اطلاعات تماس

  • دفتر مركزی داماک – دبی - بزرگراه شيخ زايد بيزنس بی – داماک پارک تاورز
  • Persian@damacgroup.com
  • 00971505023238
قانون های عجیب در دبی

قانون های عجیب در دبی

یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری در خاورمیانه، قوانین بسیار جالب و عجیبی دارند و تعجب شما را بسیار بر می انگیزد. برای سفر به این کشور و به شهر دبی یا برای اطلاعات خودتان لازم است حتماً با این قوانین آشنا شوید. تا در سفر به دبی، مشکلات و گرفتاری های شدیدی سر راهتان قرار نگیرد.با داماک پرشین با قانون های عجیب در دبی آشنا شده و اطلاعاتی در مورد شرایط جدید ویزای توریستی بدست آورید، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چک کردن گوشی تلفن همراه دیگران

با استفاده از شبکه های کامپیوتری رسانه های اجتماعی تجاوز به حریم شخصی دیگران در امارات غیرقانونی می باشد.

در حمل و نقل عمومی خوردن یا آشامیدن

در تمامی کشتی های جنگی به خوردن و آشامیدن در تمامی سیستم حمل و نقل عمومی و  همچنین ایستگاه های آنها به طور کامل ممنوع می باشد از مترو و اتوبوس گرفته تا محل عبور عابر پیاده. در این مکان ها اگر به جای خوردن و آشامیدن  باید صد درهم جریمه پرداخت کنید. 

فحش رکیک دادن در واتساپ آپ و شبکه های اجتماعی

از فحش های رکیک در واتساپ استفاده نمودن از شبکه‌های اجتماعی یا پیام رسان ها سایبری امارات متحده عربی قوانین محسوب می شود.

در آن اگر فحش رکیک دهید با توجه به ماده ۳۷۳ قانون مجازات متحده عربی “بی‌حرمتی به ناموس عفت”  یک فرد تلقی می شود. مجازات ان تا یک سال زندان و جریمه می شود. ایموجی ها و شکلک هایی با ژست های قوی و  فحاش شامل این قانون نیز می شود. اگر این قانون را زیر پا بگذارید باید منتظر جریمه یا محکومیت زندان یا اخراج از این کشور باشید این کمان نیم برای فعالیت های آنلاین شما هم صدق می کند.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

کانال یوتویوب داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

جمع آوری کمک های داوطلبانه نقدی و غیر نقدی

اگر شما پولی برای کارهای خیر خواهانه امارات اقدامی انجام دهید. باید در ابتدا تاییدیه اداره امور فعالیت های خیرخواهانه اسلامی امارات را بگیرید.

داشتن ماشین کثیف

به دلیل کردن نمایش مالکان خودروهای کثیف جریمه می‌شود. طوفانهای شن متعددی در امارات وجود دارد که ممکن است ماشین کثیف و خاکی که جریانی عادی و قابل بخشش در کشور باشند. در این صورت ماشین های کثیف به عنوان ” زشت کننده تصویر شهر و سلامت عمومی ” به حساب می آید. در نهایت چنین خودروهایی هایی باید جریمه های زیادی پرداخت کنند.

شستن ماشین

شستن ماشین در مکان های نامربوط می تواند تبعات ناگواری برای شما رقم بزند. کارهایی که نمای شهر زیبا را نمایشگاه زیر به هم بریزد و باعث بد منظر شدن آن بشود. برای محیط زیست نیز زیانبار است چون آب کثیف باعث آلوده شدن خیابان‌ها و فاضلاب میشود به جای این کارها می توانید ماشین خود را به پمپ بنزین ها یا پارکینگ های مرکز خرید بزرگ ببرید که با استفاده از از امکانات رایج و مناسب با آن به تمامی خودرو های خود را تمیز کنیم.

شایعه پراکنی

در میان همه این موضوعات عجیب ترین موضوعات، شایعه ‌پراکنی عجیب ترین و مجرمانه ترین می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم. هر چیزی که به عنوان شایعه پخش بشود طبق قوانین امارات متحده عربی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد  شایعه پراکنی به خصوص شبکه‌ های اجتماعی باعث محکومیت شما به سه سال زندان و جریمه یک میلیون درهمی شوند. امارات برای کسانی که اقدام به آرامش و آسایش اجتماعی و نظم عمومی کنند و صلح و آرامش ملی را به خطر بی اندازند قواانین بسیار سختگیرانه ‌ای دارد با افرادی که به صورت آنلاین شبکه های اجتماعی اخبار دروغ پخش کنند به شدت برخورد می‌شود این قانون از موقعی که عکس ها و ویدئو هایی از آسیب ناشی از باران و باد شدید در شبکه های اجتماعی بعد از سیل سال ۲۰۱۶ به اجرا رسید. به طور گسترده پخش شد.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:
قوانین راهنمایی و رانندگی در دبی

عجیب ترین چیزها در دبی

--> --> --> --> --> -->