اطلاعات تماس

بزرگترین مزرعه عمودی جهان در دبی
2021 / 05 / 12

بزرگترین مزرعه عمودی جهان در دبی

برای کشاورزی در امارات، کمبود آب یک  رویکرد هوشمندانه می باشد. در امارات خبری ازبزرگترین مزرعه عمودی جهان دادند که این مزرعه عمودی از کشاورزی کم آب  و با تکنولوژی جدید و یک اختراع جدید در حال فعالیت می باشد، نام این اختراع ” ورتیکال فارم ” است.

داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی درمورد “ بزرگ ترین مزرعه عمودی جهان در دبی” دعوت می کند. برای دریافت اطلاعات ببیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مساحت زمین این مزرعه 130 هزار متر مربع می باشد هزینه ساخت این مزرعه 40 میلیون دلار است که از ماه نوابر آغاز می شود و بین شرکت کشاورزی و فناوری Crop One Holdings و Emirates Flight Catering  یک سرمایه گذاری مشترک، قرار است صورت بگیرد که روزانه 225.000 وعده غذایی سبزیجات هواپیمایی امارات را تامین می کند.

مدیر عامل شرکت پذیرایی از هواپیمایی امارات می گوید، این حرکت “زنجیره تأمین خود ما را از سبزیجات تازه با کیفیت بالا و با منبع محلی تأمین می کند ، در حالی که به طور قابل ملاحظه ای آلودگی محیط زیست ما را کاهش می دهد.”

او در ادامه می گوید: این مزرعه نسبت به مزارع باز 99 درصد آب کمتری در فضای باز استفاده می کند و هدف از این کار  برداشت روزانه 2721  کیلو گرم سبزیجات است که در آینده، پرواز و سالن های فرودگاه راه خود را پیدا خواهد کرد.

طبق ارزیابی های انجام شده امارات متحده عربی  85% از نیاز های غذایی خود را وارد می کند و درصد کمی فقط قابل کشت است و این کشاورزی عمودی تولید داخل، به مصرف کننده محصول، بیش از حد نزدیک شده است که در حقیقت ایده بسیار جذابی است.

این روند تولید محصول، سالانه 365 رشد می کند و گیاهان از محصول غذایی به جای خاک تغذیه می کنند و متغیر هایی از جمله دما و رطوبت، با دقت در ظروف مدولار به صورت کنترل  می شود تا عملکرد را تا حد اکثر بدست آورند. در این مزرعه برای رشد به جای خورشید از چراغ های رشد LED استفاده می کند.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

پیام رسان واتساپ

صفحه اینستاگرام داماک

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه آپارات داماک گروپ

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

اپلیکیشن داماک

 

منتقدان مزارع عمودی درخواست می کنند که انرژی بالا و زیادی را می خواهند و با استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر و با افزایش کارکرد، لامپ های LED می توان رد پای کربن آن را کاهش داد و  Crop One تاکید زیادی بر تاسیسات آینده از “ترکیبی از منبع تجدید پذیر و منبع انرژی” استفاده خواهد کرد و هدف را انرژی خورشیدی قرار داده است. استاد باغبانی، لئو مارسیس فیزیولوژی محصول در دانشگاه واژنینگن  هلند، در یک دانشگاه علمی غیر قابل استفاده از این پروزه گفت: تحقیقات زیادی در زمینه کاهش مصرف انرژی در مزارع عمودی وجود دارد. او در ادامه گفت: “شرکت های روشنایی در حال کار بر روی فناوری LED هستند تا تبدیل برق به نور بهتر شود و آنچه ما در حال مطالعه هستیم این است که چگونه می توانیم گیاهان با نور کمتری تولید کنیم یا با همان میزان نور تولید کنیم و گیاهان بیشتری تولید کنیم. “ما انتظار داریم سیستم ها در سالهای آینده کارآیی بیشتری داشته باشند ، زیرا اکنون همه جدید هستند.”

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر: