اطلاعات تماس

فروش زمان به مردم توسط virgin hyperloop
2021 / 04 / 14

فروش زمان به مردم توسط virgin hyperloop

داماک پرشین میخواهند شما را با یکی از عجیب ترین فناوری های اخیر دبی آشنا کند. با ما باشید تا ویرجین هایپرلوپ، این وسیله حمل و نقل پرسود و عجیب را بیشتر بشناسید.

در طول ۱۵ سال اخیر در دبی، شبکه حمل نقل شامل مترو، اتوبوس، تراموا، تاکسی‌های آبی، راه‌آهن و همچنین ناوگان اتومبیل‌های برقی گسترش یافته‌اند. اما اینها تنها وسایل سفر در آینده نزدیک در دبی نخواهند بود.

ویرجین هایپرلوپ، نوع جدیدی از حمل و نقل در تونل‌های خلاء زیرزمینی است که سرعت بالایی داشته و موجب صرفه جویی در زمان می شود. این وسیله شامل کپسول‌هایی است که می توانند مسافران را با سرعت زیاد جا‌به‌جا کنند. هایپرلوپ ماه گذشته در لاس‌وگاس با حمل موفقیت آمیز نخستین سرنشین ها تاریخ‌ساز شد.

 این پروژه چند میلیارد یورویی فاصله ۱۴۰ کیلومتری میان دبی و ابوظبی را در ۱۲ دقیقه طی می کند. حال آنکه این سفر به طور معمول ۹۰ دقیقه طول می کشد، فضای داخلی واگن ها با وجود روکش چرمی صندلی ها و نمایشگرهای نشان دهنده اطلاعات و سرگرمی ها، بسیار لوکس به نظر می رسد.

هر واگن برای سفرهای کوتاه و میان مدت طراحی شده و گنجایش ۱۰ نفر را دارد. همچنین در کف هایپرلوپ نیز نورپردازی شده است که به مسافران کمک می‌کند تا مسیر حرکتی خود را بیابند و همچنین چراغ‌هایی قابل کنترل مقابل آنها قرار دارد که به هنگام مطالعه مسافران قابل تنظیم است. 

این سیستم بعدها می‌تواند امارات را به کشورهای همسایه خلیج فارس پیوند دهد. بنابراین یک سفر هوایی بین دبی و ریاض که دوساعت طول می‌کشد، با این هایپرلوپ به 50 دقیقه کاهش می‌یابد.

سلطان احمد بن سلیم، رئیس هیات مدیره ویرچین هایپرلوپ و مدیرعامل «دی پی وورد» می گوید: «فن‌آوری جدید ستون فقرات اقتصاد امروز ماست. برای ما بسیار مناسب است. من واقعا خوشحالم و افتخار می کنم که ما توانستیم دو نفر را در این کپسول قرار دهیم و آنها با سرعت صد و هفتاد و دو کیلومتر در ساعت در این تونل به حرکت درآیند.» 

وی افزود: زیبایی هایپرلوپ این است که سفر چند دقیقه طول می کشد. در شهرها، با ترافیک و دسترسی به مرکز شهر مشکلات بزرگی است. شهرهایی که در حال گسترش هستند محدودیت زیادی برای گسترش بزرگراه ها دارند. همچنین محدودیت‌هایی برای افزایش متروها دارید. هدف هایپرلوپ فروش زمان به مردم است. تنها چیزی که شما نمی توانید در جهان بخرید، زمان است و مردم نمی خواهند برای ساعت‌ها در ترافیک گیر کنند. همچنین اگر آنها بخواهند از شهرهایی که خیلی دور است سفر کنند، ساعت‌ها وقت می گیرد و ویرجین هایپرلوپ برای این مشکلات راه‌حل دارد.

 امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

مطالب دیگر:

دبی و تاریخچه آن

5 زمین تنیس شگفت انگیز در جهان

داروهای ممنوعه در سفر به امارات