اطلاعات تماس

اقدامات پیشگیرانه امارات دربرابر کرونا در ماه مبارک رمضان
2021 / 04 / 11

اقدامات پیشگیرانه امارات دربرابر کرونا در ماه مبارک رمضان

کشور امارات متحده عربی قصد دارد برای پیشگیری از ویروس کرونا در ماه مبارک رمضان تمهیداتی را در نظر بگیر. ما قصد داریم در این مقاله مطالبی در مورد ” اقدامات پیشگیرانه امارات در برابر کرونا در ماه مبارک رمضان ” را به شما همراهان همیشگی داماک ارائه می دهیم.

این اقدامات عبارت اند از:

1-جلوگیری از تجمعات در شب های ماه مبارک رمضان از جمله : تجمع در رستوران ها، بازار ها، مهمانی های خانوادگی، مراسم ازدواج وغیره.

2-پخش وعده های غذایی در مقابل خانه ها کاملا ممنوع است.

3-خودداری از اجتماعات بزرگ مرتبط با فعالیت های ماه رمضان، مانند: بازارها، رستوران ها و برگذاری مراسم افطاری.

4-فقط 30 درصد کارمندان ادارات دولتی و نیمه دولتی می توانند در محل کار حضور یابند و بقیه کارمندان به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه می دهند.

5-کسانی که از قانون سرپیچی کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند و از ماسک استفاده نکنند مشمول جریمه ای سنگین می شوند.

به عنوان مثال : به دلیل نقض قوانین پیشگیرانه از ویروس کرونا، پلیس دبی گروهی را که در یک قایق تفریحی تجاری، مهمانی خصوصی برگزا کرده بودند را بازداشت نموده است.

ظرفیت فعالیت های تجاری

ظرفیت فعالیت های اقتصادی 40 درصد، مراکز گردشگری 40 درصد، سواحل خصوصی 50درصد، استخرهای شنا 50 درصد، مراکز تجاری 40 درصد، رستوران و کافه ها 60 درصد، سالن های ورزشی 50 درصد، هتل ها 60 درصد، ظرفیت تاکسی 45 درصد و ظرفیت اتوبوس 75 درصد می باشد.

وزارت بهداشت امارات جهت جلوگیری و کاهش خطر، از شیوع ویروس کرونا همکاری با سازمان بحران ملی کشور و سازمان اضطراری نظارت بر وضعیت جهانی را ملزم می داند، تا بتوانند تصمیمات درست را برای مداومت سیستم کار داخلی کشور ضمانت کنند. هنگام شیوع ویروس کرونا امارات متحده جهت اقدامات پیشگیرانه در برابر این ویروس جهانی شعار “پیشگیری اساس زندگی سالم است” را عنوان کرده است. همچنین برپایه این شعار امارات اقدامات پیشگیرانه و هشیارانه خود را در برابر این ویروس تقویت کرده است که این شعاریک شیوه جدید زندگی در این کشور لحاض شده است تا از گسترده شدن این ویروس جلوگیری شود. پیام وزارت کشور امارات به شهروندان خود: از الزامات عمومی و پیشگیرانه وزارت بهداشت پیروی کنید و اخبار مربوط به تحولات بهداشتی را از منابع معتبر دولتی و مقامات رسمی دنبال کنید. درگیر شایعات نباشید و آنهارا منتشر نکنید و کسانی که این کار را نقص کنند، پاسخگوی قانون خواهند بود.

مراکز تجاری در امارات که به مدت یک ماه جهت جلوگیری از ویروس کرونا تعطیل شده بود با فرارسیدن ماه مبارک رمضان امارات تصمیم گرفت، مراکز تجاری در این کشور فعالیت خود را آغاز کند. به تصمیم مسئولان دبی تمامی بخش های اقتصادی مانند مراکز تجاری و رستوران ها، اولین روز ماه رمضان فعالیت خودرا دوباره آغاز می کنند. مراکز تجاری نیز از ساعت 12 ظهر تا 10 شب فعال خواهند بود و فقط پذیرای 30 درصد ازنیروهای خود یا خریداران هستند

شما همراهان گرامی که مارا در فضای مجازی دنبال می کنید، لایق بهترین ها هستید.

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

داماک گروپ بزرگ ترین شرکت سازه جهان

داماک پرشین بزرگ ترین رسانه تصویری داماک

مطالب دیگر:

باغ میراکل گاردن دبی

برج طلایی قاب عکس دبی