اطلاعات تماس

قوانین راهنمایی و رانندگی در دبی
2021 / 05 / 25

قوانین راهنمایی و رانندگی در دبی

رانندگی در دبی، جزو تفریحات جذب کننده محسوب می شود، به دلیل وجود ماشین های جدید و لوکس دنیا است. کسانی که علاقه مند هستند به ماشین واقعا وجود این ماشین ها به این افراد انرژی بسیار زیادی می دهد و حتی اگر شما به رانندگی علاقه نداشته باشید، وجود ماشین های لوکس و مدرن و جذاب، شما را به رانندگی با این ماشین ها وسوسه می کند تا در طول سفر با تور دبی برای مدت کمی هم که شده رانندگی کنید. لازم است بدانید با این وجود، درصد تصادف در دبی بالاست. حتما قبل از رانندگی در دبی، قوانین راهنمایی و رانندگی آن را مرور کنید. داماک پرشین شما را به دریافت مطالبی در مورد ” قوانین راهنمایی و رانندگی در دبی ” دعوت می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، با ما در ارتباط باشید.

اپلیکیشن داماک

داماک بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک

قوانین و جرایم

در امارات سن قانونی رانندگی از 18 سال به بالا بوده و مانند دیگر کشور ها برای رانندگی، ملزم به داشتن گواهینامه معتبر می باشید. در دبی تمامی خودرو ها در سمت راست خیابان حرکت می کنند و همه ملزم به بستن کمر بند ایمنی می باشند و استفاده از تماس تلفنی هنگام رانندگی، باید با استفاده از بلوتوث ماشین صورت گیرد. کودکان زیر 13 سال نباید در صندلی جلو بنشینند و همچنین علاوه بر این باید کودکان بین 4 تا 8 سال در صندلی مخصوص کودک بنشینند. بالا بردن امنیت خیابان ها و همچنین برای خلوت تر شدن خیابان ها، مخصوص دانش آموران نیز آماده شده است. برای امنیت تراموا ها همچنین چراغ راهنمایی جدیدی معرفی کرده اند و در چهار راه ترامواها اگر به چراغ قرمز توجه نکنید، جریمه سنگینی بالغ بر 30 هزار درهم می باشد.

قوانین سرعت مجاز در دبی 

در کشور امارات داخل تمام خیابان ها، تابلو سرعت  مجاز خودرو نصب شده است و در خیابان ها، سرعت مجاز بین 40 الی80 کیلومتر بر ساعت است. البته نوع محوطه مثلا در شهر و خیابان و اتوبان ها سرعت مجاز متفاوت است. در داخل شهر ها مجاز ترین سرعت بین 40 الی 80 کیلومتر بر ساعت می باشد و سرعت مجاز در مناطق مسکونی 40 کیلو متر می باشد و همچنین در کنار ساختمان ها و پارکینگ ها، سرعت مجاز 25 کیلومتر بر ساعت است. حداقل سرعت مجاز، در اتوبان ها بین 100 تا 120 کیلو متر است و حداکثر آن 60 کیلومتر می باشد.

تصادف در دبی

در کشور امارات متحده عربی اگر تصادفی چه بسیار بزرگ و چه جزئی صورت گیرد؛ باید به پلیس گزارش داده شود تا رسیدگی شود و در سیستم ثبت بشود. برگه ای سبز برای تحویل به شرکت بیمه به کسی که قربانی تصادف شده است داده می شود، به این منظور که برای دریافت خسارت مورد بررسی قرار می گیرد.

 شماره تلفن پلیس دبی 8007777

مطالب دیگر:

با پرداخت هزینه ای معادل دنا پلاس چه خودرو هایی در امارات می توانیم بخریم؟

وابسته نبودن دبی به فروش نفت

معنی ستاره های هتل ها

برج های دریاچه جمیرا