اطلاعات تماس

برنامه امارات در توسعه فضایی
2021 / 04 / 24

برنامه امارات در توسعه فضایی

پس از تشکیل EIAST نیز امارات با پیوستن به پیمان اصول حاکم بر فعالیت های دولت ها در اکتشاف و استفاده از فضای ماورا جو، همچون ماه در اکتبر 2000 به عضوی از چارچوب بین الملل فضا تبدیل شد. اولین ماهواره امارات، به نام دبی ثبت شده است و در ژوئیه 2009 با همکاری کره جنوبی ساخته و پرتاب شد و دومین ماهواره هم به نام دبی است که با همکاری کره جنوبی در نوامبر 2013 ساخته و پرتاب شد. با داماک پرشین ( Damacpersian.org ) به قلب شهر دبی سفر کنید و اطلاعاتی در مورد برنامه فضایی امارات در توسعه فضایی بدست آورید و تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. برنامه های فضایی کشور امارات متحده عربی، به خصوص پرتاب موفق مریخ نورد این کشور، باعث چرخش نگاه ها به سمت آینده جایگاه قاره آسیا در صنعت فضایی شده و امارات را می تواند به یکی از پیشگامان روند پیشرفت کشور های در حال توسعه در سراسر جهان تبدیل کند.برنامه های فضایی امارات متحده عربی، به ویژه پرتاب موفق مریخ نورد این کشور، باعث جلب نظرها به آینده جایگاه قاره آسیا در صنعت فضایی شد.

محقق ارشد در آکادمی دیپلماتیک امارات، دکتر “نارایاناپا جاناردان” در ابوظبی، در این رابطه گفت: « آسیایی ­ها در انقلاب چهارم صنعتی پیشگام ­اند (فناوری فضایی هسته اصلی انقلاب چهارم صنعتی است). چین، هند، کره جنوبی و ژاپن در راس این هرم قرار داشته و امارات با برنامه ­های اخیر فضایی خود به آنها پیوسته است. » نوعی انقلاب فناورانه، انقلاب صنعتی چهارم است که با تلفیق فناوری های فیزیکی، دیجیتال و بیولوژیکی در حوزه­ های نوظهور خدمات­ رسانی نماید. او در ادامه بیان کرد: «امارات به دولتی پیشرو در میان ملل آسیایی تبدیل خواهد شد و سیاست نگاه به شرق آن نیز منجر به تحکیم روابط با کشورها می­ شود.»

با تشکر از حسن انتخاب و همراهی همیشگی شما عزیزان با داماک پرشین

صفحه رسمی تلگرام داماک

صفحه اینستاگرام داماک

پیام رسان واتساپ

صفحه آپارات داماک گروپ

اپلیکیشن داماک

در دو هفته اخیر طبق گزارش WAM، هند، چین، کره جنوبی، روسیه و ژاپن، ایالات متحده و اتحادیه اروپا، ماموریت پرتاب مریخ­، نورد امارات را تحسین نموده و به افزایش تمایل همکاری با این کشور در بخش فضایی سخن به میان آورده است.طی موافقنامه ای که کشور امارات و هند امضا نمودند، در آفریقا به دنبال اجرای پروژه هایی در راستای ارائه خدماتی همچون خدمات درمانی و آموزشی از راه دور هستند. این رویکرد، از نظر دکتر جاناردان، در زمینه همکاری های فضایی امارات را، جلو برده و آن را از یک اقتصاد کلاسیک، به اقتصادی دیجیتال تبدیل می کند.

امیدواریم با مشاهده کردن ویدئو های ما، در وبسایت داماک پرشین ( Damacpersian.org ) لذت ببرید.

اگر میخواهید در دبی خانه ای بخرید، اجاره کنید و یا بفروشید، باید یک مشاور املاک داشته باشید تا روند انجام کارهایتان ساده تر شود. ما به شما شرکت داماک (Damacgroup.org) معرفی می کنیم، که در این شرکت می توانید در هر نقطه از دبی  صاحب خانه لوکس و لاکچری دربهترین نقطه از شهر شوید.

مطالب دیگر:

اولین بانک تمام دیجیتال در امارات

اولین برق هسته ای وارد شبکه برق امارات شد