اطلاعات تماس

امارات دومین کشور جهان از نظر ضریب اشغال هتل ها
2021 / 04 / 19

امارات دومین کشور جهان از نظر ضریب اشغال هتل ها

امارات متحده عربی در سال ۲۰۲۰ عملکرد چشمگیری داشته است، حتی با وجود تاثیر ” پاندمی ” کوید ۱۹ توسط وزارت اقتصاد اعلام شد، عملکرد خوبی داشته است. امارات متحده عربی با ۵۴.۷ % شلوغی هتل ها را در سال ۲۰۲۰ از آن خود کرده است. ما در این مقاله که در وب سایت Damacclub.ir قرار دارد به شما مطالبی در مورد این موضوع را ارائه می دهیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فعالیت های توریستی کاهش چشمگیری داشته است که ۷۴ درصد در سراسر جهان و ۷۶ درصد در منطقه خاورمیانه کاهش یافته است و به همین دلیل ضریب اشغال هتل ها در جهان ۳۷ درصد و در خاورمیانه ۴۳ درصد می باشد. چین در رتبه اول جهان با ۵۸ درصد از نظر، ضریب اشغال هتل ها قرار دارد. امارات با ۵۴.۷ % در رتبه دوم و ایالات متحده آمریکا با ۳۷ درصد، در رتبه سوم قرار دارند. پس از این سه کشور برتر،  مکزیک با ۳۲ درصد، ترکیه با ۳۰ درصد، تایلند با ۲۷ درصد، انگلستان ۲۶ درصد، اسپانیا ۲۳ درصد، ایتالیا ۱۶ درصد و آلمان ۱۲ درصد به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

 به طور میانگین اگر بخواهیم بیان کنیم در سال ۲۰۲۰ امارات، پذیرای ۱۴.۸ ٪ میلیون توریست بوده است. ۵۴.۷ ٪ میلیون نفر شب را در ۱۰۸۹ هتل موسسه پذیرایی در ۱۸۰ هزار اتاق سپری کردند. میانگین اقامت هر توریست سه تا هفت شب می باشد. در سال ۲۰۲۰ در مورد گردشگری داخلی امارات که بیش از ۴۱ میلیارد درهم و معادل ۱۱ میلیارد دلار بوده است.

سازمان جهانی گردشگری و شورای جهانگردی امارات آمارهایی را منتشر کرده است که در ژانویه ۲۰۲۱  به ریاست دکتر احمد بلهول الفلاسی توسط شورای وزیران وزیر دولت در امور کارآفرینی افتتاح گشت. در گردشگری داخلی امارات، اقتصاد ملی این کشور، کمک بسیاری کرد و انتظار می‌رود که این مقدار در سال های آینده دو برابر میشود.

به گفته الفلاسی صنعت جهانی جهانگردی متحمل فشارهای ” پاندمی” کووید ۱۹ بوده است. طبق آمار هایی که گرفته شده است از نظر ترافیک توریستی در سال ۲۰۲۰ امارات متحده عربی کمترین آسیب را دیده است جایی که فعالیت تنها ۴۵.۲ درصد کاهش یافته، که کمترین میزان افت در جهان است.

امارات متحده عربی با هدایت راهنمایی های رهبر فرزانه خود و با تکیه بر نوآوری و تلاش ها و فعالیت هایش توانست به سرعت، تاثیرات خود را در بخش گردشگری محلی با ایجاد هنرها و راه اندازی و ابتکارات خود به ایجاد فرصت هایی برای بهبود وضعیت گردشگری و افزایش سهم در تولید ناخالص داخلی، مهار کند.

امیدواریم از تماشا کردن ویدئو های ما که در وبسایت damacpersian.org قرار دارد، لذت ببرید.