اطلاعات تماس

اولین برق هسته ای وارد شبکه برق امارات شد
2021 / 04 / 12

اولین برق هسته ای وارد شبکه برق امارات شد

امارات عربی متحده، 1 اوت (11مرداد) در نیروگاه هسته ای براکه از شروع فعالیت یک راکتور هسته ای خبرداد. نماینده امارات حماد الکعبی، در آژانس بین المللی انرژی اتمی بیان کرد: « اولین راکتور هسته ای امارات در نیروگاه هسته ای براکه نخستین گام حساس خود را برداشت و با موفقیت فعال شد »

 داماک پرشین ( damacpersian.org ) در این مقاله قصد دارد شما را به دریافت مطالبی از موضوع ” اولین برق هسته ای وارد شبکه برق امارات شد ” آشنا می کند.

امارات متحده عربی افتتاح کننده نخستین نیروگاه هسته ای جهان عرب شد و به طور رسمی به 30 کشور دارنده برق هسته ای پیوست. این نیروگاه هسته ای در”براکه” امارات متحده مورد استفاده قرار گرفت. به گفته مقامات اماراتی در حال حاضر، بیش از 98 درصد از برق امارات توسط توربین های گازی تامین می شود و 2 درصد باقی مانده، از انرژی خورشیدی تامین می شود. ما این وضعیت را تغییر میدهیم و تصمیم داریم به یکی از بازیگران مهم، در زمینه انرژی تجدید پذیر تبدیل شویم.

« براکه » نیروگاه امارات از چهار راکتور با ظرفیت تولید 5600 مگاوات برق به ارزش 25 میلیارد دلار تشکیل شده است. مرحله های سوخت گذاری رآکتور اولی انجام شده است و تا چند ماه آینده قرار است، تولید برق از این رآکتور به مرحله تجاری برسد. سهم این نیروگاه« براکه » از کل برق مصرفی کشور به 20 درصد خواهد رسید ;زیرا امارات متحده قصد دارد تا سال 2023 هر چهار رآکتور هسته ای نیروگاه براکه را راه اندازی کند. نیروگاه هسته ای امارات به رهبری شرکت « کپکو » « شرکت برق کره جنوبی » توسط کنسرسیومی ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ابوظبی « احمد الجابر » می گوید: در امارات یکی از منابع پاک انرژی، انرژی هسته ای به حساب می آید. در 10 سال گذشته در امارات بخش انرژی تجدید پذیر به بیش از 400 درصد رشد داشته است. امارات همواره تاکید کرده است، استفاده صلح آمیز از برنامه های اتمی خود اجازه کنترل آن را به آژانس های بین المللی اتومی در سال های گذشته داده ایم. اما قطر کشور همسایه امارات نیروگاه برق هسته ای « براکه » را « خطر برای صلح در منطقه » میخواند.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک(Damacgroup.org) را معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

موزه توهمات دبی

موزه  شعر العقیلی