اطلاعات تماس

  • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
  • Persian@damacgroup.com
  • 00971505023238
با نفت و رونق دبی آشنا شوید
2021 / 09 / 12

با نفت و رونق دبی آشنا شوید

نفت بیش از 50 سال پیش در دبی کشف شد، اما تنها یک درصد از درآمد آن را تشکیل می دهد. بنابراین، چه چیزی شهر دبی را بسیار غنی کرده است؟

از دهه 1770 تا اواخر دهه 1930 صنعت مروارید منبع اصلی درآمد در ایالت های تروسیک بود که امروزه امارات متحده عربی را تشکیل می دهند. برای ساکنان روستاهای ماهیگیری خواب آلود خلیج فارس ، غواصی مروارید شروع متواضعانه آنها در تجارت بود ، اما بعداً زمینه را برای چیزی بسیار بزرگتر فراهم کرد.

دبی و ابوظبی در جستجوی نفت در اواخر دهه 1950 بر سر مرزهای خود با یکدیگر درگیر شدند و منجر به مهاجرت بسیاری از مردم دبی به نقاط دیگر خلیج فارس شد. در سال 1958شیخ رشید بن سعید آل مکتوم، حاکم دبی، سرمایه گذاری در زیرساخت ها را آغاز کرد و اولین فرودگاه خود را در سال 1960 با وام های ده ها میلیارد دلاری تکمیل کرد.

داماک پرشین بزرگترین رسانه تصویری داماک به شما مطالبی درمورد نفت و رونق دبی ارائه می دهد، برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دور شدن از نفت منجر به افزایش گردشگری شد و نفت کمی که دبی سرانجام در سال 1966 کشف کرد به سمت ساخت شهری بود که امروز می شناسیم.

دور شدن از نفت منجر به افزایش گردشگری شد و نفت کمی که دبی سرانجام در سال 1966 کشف کرد به سمت ساخت شهری بود که امروز می شناسیم.

دبی در سال 1969 و قبل از به دست آوردن استقلال از بریتانیای کبیر در سال 1971 ، هنگامی که به یکی از هفت امارات متحده عربی تبدیل شد ، حمل نفت را آغاز کرد.

به عنوان بخشی از امارات ، اما با استقلال نسبی بر اقتصاد خود ، دبی به منظور رقابت با سود فزاینده ابوظبی از صنعت نفت ، در طول دهه 1980 به تنوع جریان درآمد خود ادامه داد.

این شهر اولین منطقه آزاد خود را در سال 1985 تأسیس کرد: جفزا ، منطقه آزاد جبل علی ، که در 52 کیلومتر مربع (20 مایل مربع) بزرگترین منطقه در جهان است.

این امر به یک جاذبه بزرگ برای مشاغل جهانی تبدیل شد که امروزه از 30 منطقه آزاد امارات استفاده می کنند که شامل تخفیف مالیاتی ، مزایای عوارض گمرکی و عدم محدودیت برای صاحبان خارجی می شود.

چندین هزار شرکت جعفزا 20 درصد از سرمایه گذاری خارجی در دبی را تشکیل می دهند و تخمین زده می شود که 144،000 کارمند 80 میلیارد دلار پول غیرنفتی تولید می کنند. این میزان 21 درصد از تولید ناخالص داخلی این شهر است.

امارات متحده عربی سومین کشور ثروتمند جهان است ، زیر لوکزامبورگ در رتبه دو و قطر در رتبه یک ، با تولید ناخالص داخلی سرانه 57،744 دلار. بخش عمده ای از پول آن از تولید کالا و ارائه خدمات مربوط به نفت ، پتروشیمی ، آلومینیوم و سیمان تامین می شود.

برای بازدید و دسترسی به شبکه های مجازی ما به لینک های زیر مراجعه نمایید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

داماک بزرگ ترین، برند ترین شرکت ساختمانی سازه در جهان است.

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک