اطلاعات تماس

امارات تا سال ۲۰۲۲ یک کاوشگر به ماه می فرستد
2021 / 04 / 24

امارات تا سال ۲۰۲۲ یک کاوشگر به ماه می فرستد

در سال 2022 یک کاوشگر اماراتی، توسط شرکت اکتشافات اقماری موسم به « آی اسپیس » به ماه منتقل خواهد کرد. در سال های گذشته امارات متحده عربی، در زمینه توسعه اقتصاد فضایی، سرمایه گذاری فراوانی کرده است.

با داماک پرشین به قلب شهر دبی سفر کنید و اطلاعاتی در مورد کاوشگر 2022 امارات بدست آورید، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. مقامات، دلیل اصلی توسعه و گسترش برنامه فضایی این کشور حوزه خلیج فارس را ” کاهش اتکا به نفت ” عنوان می کنند.

در ماه فوریه اولین کاوشگر کشور های عربی حوزه خلیج فارس وارد مدار مریخ شد تا در مورد جو این سیاره اطلاعاتی را به زمین مخابره کنند.

اماراتی ها کاوشگر ماه موسوم به « رشید »  را طراحی کردند و ساختند. ابتدا قرار است سال 2024 این کاوشگر به فضا برود.

ممنون از شما همراهیان گرامی داماک پرشین

اپلیکیشن داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

در سال 2010 یک شرکت ژاپنی به نام ” آی اسپیس ” تاسیس شد. هدف این شرکت ارائه حمل و نقل تجاری کاوشگرها به ماه است.

در سال 2022 پرتاب کاوشگر اماراتی اولین ماموریت آی اسپیس از این نوع خواهد بود. برای این کار آنها از یک موشک « فالکون 9 » محصول شرکت فضایی ایلان ماسک استفاده خواهند کرد. این موشک از ایستگاه فلوریدا به فضا پرتاب می شود.

ساخت این کاوشگر، بر عهده مرکز فضایی محمد بن راشد، حاکم دبی می باشد. مدیر تولید این کاوشگر حمد المرزوقی می گوید: «  پس از تکمیل و جمع آوری داده ها این کاوشگر روی ماه باقی می ماند.»

برای اسکان در سیاره مریخ تا سال 2017 ماموریت به ماه بخشی از طرح وسیع  کشور های عربی حوزه خلیج فارس است. یک برنامه فضایی ملی در سال 2017 توسط امارات متحده عربی، راه اندازی شد. امارات خبر یک زن اماراتی که قرار است به فضا برود را طی روز های گذشته منتشر کرد. دولت امارات در حال برنامه ریزی های بلند پروازانه دیگری، برای اسکان گروهی از انسان ها در مریخ تا سال 2117 است. امارات متحده عربی، موفقیت های زیادی در برنامه فضایی خود داشته است.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

تأسیس اولین تیم پلیس زنان در دبی

تعطیلات رسمی امارات در سال ۲۰۲۱

نمایشگاه بین المللی خودرو در دبی