اطلاعات تماس

مهاجرت به دبی
2021 / 11 / 02

مهاجرت به دبی

دبی، شهری فوق مدرن و لوکس است که با آسمان خراش های سر به فلک کشیده، مراکز خرید مدرن و پیشرفت‌های شگفت انگیزی که در چند دهه اخیر داشته به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است. دبی یکی از هفت امارت کشور امارات متحده عربی و در حقیقت، مشهورترین و لوکس ترین آنهاست.

با سرمایه گذاری وخرید ملک می توانید شرایط مهاجرت به دبی را آسان تر کنید. داماک با شرایط فوق العاده یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در دبی می باشد. اگر تمایل به سرمایه گذاری در شهر زیبای دبی را دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید. شما با داماک می توانید یک سرمایه گذاری مطمئن و امن داشته باشید و صاحب اقامت دبی شوید.

انواع راه های مهاجرت به دبی

 1. مهاجرت به امارات از طریق تحصیل
 2. مهاجرت به امارات از طریق کار
 3. مهاجرت به امارات  از طریق سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت
 4. مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک
 5. مهاجرت به امارات از طریق تولد
 6. مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

مهاجرت به امارات ازطریق کار

با توجه به این که نرخ بیکاری در این کشور 7/1 درصد می باشد، معمولا متقاضیان کار در این کشور بسیار زیاد هستند. برای کار درکشور امارات فرد به یک اسپانسر و کارفرما نیاز دارد و کارفرما باید برای شخص از وزارت منابع انسانی امارات مجوز کار اخذ کند.

برای یافتن کارفرما، شخص باید رزومه کامل خود را به زبان عربی و انگلیسی تهیه کند و برای موسسات کاریابی امارات ارسال نماید. از مزایای مهاجرت کاری به امارات می توان به حقوق مناسب و عدم وجود مالیات بر درآمد در این کشور اشاره نمود.

افرادی که برای کار درامارات اقدام می کنند از همان ابتدا نمی توانند خانواده خود را همراهشان ببرند، بلکه شخص تقاضا کننده، ابتدا باید مجوز کار را دریافت کند، سپس خانواده شخص می توانند به او ملحق شوند. حسابداری، صنعت نفت، توریسم و پرستاری از مشاغل پرطرفدار در امارات هستند.

افرادی که در این کشور کار می کنند و مجوز کار نیز دارند، در واقع صاحب اقامت بلند مدت هستند؛ به این معنی که تا زمانیکه در کشور امارات مشغول به کار باشند و از قوانین آن سرپیجی نکنند، اقامت امارات را از دست نخواهند داد و می توانند تا زمانی که تمایل دارند اقامت خود را تمدید کنند.

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

طبق قانون جدید کشور امارات، مهاجرت به امارات از روش های تحصیل و کار و از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک به اقامت بلند مدت منجر می شود. اخذ اقامت بلند مدت از تاریخ 3 فوریه سال 2019 آغاز شده است که شامل اقامت های ۵ ساله و ۱۰ ساله با تمدید خودکار می باشد و به فرد اجازه کار، تحصیل و زندگی در کشور امارات را می دهد.

مهاجرت به امارات ازطریق تحصیل

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل، یکی از روش های اخذ اقامت و زندگی در کشور امارات می باشد. بجز دانشگاه های دولتی  و آزاد، دانشگاه بین المللی و آمریکایی نیز وجود دارد که افراد می توانند در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند.

با اینکه هزینه های تحصیل در کشور امارات بسیار بالاست اما دانشگاه های امارات بسیار معتبر می باشند که می توانند در آینده شغلی و تحصیلی شخص کاملاً تاثیر گذار باشند.

 دانشگاه ایالات متحده عربی و دانشگاه آمریکایی شارجه به ترتیب جزو 400 و 500 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته‌اند. مدیران بسیاری از شرکت‌های معتبر و بزرگ در این دانشگاه‌ها تحصیل کرده‌اند.

دانشگاه آمریکایی دبی، دانشگاه خلیفه و دانشگاه زاید از دیگر دانشگاه‌های معتبر امارات هستند. لازم به ذکر است که برای تحصیل و پذیرش در امارات باید قبل از ماه می یا ژوئن اقدام کنید.
در هر دانشگاه مدارک مورد نیاز جهت پذیرش مختلف است، ولی در بیشتر دانشگاه ها ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی و ریز نمرات مقطع قبلی می باشید. شهریه دانشگاه ها کاملا به خود دانشگاه بستگی دارد ولی به طور میانگین در رشته های مختلف چیزی حدود 13 الی 40 هزار دلار آمریکا می باشد.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

مهاجرت به امارات (دبی) ازطریق ازدواج یکی دیگر از روش های اخذ اقامت و زندگی در این کشور است. اگر زوجین تابعیت جداگانه داشته باشند می توانند باهم زندگی کنند ولی اگر مردی تابعیت خارجی داشته باشد و با یک زن اماراتی زندگی کند به او اجازه اقامت می دهند ولی هرگز نمی تواند تابعیت بگیرد؛ بالعکس اگر مرد اماراتی با زن خارجی ازدواج کند به آن زن تابعیت می دهند به این شرط که سه سال زندگی مشترک داشته باشند و ازدواجشان قانونی باشد.

مهاجرت به دبی و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به امارات ، از طریق تولد ، برای اشخاصی که به دنبال اقامت این کشور هستند، امکان پذیر نیست. اخذ اقامت از طریق تولد در صورتی داده می شود که کودک متولد شده از پدر و مادری زاده شده باشند که تابعیت کشور امارات را داشته باشند. اگر کودکی از پدر و مادری نامعلوم زاده شده باشد به او اقامت داده می شود. همچنین اگر پدر کودک، نامعلوم ومادر تابعیت امارات داشته باشد به کودک تابعیت اعطا می گردد.

مهاجرت به دبی و هزینه های زندگی در امارات

شهرهای بزرگ امارات مانند: شارجه، ابوظبی و دبی جزو شهرهای گران و پرهزینه هستند. به گونه ای که هر فرد برای هزینه زندگی در کشور امارات باید حدود 4000 درهم داشته باشد و هرچه تعداد اعضای خانواده بیشتر باشد این مبلغ هم افزایش می یابد. هزینه های زندگی بستگی به نوع زندگی افراد دارد.

پاسپورت امارات از نظر رتبه بندی در بالاترین سطح قرار دارد به همین دلیل افراد بسیاری مشتاق دریافت تابعیت این کشور می باشند؛ زیرا کسی که پاسپورت این کشور را داشته باشد بدون داشتن ویزا می تواند به 166 کشور به راحتی رفت وآمد کند.

مزایای مهاجرت به امارات

ساخت و ساز در امارات به دلیل رشد اقتصادی چشمگیر، به شکل بسیار مناسبی افزایش پیدا کرده است که این امر باعث رشد اقتصادی بیشتر این کشور نیز شده و نتیجه آن پیشرفت های بسیار اخیر بوده است که گردشگران زیادی را برای مهاجرت به این کشورمشتاق نموده است.

کشور مالزی از نظر پیشرفت اقتصادی هم سطح امارات بوده ولی امنیت اجتماعی امارات بسیار بالاتر است. همچنین به دلیل اخذ مالیات کمتر و درآمد بیشتر بسیاری از اشخاص اروپایی خواهان مهاجرت به این کشور هستند.

بهترین راه برای مهاجرت به دبی چیست؟

بهترین راه مهاجرت به دبی خرید ملک است که متقاضیان علاوه بر خرید یک خانه لوکس در قلب دبی می‌توانند اقامت دائم این شهر را نیز بدست آورند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فارسی زبان داماک در ارتباط باشید.

یکی از ساده ترین راه‌ها برای مهاجرت به دبی، اخذ مجوز کار می‌باشد که به فرد اجازه می‌دهد برای پنج سال ویزا بگیرد و به طور نامحدود (در صورت رعایت قوانین امارات) ویزای کار دبی را تمدید کند.

قانون جدید مهاجرت در امارات

بر اساس تصویب یک قانون جدید، امارات متحده عربی ورود اتباع 13 کشور را به خاکش ممنوع کرد. این کشور ها که عمدتا اسلامی هستند عبارتند از: ایران، افغانستان، لیبی، یمن، الجزیره، کنیا، عراق، پاکستان، ترکیه، سومالی، تونس، سوریه و لبنان.

دارندگان ویزای امارات می توانند به راحتی به این کشور سفر کنند اما نمی توانند برای اخذ ویزای جدید اقدام کنند. مهاجران تنها درصورتی می توانند ویزای امارات را دریافت کنند که برای سرمایه گذاری ازطریق خرید ملک اقدام کنند.

شرایط مهاجرت به امارات

اشخاصی که به‌منظور کار مهاجرت می کنند باید یک حامی مالی داشته باشد. حامی مالی همان کارفرما است. کسانی که می خواهند کسب و کار خود را در دبی افتتاح کنند برای راه اندازی این تجارت به یک شریک محلی نیاز دارند و کسانی که جدیدا مهاجرت می کنند اگر از اعضای خانواده شان از قبل در آن‌جا اقامت داشته اند، می توانند فرد مهاجر را ضمانت کنند.

مدارک لازم برای مهاجرت به دبی

بسته به نوع ویزایی که شهروندان خارجی برای اقامت درخواست می کنند، اسناد لازم برای ارائه به اداره کل اقامت و امور خارجه نیز مختلف است.

اسناد زیر باید هنگام مهاجرت به امارات (دبی) تهیه شود :

 • گذرنامه معتبر
 • عکس(بهتر است در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.)
 • اثبات ابزارهای مالی برای حمایت از خود
 • اثبات اسکان
 • نامه پیشنهاد شغل (در مورد ویزاهای اشتغال)
 • عنوان دارایی خریداری شده (تحت برنامه سرمایه گذاری مورد نیاز تحت اقامتگاه)
 • اطلاعات در مورد حامی (در صورت لزوم)

برخی از موارد که باید قبل از مهاجرت به دبی بدانید:

 • مقررات اقامت برای دبی
 • بهداشت و درمان در دبی
 • مدرسه و آموزش
 • بازار کار در دبی
 • اطلاعات ملک
 • هزینه زندگی در دبی

کشور امارات و ریشه های مذهبی

امارات ضمن برقراری ارتباط موثر با جهان و همچنین در کنار حفظ شکل های سنتی هنر، توانسته است تغییراتی در زندگی اجتماعی مانند: نگاهی نو به زنان و ترویج ورزش های جدیدی مانند مسابقات گلف ابوظبی، هرسال در ماه مارس (اسفند، فروردین) درسطح جهانی برگزار می شود، ایجاد کند.

همچنین بسیاری از کشور های آسیایی، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته اند؛ به دلیل اینکه کشور امارات مراکز فرهنگی آسیایی و اروپایی را در خود پذیرفته است و برخلاف کشور عربستان از آزادی دین های دیگر در کشورش جلوگیری نمی کند.

مختصری از فرهنگ و رسوم مردم امارات

 1. نوع حکومت: مشروطه سلطنتی فدرال
 2. شهر های مهم: شارجه، العین، فجیره، راس الخیمه، عجمان و دبی
 3. زبان رسمی: عربی است. زبان انگلیسی، فارسی،هندی واردو، کاربرد زیادی دارند.
 4. جمعیت: 8000000
 5. مساحت: 83600 کیلومتر مربع
 6. واحد پول: درهم (AED)
 7. دین: اسلام دین رسمی این کشور است.

دبی به دلیل شرایط کار مفید، درآمد بالا و همچنین امکانات مدرن و امنیت بیشترین جذابیت را برای افراد دارد. حدود 20 درصد مردم بومی و80 درصد مردم خارجی هستند که از این 80 درصد 10 درصد آنها ایرانی اند.

توضیح مختصر درباره داماک

داماک، بزرگترین و برندترین شرکت ساختمانی در جهان است. این ابر سازنده، خلاقانه می اندیشد و لاکچری می سازد چرا که به شما در درجه اول بعنوان جزئی از خانواده بزرگ داماک می نگرد و در نهایت بعنوان یک مشتری.

شما همراهان همیشگی داماک، با هر بودجه و سلیقه ای که دارید از آپارتمان، ویلاها و دفاتر کار همین سایت انتخاب کنید و برای بازدید و انجام مراحل خرید با مشاورین فارسی زبان داماک تماس بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فارسی زبان داماک پرشین در ارتباط باشید.

مطالب مشابه:

بهترین کشور ها برای درآمدزایی

بهترین کشور ها برای تحصیل رایگان

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک