اطلاعات تماس

نکات کار پاره وقت در امارات
2021 / 04 / 22

نکات کار پاره وقت در امارات

اگر شما در حال حاضر در دبی در شرکتی به صورت تمام وقت کار می کنید. اگر بخواهید یک کارپاره وقت هم داشته باشید، سوال پیش می آید که چطور این کار را انجام بدهید؟ ما فرض بر این میگیریم که شما در یک شرکت در دبی استخدام شده اید و درون یکی از شرکت های داخل امارات به دنبال استخدام یک کار پاره وقت هستید.

در این زمینه، پیش بینی های تصمیم وزارتی شماره 31 سال  2018 در مورد قرارداد های پاره وقت در مورد شما صدق می کند. داماک پرشین ( Damacpersian.org ) به شما در این زمینه، اطلاعاتی را ارائه می دهد. برای اینکه فردی که علاوه بر کار معمول خود  شغلی پاره وقت را نیز شروع کند، باید شرایط زیر را دارا باشد:

– فرد باید گواهی عدم مخالفت را از کارفرمای اصلی خود (اولین کارفرمای پاره وقت) دریافت کند، اگر آن کارفرما اسپانسر اقامت فرد در امارات نیز باشد.

– فرد باید وارد قرارداد نوشتاری جدید (قرارداد پاره وقت) با کارفرمای پاره وقت شود.

– کارفرمای پاره وقت دوم باید مجوز کار پاره وقت را از وزارت منابع انسانی برای آن فرد بگیرد.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

شما با نصب این اپلیکیشن، می توانید از تمام ویدئو ها و… دیدن کنید و لذت ببرید.

 قرارداد کار پاره وقت دارای شرایطی است که به فرد اجازه کاری کمتر از 8 ساعت در روز یا 48 ساعت در هفته برای کارفرمای پاره وقت انجام بدهد. مطابق با ماده 3 قانون این امر استخدام پاره وقت است که می گوید: قرار داد پاره وقت به کارمند اجازه می دهد:

– برای کارفرمای اصلی (کارفرمای پاره وقت اول) کمتر از 8 ساعت در روز یا 48 ساعت در هفته کار کند در صورتی که ساعت کاری کمتر از 20 ساعت در هفته نباشد.

– همزمان برای بیش از یک کارفرما کار کند بدون نیاز به گرفتن مجوز از کارفرمای اول یا هر کارفرمای دیگری که برای آنها کار می کند.

به اضافه، سازمان منابع انسانی بر طبق ماده 7 قانون استخدام پاره وقت می گوید:

این وزارت خانه به تمامی کارفرمایان در مورد کارفرماهای جدید یک کارمند پس از دریافت مجوز کار از این وزارت خانه اطلاع می دهد. کارمند باید به تمامی کارفرمایان نیز اطلاع بدهد

براساس ماده 6 قانون استخدام پاره وقت، فردی که به عنوان کارمند پاره وقت استخدام شده واجد شرایط دریافت مرخصی های سالیانه، مزایای پایان خدمت و دیگر مزایای مطابق با ساعات کاری از کارفرمای دوم و دیگر کارفرمایان است. امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

دیگر مطالب:

ابوظبی پایتخت دوچرخه ها میشود

مرتفع ترین استخر جهان در دبی

پارک زعبیل دبی

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.