اطلاعات تماس

(Sir Bu Nair Island ) جزیره سر بو نایر شارجه
2021 / 06 / 08

(Sir Bu Nair Island ) جزیره سر بو نایر شارجه

(Sir Bu Nair) جزیره سر بو نایر شارجه، یکی از مهم ترین مناطق حفاظت شده دریایی در امارات متحده عربی می باشد که به دلیل دارا بودن عناصر مهم، زیست محیطی مانند سازندهای زمین شناسی، گیاهان طبیعی و پرندگان دریایی، جزیره ای است که با مناظر طبیعی و سواحل شنی شناخته شده است و همچنین توسط لاک پشت های دریایی به عنوان مرکزی برای تولید مثل قرار گرفته شده است. داماک پرشین به شما مطالبی در مورد ” جزیره سر بو نایر شارجه ” ارائه می دهد، ممنون از اینکه مارا تا انتها مقاله دنبال می کنید.

جزیره (Sir Bu Nair) سر بو نایر شارجه یکی از مهمترین جزیره در کل خلیج عربستان و مطمئنا مهم ترین مکان در امارات متحده عربی می باشد.

زیرزمین این جزیره سرشار از مواد معدنی مانند اکسید آهن و گوگرد است که در گذشته به شدت مورد بهره برداری قرار گرفته بود و قبلاً در خیابان های انگلیس هم مورد استفاده قرار می گرفت و این واقعیت را نشان می دهد که برخی معادن در این جزیره وجود دارد.

در حال حاضر، مطالعات و نظرسنجی های علمی زیادی وجود دارد، از جمله مطالعه ای برای ایجاد امکانات در این جزیره برای ارتقا گردشگری بوم گردی در فصول خاص، برای علاقه مندان و متخصصان و توافق نامه همکاری متقابل بین سازمان محیط زیست و مناطق حفاظت شده بوده است؛ پلیس شارجه در این جزیره از تنوع زیستی محافظت می کند.

از طریق برنامه نظارت بر حیات وحش در جزیره سر بو نایر شارجه (Sir Bu Nair)، سازمان محیط زیست و مناطق حفاظت شده با همکاری صندوق حیات وحش جهانی (WWF) و انجمن حیات وحش امارات (EWS)، جایی که برچسب های ماهواره بر روی آن قرار گرفته شده است، لاک پشت های شاهین را در این جزیره از طریق ماهواره ردیابی می کنند.

در سال 2000 اکنون می توانید آنها را با موفقیت به فضای لاک پشت ها، اداره محیط زیست و مناطق حفاظت شده سازماندهی جشنواره میراث زیست محیطی جزیره سر بو نایر شارجه (Sir Bu Nair) را آغاز كرد، كه اهمیت تاریخی و زیست محیطی این جزیره را روشن می كند و همچنین آگاهی از تلاش های مرجع برای حفاظت از تنوع زیستی در این جزیره، حمایت های لازم را انجام دادند.

جزیره سر بو نایر شارجه :

جزیره سر بو نایر شارجه ( Sir Bu Nair Island ) با تنوع زیستی زیست محیطی غنی، به عنوان پناهگاهی برای لاک پشت های دریایی، پرندگان، جوامع مرجانی و ماهی های صخره ای مشخص می شود. بعد تاریخ این جزیره ارتباط تنگاتنگی با تاریخ منطقه دارد و این واقعیت که جزیره سر بو نایر محل ملاقات شکارچیان و پناهگاه طوفان ها و بادها می باشد.

جزیره محافظت شده Sir Bu Nair یکی از مهم ترین مناطق حفاظت شده دریایی به دلیل دارا بودن عناصر مهم زیست مانند تشکیلات زمین شناسی، گیاهان طبیعی و پرندگان دریایی، جزیره ای است که با مناظر طبیعی و سواحل شنی، توسط لاک پشت های دریایی به عنوان مرکزی برای تولید مثل. یکی از مهمترین مکان ها در کل خلیج عربستان و مطمئناً مهم ترین مکان در امارات متحده عربی است.

اکوسیستم دریایی و وحشی، طبیعت زیبا، سواحل شنی در اطراف محیط جزیره و تشکیلات زمین شناسی منحصر به فرد جزیره، آن را استثنایی کرده و زیبایی طبیعی بی نظیری به آن می بخشد.

معیارهای برآورده شده:

جزیره سر بو نایر شارجه ( Sir Bu Nair Island ) از نظر تنوع بیولوژیکی غنی است و پناهگاه مهمی برای پرندگان دریایی است که در بیشتر فصول سال از این جزیره بازدید می کنند. این جزیره یک زیستگاه ایده آل برای لاک پشت های دریایی محسوب می شود. دو گونه وجود دارد که در این جزیره مشاهده می شود: لاک پشت شاهین و لاک پشت دریایی سبز.

در مجموع 58 گونه ماهی صخره ای طی بررسی ها در مناطق صخره های شمالی و غربی در جزیره ثبت شد. ماهی گوبیودون سیترینوس، که گونه ای غایب و غیر معمول در خلیج عمان است، در مرجان های سر بو نایر پیدا شد.

توضیحاتی درمورد ( جزیره سر بو نایر )

جزیره سر بو نایر هنوز اصالت خود را حفظ کرده و همچنان از ویژگی های فرهنگی و میراثی، اعتبار اجتماعی و فرهنگی خود برخوردار است. این جزیره مطابق فرمان شماره (25) سال 2000 صادر شده توسط اعلی حضرت شیخ دکتر سلطان بن محمد القاسمی عضو شورای عالی، حاکم شارجه، به عنوان شکل منطقه حفاظت شده، از حفاظت و مراقبت رسمی برخوردار است. تصمیمی  سال 2000 اجرا شد که در مورد ” جلوگیری از تخریب محیط زیست در جزیره سر بو نایر ” در حمایت از تلاش ها برای حفظ تنوع زیستی و حفظ حیات وحش در این جزیره و خطراتی که ممکن است شامل برخی فعالیت های انسانی و آلودگی ناشی از نشت نفت و برخورد تانکرهای نفتی، باشد.

می توانید از ویدئو های ما در بزرگ ترین رسانه تصویری داماک (  Damacpersian.org ) بازدید نمایید.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و معروف ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود.