اطلاعات تماس

اخذ پاسپورت امارات
2021 / 11 / 06

اخذ پاسپورت امارات

برای دریافت اخذ پاسپورت امارات می توانید از طریق سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج، تولد و کار اقدام کنید.

اخذ پاسپورت از طریق تولد

طبق قانون کشور امارات و بر طبق قانون تابعیت امارات، تولد در خاک این کشوربه معنای تضمین دریافت پاسپورت امارات نیست. این کشور برای صدور پاسپورت، شرط خون را به جای شرط خاک اعمال می کند. از همین رو دولت امارات فقط به کودکانی تابعیت اماراتی اعطاء می کند که هر دو و یا یکی از والدین آنها جزء اتباع اماراتی باشند، کودکان بی سرپرت و یتیم که درخاک امارات متولد شده اند جزو استثناء های اخذ پاسپورت هستند.

پاسپورت امارات به صورت مستقیم به شهروندان امارات متحده عربی داده می شود، به کودکان متولد شده از پدر و مادر اماراتی و یا کودکانی با پدر و مادر خارجی یک پاسپورت اماراتی داده می شود وهمچنین اشخاصی که 30 سال در کشور امارات اقامت داشته باشد می توانند پاسپورت این کشور را برای فرزندانشان داشته باشد. در صورتی که شخص اقامت موقت امارات را تا 30 سال داشته باشد می تواند برای اقامت دائم اقدام نموده و درخواست پاسپورت نماید. لازم به ذکراست اعتبار پاسپورت امارات 5 ساله می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت امارات

  • اصل و کپی از کارت ثبت نام
  • گواهی شهروندی معتبر اماراتی
  • عکسی که اخیرا گرفته شده باشد
  • سند ازدواج و اطلاعات مربوط به فرزندان

آشنایی با پاسپورت امارات

بر اساس قانون فدرال امارات متحده عربی، دولت امارات به شهروندان خارجی تابعیت اماراتی داده و برای آنها پاسپورت دبی را صادر می کند. اما متاسفانه به دلیل رشد جمعیت که در حال کاهش است و ترس از دست دادن هویت ملی اماراتی، این امر محدود است.

مشخصات پاسپورت امارات

پاسپورت امارات با عنوان عربی جواز السفر الإماراتي ویژه شهروندان امارات متحده عربی به منظور مسافرت بین المللی صادر می شود. این پاسپورت جزء یکی از پنج پاسپورت برتر جهان محسوب می شود.

شرایط تابعیت و پاسپورت کشور امارات

  1. اصالت عربی از کشورهایی همچون بحرین، عمان و قطر داشته باشد و برای مدت حداقل 3 سال در امارات مقیم باشد. همچنین از حسن شهرت خوبی برخوردار بوده و مرتکب هیچ جرمی نشده باشند.
  2. اصالت عربی از کشورهایی غیر از کشورهای شورای همکاری GCC داشته باشد و به مدت حداقل 7 سال در دبی مقیم باشد.
  3. هر شخص مسلط به زبان عربی قانوناً باید حداقل 20 سال از زمان تاریخ اجرای قانون 1972 مقیم دبی گذشته باشد و علاوه بر داشتن حسن شهرت هیچ گونه جرمی مرتکب نشده باشد.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است. اگر تمایل مهاجرت به کشور امارات یا شهر دبی را دارید و یا می خواهید اقامت دبی را دریافت کنید، با مشاورین بخش فارسی زبان داماک همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، با ما در ارتباط باشید.

اپلیکیشن داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک