اطلاعات تماس

اولین بانک تمام دیجیتال در امارات
2021 / 04 / 14

اولین بانک تمام دیجیتال در امارات

امارات متحده عربی اولین بستر بانکداری دیجیتالی خود را به صورت مستقل راه اندازی کرد. امارات با راه اندازی اولین سیستم بانکداری کاملا دیجیتال خود، امیدوار است به عنوان مرکز اصلی این نوع بانکداری در خاورمیانه، جنوب آسیا و شمال آفریقا تبدیل شود. شرکت هولدینگ دولتی ( ADQ ) ابوظبی در سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد با مجوز بانکی اولین بانک ابوظبی، بانک نوینی ایجاد کند.

ما در این مقاله که در وبسایت ( damacpersian.org ) داماک پرشین می باشد، موضوع افتتاح اولین بانک تمام دیجیتال در امارات را مطرح می کند.

به همین دلیل یک شرکت به نام YAP که در دبی مستقر است اولین بانک تمام دیجیتال را راه اندازی کرده است. مدیر عامل و بنیانگذار اپ YAP گفت: فین تک در نقاط دیگر جهان محسوب شده است و ما شاهد نیاز بی نظیر به این خدمات در خاورمیانه هستیم. چالش هایی برای این فین تک ( فناوری مالی نوآورانه برای ارائه خدمات مالی) در امارات متحده عربی وجود دارند. در حال حاضر بسیاری از فین تک ها به دنبال مشارکت با بانک ها هستند اما به بحث و گفتگو و ایجاد روابط زیادی نیاز دارد و انجام این کار آسان نیست، او در ادامه گفت: که بنیانگذاران YAP با بانک RAK رابطه داشتند.

YAPدر مرحله تامین بودجه توسط بنیان گذاران، یک شرکت خصوصی و سهام دار و سرمایه گذاران خصوصی تامین اعتبار می شود، بیش از 20.000 مشتری ثبت نام اولیه کرده اند و به تدریج حساب ها فعال می شوند. قبل از این بانکداری دیجیتال، بانک های امارات پیش از این نسخه دیجیتالی خود را معرفی کرده بودند اما اولین بانک تمام دیجیتال امارات همین YAP می باشد که هیچ شعبه فیزیکی ندارد.

فعالیت خدمات این بانک دیجیتالی متفاوت است، این سیتم بانکداری مانند بانک های معمولی ( سنتی ) وام  و رهن نمی دهد یا با فعالیت های رهنی سروکار ندارد بلکه با تجزیه و تحلیل هزینه، پرداخت های همتا به همتا و بانکداری نوین مانند خدمات حواله ها و پرداخت قبوض را ارائه می دهد.

اولین بانک دیجیتال امارات، در حال حاضر با بانک هایی همچون بانک های عربستان،غنا و پاکستان در ارتباط است. امارات پیش از این به سمت ارز های دیجیتال رفته بود. عربستان به همراه امارات متحده عربی پروژه Aber را به عنوان یک طرح ابتکاری و منحصر به فرد در سطح بین المللی راه اندازی کرده است. در کشور های مختلف بانک های مرکزی در حال آزمایش ارز دیجیتال هستند.