اطلاعات تماس

بندر جبل علی
2021 / 05 / 29

بندر جبل علی

دبی در امارات متحده عربی قرار گرفته است و بندر جبل علی در منطقه جبل علی در قسمت ۳۵ کیلومتری جنوب غربی شهر قرار گرفته است در سال ۲۰۰۴ میلادی در مناطق آزاد شرکت های فعال و شناخته شده به سه هزار شرکت رسید که رقم بسیار مورد توجه ای بود. بندر جبل علی یکی از بزرگترین بنادر جهان و بزرگترین بندر در خاورمیانه به شمار می‌رود و همچنین یکی از شناخته شده ترین بنادر ترانزیتی جهان در دنیاست که حرف های زیادی برای گفتن دارد. داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی از منطقه جبل علی دعوت می کند، برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بندر جبل علی به طور هفتگی ارتباط های مهمی با بیش از ۱۰۰ بندر در جهان دارد بر همین اساس سرمایه گذاران و تاجران ایرانی زیادی در سالهای اخیر به این شهر سفر می کنند باز هم تاکید می‌کنیم! بندر جبل علی یکی از بزرگترین بنادر جهان و بزرگترین بندر در خاورمیانه به شمار می‌رود. همانطور که براتون توضیح دادیم منطقه جبل علی دارای امکانات بسیار زیادی می باشد و همچنین این منطقه در سال ۱۹۸۵ جفزا میلادی تاسیس شد و این منطقه در عصر یک منطقه صنعتی به شمار می آید.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

این بندر را در محاصره خود قرار داده است است و به شرکت های بین المللی اجازه می‌دهد تا از ویژگی‌های منحصر به فرد خاص منطقه آزاد بهره‌مند شوند از هرگونه مالیات شرکتی برای ۱۵ سال معاف می باشد و همچنین فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم در بیرون این بندر قرار گرفته است و همچنین نام یکی از ایستگاه های مترو هم جبل علی می باشد.

این منطقه در سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان نهمین بندر شلوغ جهان شناخته شد و همچنین نامه های بسیار جذابی به خود اختصاص داد. جالب است بدانید این بندر دارای دو بندر اصلی می باشد و از بنادری همچون بندر رشید و بندر جبل علی تشکیل شده است و به عنوان بهترین بنادر جهان و پایانه برای کانتینرها محسوب می شود. همچنین این بندر بزرگتر از بندر رشید بوده امکانت ایمن، باعث شده، این شهر توریستی به یکی از پربازدید ترین بنادر در جهان هم شناخته شود و وسعت آن هم ۴۷ و یک دهم کیلومتر مربع می باشد. 

این منطقه تجاری گردشگری دارای سه جزیره نخل مصنوعی در آب های خلیج فارس به نام های جمیرا و جبل علی و دیره بوده است که این سه جزیره نخل مصنوعی بسیار معروف هستند از کاربردهای این جزایر هم می‌توان به مسکونی بودن و تفریحی و تجاری بودن آن اشاره کرد. از نکته بسیار جالب این است که بدانید منطقه جبل علی پربازدید ترین و مهم ترین بندر توسط کشتی های نیروی دریایی در ایالات متحده در خارج از آمریکا هم میباشد.

مطالب دیگر:

ناحیه تاریخی الشیندقا، دبی

شهر علاءالدین دبی

موزه شعر العقیلی