اطلاعات تماس

رشته کوه حجر، قلب وحشی امارات
2021 / 05 / 30

رشته کوه حجر، قلب وحشی امارات

کوه های حجر امارات متحده عربی بیشتر شبیه سواری ترن هوایی می باشد و همچنین روستا های کوچکی در طول مسیر پشت سر می گذارید که باعث جذابیت و زیباتر شدن آن می شود. رشته کوه حجر از استان مسندم عمان شروع شده و در نهایت به راس الخیمه فجیره امارات می رسد. مسیر های پیاده روی زیادی در این رشته کوه وجود دارد همچنین دوستان طبیعت می توان از این مسیر پیاده روی لذت کافی را ببرند و همچنین برای تماشای پرندگان موقعیت‌های خوبی هم به چشم می خورد گزینه های خوبی مانند، وادی های تاریخی بیابان ها برای کاوش و هم برای تفریح وجود دارند.

نام بومی رشته کوه حجر، جبال الحجر است. کوه حجر غربی به عربی می شود ” الحجر الغربی ” رشته کوهی در کشور پادشاهی عمان می باشد، این رشته کوه یکی از نقاط دیدنی سلطنت عمان به حساب می آید. رشته کوه حجر غربی همچون سهل باطنه در کنار ساحل واقع شده است بزرگترین قله این رشته کوه که ارتفاع آن به ۳۰۷۵ متر می رسد. در قسمت جنوب شرقی جبل اخضر  و رشته کوه از روستاهای جمعیت واقع شده است از مهم ترین آنها می توان به شهر رستاق و العوابی و نخل وادی و المعول اشاره کرد و از امکانات این کوه می‌توان به سر سبز بودن پایه کوه‌ها از مرکبات و مزارع درخت نخل خرما و همچنین آب چاه های شیرین اشاره کرد.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

در مرکز حجر قسمت های وجود دارد همانند:

 جبل شمس دارای بلندترین قله در عمان است، نزدیک ایزکی در دیلیت

میسفا

منظر از جاده نزوا تا الراساطق در منطقه وادی بنی عف

در قسمت حجر شرقی قسمت های دیگری وجود دارد همانند، حجر شرقی وادی بنی خالد، منظری از سور در ساحل شرقی عمان، در کنار دریای عرب، شن‌ های وحیبا با حجر شرقی در پس زمینه، راس الجينز وجود دارد.

همچنین در قسمت حجر غربی قسمت های دیگری نیز وجود دارد، همانند : قلعه روستاک، خارج از الوهوتا در نزدیکی نزوا، عمان، غار هوتا از الحمرا

مطالب دیگر:

ناحیه تاریخی الشیندقا، دبی

شهر علاءالدین دبی

موزه شعر العقیلی