اطلاعات تماس

مسجد جمیرا
2021 / 05 / 05

مسجد جمیرا

شهر دبی امارات با سرعت بسیاری در حال گسترش و پیشرفت است و جزو پر محبوب ترین و جذاب ترین مقاصد گردشگران است. اینبار میخواهیم به یکی از بناهای نسبتا تاریخی این شهر برویم.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد ” مسجد جمیرا ” دعوت می کند. پس برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

این شهر سالانه میلیون ها نفر را به سمت خود جذب می کند و مسافران برای جاذبه های فوق العاده و مراکز خرید بی نظیر به این مکان سفر می کنند. مسجد جمیرا، یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر می باشد. یکی از مهم ترین مساجد شهر دبی، مسجد جمیرا می باشد و نماد این شهر هم با این مسجد به یاد آورده می شود.

نکته قابل توجه در مورد مسجد جمیرا (Jumeirah Mosque) که باید بدانید این است که، ورود تمامی ادیان و پیروان دیگر به آن مجاز است و از این بابت هیچ گونه محدودیتی برای مسافران وجود ندارد. مسجد جمیرا در یکی از سواحل مسکونی و لوکس دبی، در منطقه جمیرا قرار دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

این مسجد شهرت فراوانی را نه تنها در دبی بلکه در سراسر کشور امارات دارد و جزو بهترین سوژه ها برای عکاسانی که به این شهر سفر میکنند می باشد. البته این نکته را هم فراموش نکنید که درصورتی عکاسی در داخل مسجد آزاد است که نمازگزاران داخل آن نباشند و فقط از معماری مسجد، عکس گرفته شود.

مسجد جمیرا یکی از قدیمی ترین عبادتگاه مسلمانان امارات متحده عربی محسوب می شود و در سال 1976 ساخته شده است و این مسجد 1300 نفر ظرفیت دارد. یکی از رایج ترین سبک ها در دوران حکومت فاطمینان نیز همین سبک معماری مسجد جمیرا می باشد که بسیار هم زیباست.

مختصری از تاریخ مسجد جمیرا در دبی

اعراب در زمان های دور در منطقه ساحلی جمیرا زندگی می کردند و آن ها به صید مروارید و ماهی گیری مشغول بودند. از سال 1960 به بعد کم کم به مکانی برای اقامت ثروتمندان خارجی تبدیل شد. طرحی در این شهر در سال 1995 ارائه شد، مبنی بر این که توسعه مسکن در جمیرا و تعداد زیادی آپارتمان مسکونی در این قسمت ساخته شود. این مکان به مرور زمان به شلوغ ترین و معروف ترین مکان های دبی تبدیل شد و به دلیل قرار گیری مسجد جمیرا، در حال  حاظر به یکی از پربازدید ترین مناطق دبی تبدیل شده است.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

امارات، اولین کشور در زمینه حکومت داری

محله عجمان امارات