اطلاعات تماس

موزه لوور ابوظبی
2021 / 05 / 17

موزه لوور ابوظبی

در ابوظبی امارات، موزه لوور قرار گرفته و افتتاح شد. در این موزه بیش از600 اثر هنری از سراسر جهان قرار گرفته است و هزینه برپایی این موزه، یک و نیم میلیارد یورو اعلام شده است. داماک پرشین به شما مطالبی درزمینه” موزه لوور ابوظبی” ارائه می دهد؛ برای دریافت اطلاعات بیش تر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 موزه لوور توسط معمار فرانسوی ژان نوول (Jean Nouvel)  در سال 2017 در 8 نوامبر طراحی شده، که اولین موسسه از موسسات بسیاری است که در این منطقه قرار است افتتاح شوند. این موزه لوور یک نمونه از موزه هنر و تمدن است و در منطقه فرهنگی جزیره سعدیات قرار گرفته است و ساخت آن 10 سال زمان برده است.

جالب است بدانید با اینکه هیچ یک از مقام های ایرانی در افتتاحیه این موزه حضور نداشت، اما در این موزه آثار های هنری و سالن های متعدد آن، چیده شده است که مورد توجه بازدید کنندگان قرار دارد. این آثار مربوط به مراحل متعدد تاریخی و همچنین شهر های مختلف ایران است. نمونه هایی از این آثار، گلدانی با طرح های هندسی و همچنین تصاویر حیوانات مختلف مربوط به 4200 تا 3800 سال قبل از میلاد مسیح بوده و از شوش در ایران آمده است. از موزه لوور پاریس این گلدان زیبا به امانت گرفته شده است.

ممنون از شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید.

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

شاید اولین موزه گالری بزرگ امارات  متحده عربی “موزه لوور ابوظبی” باشد که در آن صد ها تابلو و اثر هنری، چیده شده است. جالب است بدانید، این موزه بیشتر از آنکه تاثیری از نظر فرهنگی و هنری داشته باشد، بیشتر در جذب توریست موفق بوده است. در یکی دیگر از سالن های موزه لوور دارای یک تصویر کماندار هخامنشی برروی یک سنگی که به سال 510 پیش از میلاد بر می گردد که موجب بازدید کنندگان هم قرار گرفته است و این اثر در منطقه شوش کشف شده و مربوط به امپراتوری هخامنشی و عمر آن هم حدود 330 تا 550 پیش از میلاد تخمین زده شده است. در این موزه آثار هایی جذاب و متعددی قرار دارد.

فرانسوا اولاند بعد از رونمایی از تابلوئی به نام  ” مرکز حفظ آثار آینده ” بیان کرد:  اولین ماموریت مرکز لییوان، نگهداری آثار موزه لوور پاریس است و ماموریت دیگر متاسفانه مرتبط با حوادث و مصیبت ها و بلایایی است که اکنون جهان شاهد آن است به گونه ای که میراث فرهنگی در معرض تهدید تروریست ها به ویژه در سوریه و عراق قرار گرفته است. ماجرای  این موزه تازه تاسیس به همین موارد ختم نمی شود بلکه دقیقا در نوامبر سال 2015 رئیس جمهور فرانسه برای حفظ میراث فرهنگی و باستانی مورد تهدید های تروریستی پیشنهاد داد به حفظ  آثار میراث فرهنگی لییوان عراق و سوریه، منتقل میشوند.

مطالب دیگر:

روستای گردشگری هریتیج

برترین بیمارستان های دبی