اطلاعات تماس

 • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
 • Persian@damacgroup.com
 • 00971505023238
مسجد جمیرا

مسجد جمیرا

شهر دبی امارات با سرعت بسیاری در حال گسترش و پیشرفت است و جزو پر محبوب ترین و جذاب ترین مقاصد گردشگران است. اینبار میخواهیم به یکی از بناهای نسبتا تاریخی این شهر برویم.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد ” مسجد جمیرا ” دعوت می کند. پس برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

این شهر سالانه میلیون ها نفر را به سمت خود جذب می کند و مسافران برای جاذبه های فوق العاده و مراکز خرید بی نظیر به این مکان سفر می کنند. مسجد جمیرا، یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر می باشد. یکی از مهم ترین مساجد شهر دبی، مسجد جمیرا می باشد و نماد این شهر هم با این مسجد به یاد آورده می شود.

نکته قابل توجه در مورد مسجد جمیرا (Jumeirah Mosque) که باید بدانید این است که، ورود تمامی ادیان و پیروان دیگر به آن مجاز است و از این بابت هیچ گونه محدودیتی برای مسافران وجود ندارد. مسجد جمیرا در یکی از سواحل مسکونی و لوکس دبی، در منطقه جمیرا قرار دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

این مسجد شهرت فراوانی را نه تنها در دبی بلکه در سراسر کشور امارات دارد و جزو بهترین سوژه ها برای عکاسانی که به این شهر سفر میکنند می باشد. البته این نکته را هم بگوییم که درصورتی عکاسی در داخل مسجد آزاد است که نمازگزاران داخل آن نباشند و فقط از معماری مسجد، عکس گرفته شود.

مسجد جمیرا یکی از قدیمی ترین عبادتگاه مسلمانان امارات متحده عربی محسوب می شود و در سال 1976 ساخته شده است و این مسجد 1300 نفر ظرفیت دارد. یکی از رایج ترین سبک ها در دوران حکومت فاطمینان نیز همین سبک معماری مسجد جمیرا می باشد که بسیار هم زیباست.

مختصری از تاریخ مسجد جمیرا در دبی

اعراب در زمان های دور در منطقه ساحلی جمیرا زندگی می کردند و آن ها به صید مروارید و ماهی گیری مشغول بودند. از سال 1960 به بعد کم کم به مکانی برای اقامت ثرمتمندان خارجی تبدیل شد. طرحی در این شهر در سال 1995 ارائه شد که مبنی بر این است که توسعه مسکن در جمیرا و تعداد زیادی آپارتمان مسکونی در این قسمت ساخته شود. این مکان به مرور زمان به شلوغ ترین و معروف ترین مکان های دبی تبدیل شد و به دلیل قرار گیری مسجد جمیرا، در حال  حاظر به یکی از پربازدید ترین مناطق دبی تبدیل شده است.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

امارات، اولین کشور در زمینه حکومت داری

محله عجمان امارات

Every element of the system is made with exquisite goose down padding to ensure maximum comfort, features cushions finished with a piping that defines their profile and a distinctive aluminium strip, slightly rounded at the edges which skims the floor, in a brand new polished Brandy colour finish.

You Will Never Fake the Feeling of Being in Such a Place

West leaves plenty of room for interesting compositional possibilities: it enters a harmonious dialogue in terms of both colour and shape with the Amber coffee tables, is complemented by the Side coffee tables, with their frame in saddle hide that evokes that of the backrest and enhanced by the Clive consoles, which play around with surfaces, even setting one over another. The combination of the two looks of West, one with backrest in saddle hide and the other more conventional version with padded backrest and armrest.

“Even if you don’t have a ready sketch of what you want – we will help you to get the result you dreamed of.”
DAVID OSWALD

Caule for Flos is an outdoor lighting collection with simple understated lines yet strong style identity. Copying the botanical structure of a flower, the collection features a real flexible slender stem, almost a natural element, a subtle addition to any outdoor setting. Available in different heights and configurations, the Caule series comes in a variety of materials and surface finishes.

The bulky look created by the solid sculptural masses of the semi-circular legs of Wedge contrasts with the lightweight feet, which culminate in an oblique chisel tip shape.

Tom Black
Tom Black

He is attended the State University of New York at Oswego where he majored in English Literature and Creative Writing.

Incredible Urban Architecture & Landscapes
March 19, 2020
The Golden Ratio Rule for Best 2D Sketch
March 20, 2020

Comments (02)

 1. Pablo Villalpando
  Liza Benedict
  2 Days ago

  Hi! Very interesting post! I think natural materials is very important in interior design! The minimalism base on the natural materials and alive unprocessed textures — close to nature.

 • Pablo Villalpando
  Frank Barry
  2 Days ago

  I think natural materials has memory and appreciates to the culture, roots, archetypes.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *