اطلاعات تماس

محیط زیست امارات متحده عربی
2021 / 08 / 24

محیط زیست امارات متحده عربی

ما در این مقاله می خواهیم از محیط زیست کشور امارات متحده عربی اطلاعاتی دراختیارتان قرار دهیم. به ترتیب با محیط، سرزمین، کویر و شرایط محیطی مختلف آشنا می شوید.

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک به شما مطالبی در زمینه (محیط زیست امارات متحده عربی) ارائه می دهد.

محیط

ممکن است صحبت از محیط زیست، یک کلانشهر عجیب به نظر برسد، اما با تماشای عرشه های مشاهده برج خلیفه در دبی و مناطق داخلی آن بلافاصله تأثیر می گذارد. شهرها لکه های جداگانه ای در بیابانی هستند که پا به پای تمدن می نشیند و تلاش های بشر برای رام کردن را مسخره می کند. بنابراین کاوش در صحرا فراتر از یک روز سرگرم کننده است – زمینه مهمی و تعیین کننده را فراهم می کند.

سرزمین

زمین شناسان معتقدند که شبه جزیره در ابتدا بخشی از توده خشکی بزرگتر آفریقا را تشکیل می داد. شکاف در این قاره باعث ایجاد دره بزرگ ریفت آفریقا و دریای سرخ شد. با دور شدن عربستان از آفریقا ، شبه جزیره شروع به “کج شدن” کرد و با بالا آمدن ضلع غربی و کاهش حاشیه شرقی، روندی منجر به تشکیل خلیج فارس شد.

برای بازدید و دسترسی به شبکه های مجازی ما به لینک های زیر مراجعه نمایید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

همچنین شما میتوانید از طریق اپلیکیشن داماک، از ویدئو های ما دیدن کنید.

در امارات متحده عربی (امارات) هیچ رودخانه دائمی وجود ندارد، اما چشمه های طبیعی در بیابان واحه ایجاد می کند. العین (حدود 150 کیلومتری جنوب دبی) و لیوا (340 کیلومتر جنوب غربی) در اطراف مزارع خرما رشد کردند. آبیاری درختان مرکبات و محصولات غلات از طریق شبکه های آبیاری پیچیده (فلاج) انجام می شود. یک فلاج در مجلس غفلت ام الشف در جمیرا نشان می دهد که چگونه این کانال ها به نفع کل جامعه کار می کنند.

اکوسیستم ها

کویر

سرزمین های خشک عربستان برای قرن ها مسافرانی که غرب را به خود جلب کرده است کنجکاو هستند دریای بزرگی از ماسه را بنام محله خالی یا روب الخالی می شناسند. در کنار امارات متحده عربی، عربستان سعودی، عمان و یمن، این تپه ها چشم انداز باشکوهی را تشکیل می دهند که رنگ و بافت آنها تغییر می کند، زیرا خورشید و باد درام های خود را بر روی برجستگی های شن نشان می دهند.

قسمتی از محله خالی، از جمله یکی از بلند ترین تپه های شنی در ماسه های شمالی، در قلمرو ابوظبی قرار دارد و جاده ای مهر و موم شده از شهرهای واحه لیوا به سمت حاشیه ماسه ها پیچیده است، این محیط به راحتی با ماشین، قابل دسترسی است. برای کسانی که می توانند در دبی از وقت خود برای کمپ زدن در این زمین صرف کنند، این فرصت وجود دارد که برخی از ساکنان خجالتی صحرا را ببینند.

در سحرگاه، مسیر خرگوش ها، خارپشت ها و روباه ها نشان می دهد بسیاری از گونه های پستانداران با این محیط که قابل بخشودن نیست سازگار شده اند. بسیاری از آنها دارای گوش های بزرگ هستند که سطح وسیعی از حرارت را از بین می برند و دسته هایی از موها در پنجه ها وجود دارد و راه رفتن روی ماسه های تاول زده را ممکن می سازد.

تا به امروز، مردم در انتظار ” شن، ماسه، ماسه ،شن و ماسه و دوباره شن و ماسه ” به صحرا می آیند. مسافر ویکتوریایی که آن کلمات را نوشت (الکساندر کینگ لیک) با کنجکاوی فقط در آن نقطه از دشت های سنگریزه ای عبور کرده بود، اما ارتباط بین کلمات “صحرا” و “ماسه” بسیار قوی است، او موظف شد در مورد آنچه فکر می کرد باید اظهار نظر کند. برای هر کسی که فراتر از مزارع کنار جاده نگاه می کند، به سرعت مشخص می شود که عبارت “بیابان” بسیار بیشتر از شن و ماسه شامل می شود. در حقیقت، بیشتر امارات متحده عربی شامل دشت های سنگریزه ای مسطح است.

داماک بزرگ ترین، برند ترین شرکت ساختمانی سازه در جهان است.

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک