای توسعه فرهنگ های پیاپی ماقبل تاریخ” است.

بازدیدکنندگان با اشغال یک امتداد نه کیلومتری در پایه کوه ناهموار جبل حفیت، بلندترین قله ابوظبی، می توانند با طبیعت گردی، دوچرخه سواری، اسب یا شتر در طبیعت باشکوه این پارک دوستدار خانواده آشنا شوند و بقایای شگفت انگیز باستانی و تاریخی را کشف کنند. داستانهای مسحورکننده ای از سکونت باستانی این منطقه منحصر به فرد بیان کنید. بقایای باستان شناسی شامل بقایای دوران نوسنگی از 8000 سال پیش، تا آرامگاه جبل حفیت 5000 ساله است که در سال 1959 به درخواست مرحوم شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، پدر بنیانگذار امارات متحده عربی حفاری شد.

در سال 2011، یونسکو منطقه پارک بیابان جبل حفیت را به عنوان یکی از اجزای حیاتی میراث جهانی العین، اولین میراث جهانی امارات را به رسمیت شناخت. پارک کویری جبل حفیت نه تنها تاریخ غنی این منطقه را حفظ می کند بلکه تنوع زیستی منحصر به فرد آن را نیز حفظ می کند و بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا این منظره پویا را از نزدیک تجربه کرده و بفهمند که چگونه در طول میلیون ها سال تغییر کرده است.

برای یک روز به یادماندگی و لذت بخش این پارک سه تجربه کمپینگ را در اختیار مهمانان قرار داده است: کمپینگ اولیه که باید وسایل خود را به همراه داشته باشید (لوازم کمپینگ ارزان را در چندین فروشگاه شهر العین و ابوظبی خواهید یافت)؛ کمپ کاملاً خدماتی، از جمله صبحانه، در اردوگاهی که چادرهای بادیه نشین (اعراب کوچ نشین) را نشان می دهد، و چادرهای حباب دار پنج ستاره مبله با تهویه مطبوع مبله.

مهمانان می توانند شب را در کمپینگ بگذرانند یا از تعدادی فعالیت و همچنین کاوش در مقبره های نوسنگی که قدمت آنها به 5000 سال پیش می رسد لذت ببرند.

این جاذبه در سال 2020 به روی عموم باز شد.

ورودی پارک در نزدیکی خیابان زاید بن سلطان، در جنوب شهر العین قرار دارد.

چه فعالیت ها و جاذبه هایی وجود دارد؟
مهمانان می توانند در کمپینگ شبانه بمانند، سوار کالسکه شوند، شتر یا اسب سواری کنند، دوچرخه کرایه کنند و پیاده روی کنند.

فرصت های عکاسی نیز برای دریافت تصاویر جبل حفیت و مناطق اطراف آن موجود است.

هزینه فعالیت ها چقدر است؟
هزینه ورود به پارک 10 درهم است. برای بزرگسالان و 5 درهم برای کودکان زیر 12 سال.

فعالیت ها از نظر قیمت متفاوت است. کرایه دوچرخه از 25 درهم شروع می شود، شتر و اسب سواری از 30 درهم، پیاده روی با راهنما از 55 درهم و تور باگ با راهنما از 120 درهم.

آیا می توانم مقبره های نوسنگی را ببینم؟
در محل، خرابه‌هایی از مقبره‌های 5000 ساله و مقبره‌های بازسازی‌شده وجود دارد که هر دو برای بازدید عموم آزاد هستند.

برای بازدید از مهمانان، باید با راهنما به قیمت 55 درهم پیاده روی کنید یا یک کالسکه برای همراهی آنها تا محل با قیمت 120 درهم استخدام کنید.

مهمانان مجاز به لمس یا ورود به مقبره ها در هنگام حضور در منطقه نیستند.

آیا اردوگاه عمومی وجود دارد؟
ساکنان می توانند تجهیزات کمپینگ را به همراه داشته باشند و شب را در کمپ عمومی واقع در پارک بگذرانند.

هزینه دسترسی به سایت 250 درهم است و امکانات موجود شامل یک توالت مشترک و یک آتشدان با صندلی سنگی است.

کمپ عمومی به اندازه کافی بزرگ است که در یک زمان چهار بزرگسال و در مجموع دو کودک را می توان در نظر گرفت.

ورود از ساعت 3 بعد از ظهر شروع می شود و تحویل روز بعد در ظهر است.

همچنین چادرهای سنتی برای اجاره شبانه با قیمت 400 درهم موجود است و چادرهای حبابی جدید و چادرهای لوکس نیز به زودی در دسترس خواهند بود.

اگر خواستید در شهر پربازدید دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان آسان تر بشود. ما به شما شرکت داماک  ( damacgroup.org ) بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است را معرفی می کنیم، با کمک این شرکت می توانید صاحب خانه لوکس و لاکچری در بهترین نقطه از شهر دبی شوید و لذت واقعی را تجربه کنید.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، با ما در ارتباط باشید.

اپلیکیشن داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک